Skocz do zawartości

Jaka płyta z lga 1156


Recommended Posts

Osobiście brałbym Asusa P7P55D, za 410zł nie znajdziesz lepszej płyty, oprócz tego że nie ma SLI jest nawet lepszy od tego MSI

http://www.agito.pl/plyty-glowne/asus-p ... rnal=ceneo

 

Xenon X3440 będzie dobrym wyborem, ale więcej jak 4GHz na nim nie wyciągniesz (210mhz*19=3990mhz, i5 750 teoretycznie można podkręcić na 4,2ghz (20*210mhz=4200mhz) ) :)

Link to post
Share on other sites

Chcesz płytę ,która posłuży szmat czasu... , to nie kupuj płyty która jest przygotowana do Extreme O/C jak ROG.

 

Z tego co czytałem to Sabertoth to bardzo stabilna płyta główna.Wszystko w niej jest postawione na stabilność działania systemu, tak więc chyba więcej nie muszę dodawać. :P

 

MSI tez dobra :)

 

@edit- XD , Sabertoth to chyba tez ROG , ale ta płyta , to inna bajka :D.

Link to post
Share on other sites

i ceramix ktory daje D na calej lini ustepujac zwyklemu chlodzeniu z bylejakiego gigasa...

nie to nie ROG

 

A dla mega stabilnosci to lepiej kupic sprzet serwerowy...

 

A czemu nie ma kupowac plyty " która jest przygotowana do Extreme O/C" bo??? grzeje sie? sama spali procka?

Link to post
Share on other sites

Chcesz płytę ,która posłuży szmat czasu... , to nie kupuj płyty która jest przygotowana do Extreme O/C jak ROG.

 

Z tego co czytałem to Sabertoth to bardzo stabilna płyta główna.Wszystko w niej jest postawione na stabilność działania systemu, tak więc chyba więcej nie muszę dodawać. :P

 

MSI tez dobra :)

 

@edit- XD , Sabertoth to chyba tez ROG , ale ta płyta , to inna bajka :D.

Nie rozumiem twojej wypowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Czy naprawdę jest coś do nierozumienia? Za łoże się że płyta Sabertoth więcej mu posłuży niż coś co jest do O/C (poczytaj z czego się robi fazy (przygotowane do OC (obciążenia,a wytrzymałości) , i się dowiesz), z tego co czytałem w pierwszych postach to sprzęt ma potrzymać trochę. (Hi-cap - MOSEFT :)

 

"MSI tez dobra" ---"MSI GD65 + Xeon 3440 dobry wybór, 4GHz jest naprawdę wystarczające do wszystkiego więcej nie ma sensu Puścisz tego Xeon'a 20x200 HT i będzie git

- o to się rozchodzi :D

 

"A czemu nie ma kupowac plyty " która jest przygotowana do Extreme O/C" bo??? grzeje sie? sama spali procka?" --- kto tak powiedział?

 

"to nie kupuj płyty" -- to jest tylko sugestia ...

Link to post
Share on other sites

The red guy-->oj zaraz daje du..., kilka stopni więcej w jakims jednym teście i zaraz płacz.

ReaperX --> że jak? Ja czytałem że sabertooth wcale nie jest taki super i lepiej już dopłacic do Maximusa. I jeśli płyta ma słuzyc szmat czasu to właśnie jak najbardziej ROG. Przecież saber to też płyta do oc, kto kupuje taką plytę i nie kręci.

GD65 podobno często się palą i piszczą im cewy, podobno procek na 1.45 i już dymek, zresztą tu piszą o tym:

 

http://forum.purepc.pl/Socket-13661156- ... html&st=60

Link to post
Share on other sites

leon691 - cytat z CD-Action wydanie 10/2009.

 

"Płyta jest oparta na tym samym chipsecie co Maximus !!!, ale za to nacisk przy jej projektowaniu położono nie na skrajnie wysoką wydajność, a na ekstremalną stabilność"

 

A co do O/C Sabertooth - to że wszystko jest postawione na stabilność , co można wykorzystać w bardzo łatwy sposób :)

 

The red guy --ceramix i nic nie daje ... poprawia chłodzenie dzięki zwiększeniu powierzchni o ponad 50 % (potwierdzone przez redakcje CD-Action, 45-47 %, zależy od budy i wentylacji)

Link to post
Share on other sites

przecież sabertooth jest jakies 50zł tańszy od Maximusa. Ta płyta jakoś wybitnie w testach nie wypadła, jest dobra ale za blisko cenowo maximusa. Ja bym coś jednak asusa bral, mimo iz te tansze (evo, pro) brzydkie są. Ale nie padają tak jak msi i gigabyty

 

reaper--no i? A na jakim innym miała by być chipsecie?

Ja nie odradzam sabera ale mówię że w tej cenie lepszy będzie maximus. Saber nie ma przycisków na płycie, ma słabsze OC itp.

Jemu chodziło o test w którym podobno maximus mial wyższe temperatury od innych odpowiedników konkurencji, też go widziałem, dziwne trochę. Może cos nie stykalo? :)

IronFe--> faktycznie, dr.Mos.

 

a możespróbuj DFI:

 

http://www.agito.pl/plyty-glowne/dfi-la ... 1|1:433062

 

ja bym spróbował ale się lękam trochę :D

 

sry za post pod postem.

Link to post
Share on other sites

Płacz? Miala byc rewelacja a jest nic. Zwykly kawal blachy lepiej sobie radzi wiec jaki w tym sens.

 

 

@ReaperX_X

16 faz (naprawde juz na wyrost) MOSFET Low RDS(on) to cos zlego (w maximusie)? no chyba ze te same MOSFET'y w sabertooth sa lepsze?

Link to post
Share on other sites

"Ja bym coś jednak asusa bral"-- nie żebym coś miał do tego zdania , ale zabrzmiało to tak , jakby Sabr. nie był ASUSEM :)

 

"itp." - mógł byś to rozwinąć? :D - co do przycisków się zgodzę, ale do OC ? (mieszane uczucia mam)

 

Daj link do tych rzekomych testów , Maximus jest wykonany w serii TUF (The Ultimate Force)? (z tego co wiem to na razie tylko kilka nielicznych płyt jest wykonana w tej serii.

 

"A na jakim innym miała by być chipsecie?" - O.o

Link to post
Share on other sites

TheRedGuy--> podaj jakieś linki do testów gdzie narzekają na ta ceramikę, ja znalazłem jeden.

Jest pelno recek w necie tych płyt (saber/maximus) i generalnie maximus wypada lepiej, to wrażenie oparte na przegladaniu "revievów". Jeśli o moje doswiadczenie z płytami rog chodzi to mam rampage formula x48 i jestem z niej bardzo zadowolony - tych nowych nie miałem przyjemności tetować. Ja bym kupił maximusa, gdyby saber był 50zł tańszy (niż jest) może bym i nad nim pomyslał. OC na maximusie bedzie lepsze w wypadku gdy posiadamy jakiegoś dobrego selecta, w przypadku sredniaka i5 pewnie będzie bardzo podobnie. Podobno w maximusie fsb sie nie kończy, kończy się zawsze procesor :) (oczywiście przy odpowiednim mniżniku)

Link to post
Share on other sites

Nie pomyliłem się , pytajnik jest na końcu :)

Maximus miał gorsze wyniki ponieważ nie należy do tej serii...

 

O/C - CD-Action 10/2009 -"jeśli nie bicia rekordów - to przynajmniej bardzo mocnego(i stabilnego) O/C " , chyba nie jesteś rekordzistą?? co nie xD?

 

A co do DFI , to jeżeli nadal produkują tak dobre płyty jak ostatnie wersje na s. 775 (posiadałem taką) , to polecam ! , płyty bardzo mocne(OC) i stabilne.

 

16 faz... - socket 1156 jest bardzo przyszłościowy , ponieważ intel skupia uwagę na 32 nm i upchnięciu GPU do procka ... tak więc fazy będą potrzebne gdy później się będzie chciało rozbudować komputer.

Link to post
Share on other sites

Ceramix niczym nigdzie nie przeszkadza dla mnie to bajer niepotrzebnie zwiekszajacy koszty ale chyba to nie jest zadnym problemem przy tych plytach

 

Wiesz. Mam Maximus III Formula, i ten caly soft rog dla mnie to zbedny bajer tak jak ceramix. Fajny za to jest link po usb :>

Link to post
Share on other sites

Czytałem wiele recenzji porad i widziałem wiele testów wybierałem płytę dla siebie pod i5 do OC i zgadnij co wybrałem?

 

Oczywiście MSI P55-GD65, dlaczego?

 

-Bo jest wykonana bardzo solidnie, palące się cewki to jakaś anty-reklama nie słuchaj tych bzdur!

-Bo jest bardzo dobra do OC (mrMos, OC Genie, super Pipe) rewelacja.

-Bo ma SLI jak i CrossFire i 2 wejscia ps/2 (np dla mnie to wazne bo usb to pic na wode)

-Ładna kolorystycznie

-Zapięcie na procesor z "dźwignią"

-wymiar ATX

-Za tą cene naprawde warto.

 

Nie radze się zastanawiać bo Ci namieszają w głowie tylko dodam że jest w przystępnej cenie jak na taki produkt. Również rozważałem Asusa jednak po zapoznaniu się z testami wykazało na MSI, którą już mam w domu. Polecam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...