Skocz do zawartości

Jaka płyta z lga 1156


Recommended Posts

Witam, składam nowy komputer, procek będzie i5-750 lub xeon3440. Pomoże mi ktoś w doborze odpowiedniej płyty?? Weźcie pod uwagę, że będę przeprowadzał oc procesora, pamięci i grafiki.

 

Moje aktualne typy to

-EVGA p55FTW

-Asus Maximus III Formula

-Gigabyte P55 UD6

 

Budżet na płytę to ok. 900 złotych

Link to post
Share on other sites

Wg mnie kupowanie płyty na LGA1156 za ponad 600zł to totalny bezsens i głupota. Od drogich płyt jest LGA1366 ;)

Myślę że watro zastanowić się nad

MSI P55-GD65 (530zł) ,

GB P55-UD3 (420zł),

ASRock P55 PRO (390zł)

Asus P7P55D (410zł)

 

Osobiście brałbym Asusa, na ceneo znadziesz sklepy gdzie po 410zł chodzi !!

Link to post
Share on other sites

Wśród płyt dla 1366/1156 nie ma dużych różnic. Jest ten sam chipset, różnica jest głównie w wyposażeniu, OC jest podobne(no, wśród budżetówek jest trochę gorzej, ale nie opłaca się brać najdroższych). Dlatego podpisuję się pod Igorussem. Bierz Asus P7P55D(np. EVO), EVGA P55 SLi, lub MSI, resztę zainwestuj w chłodzenie/procka/grafikę/dodatkowy RAM.

Link to post
Share on other sites

A np. gorsza płyta główna nie będzie mi spowalniac grafiki??

W żadnym razie. Nawet przy podkręcaniu różnica między płytą za 400 a 1000zł jest praktycznie żadna.

Zaoszczędzoną kasę wydaj na lepszą grafikę, zasilacz, obudowę czy cokolwiek bo lepsza płyta nie da Ci nawet 1% wydajności więcej. Jakością wykonania też się zbytnio nie różnią

Link to post
Share on other sites

Zdecyduje sie jednak na podstawke 1156... Co do plyt, EVGA od razu odpada bo ona jest dedykowana SLI i nie posiada technologii CrossFireX, a w przyszlosci bede laczyc karty... Jedyne co mi teraz na mysl przychodzi to Asusy, Maximus III Formula, P7P55D-EVO, Gigabyte GA-P55-UD4 i ASUS SABERTOOTH 55i... Co powiecie na te plyty

Link to post
Share on other sites

Nie szkoda Ci 800zł na płytę która w praktyce nie różni się od płyty za 500zł ??

Widać że polityka firm się sprawdza. Dać kilka pierdół i ładnych radiatorów które kosztują grosze a podwyższyć cenę o kilkaset zł i ludzie to i tak to kupią :)

 

Wg mnie bardzo dobrą propozycją byłby Asus P7P55D - od Maximusa różni sie praktycznie tylko tym że nie obsługuje SLI (a z tego co widzę nie będzie Ci to potrzebne, a ma CF) , ma mniej faz w sekcji zasilania (ale nawet do mocnego OC wystarczyło by ok. 8 a P7P55D ma aż 14, 20 faz na Maximusie gó**o daje). No i P7 jest 2 razy tańszy. I teraz radzę się zastanowić czy jest sens dopłacania ponad 400zł za praktycznie NIC :D

 

http://www.agito.pl/plyty-glowne/asus-p ... rnal=ceneo

http://www.morele.net/asus-p7p55d-intel ... ex-243604/

Link to post
Share on other sites

Igoruss jak to nie róznią się? Miałeś kiedys w rekach płytę asusa typu ROG(maximus, rampage)?

Dostajesz zewnetrzną kartę dzwiękową, najlepszej jakości komponenty, niepiszczące cewki, najbardziej rozbudowany bios - jestes elitą! :) Płyte kupujesz na parę lat, moim zdaniem nie ma na czym oszczedzać. I tak jak nie przekonują mnie modele z wyższej półki od MSi czy Gigabyte, tak Asusowskie modele Maximus czy Sabertooth po prostu aż krzyyczą żeby je kupić.

Mam rampage formula pod s.775 i ta płyta nigdy mnie negatywnie nie zaskoczyła, wstaje niezależnie od tego jak chore ustawienia jej zapodać, jest stabilna jak skała, zero problemów. Nawet kurzy sie mniej niż inne :D

 

Ostatnio sporo myslałem nad wieloma płytami pod i5 i gdy już miałem kupic msi gd65 to trafiłem na forum które mnie z tego pomysłu skutecznie wyleczyło:

 

http://forum.purepc.pl/Socket-13661156- ... html&st=90

 

teraz wlasciwie zostaje tylko psychiczne przygotowanie sie na wydanie ponad 800zł na to śliczności:

 

http://pclab.pl/news37191.html

 

I ta płyta jest warta każdego wydanego na nią złotego, niezaleznie od tego jak Igorus mocno by nie walił głową w murek

:P

Po prostu niektórzy nigdy nie zrozumieja po co kupować coś wyjatkowego skoro można tanie ud3 i też chodzi.

Link to post
Share on other sites

pieprzony High - End :)

 

nie wiesz co wybrać? To proste:

 

1.masz duzo kasy to się nie ograniczasz i - kupujesz RE2 i i7

 

2.masz mniej kasy - kupujesz co poleciłem

 

3.nie masz kasy - idziesz za radami Igorussa

 

4.masz kasę ale nie jesteś entuzjastą (nie usmiechasz sie na widok Maximusa) - jak wyżej.

Link to post
Share on other sites

1.masz duzo kasy to się nie ograniczasz i - kupujesz RE2 i i7

 

2.masz mniej kasy - kupujesz co poleciłem

 

3.nie masz kasy - idziesz za radami Igorussa

 

4.masz kasę ale nie jesteś entuzjastą (nie usmiechasz sie na widok Maximusa) - jak wyżej.

O i wszystko jasne, w prosty sposób wytłumaczyłeś co i jak

Może tylko 3 punkt bym nieco zmienił bo jeśli nie miałby kasy to nic by nie mógł kupić :D:)

Nieco lepiej by brzmiało "jeśli masz mało kasy" :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...