Skocz do zawartości

Recommended Posts

Procesor na razie na bok.

 

Zaintrygowała mnie kwestia dodatkowych wentylatorów, we Fractalu R4 wygląda to tak: 

 


1x 140 mm Silent Series R2 (Fabrycznie / Front / 1000 RPM / 19 dB)

1x 140 mm Silent Series R2 (Fabrycznie / Tył / 1000 RPM / 19 dB)

1x 120/140 mm (Front / Opcjonalnie)

2x 120/140 mm (Góra / Opcjonalnie)

1x 120/140 mm (Dół / Opcjonalnie)

1x 140 mm (Bok prawy / Opcjonalnie)*

1x chłodnica 240 mm (Góra / Opcjonalnie)

 

* Tego chyba nie ma w wersji z oknem.

 

Więc mógłbym zamontować cztery dodatkowe. Pytanie tylko - gdzie (wszystkie cztery, czy może mniej), jakie i czy w ogóle warto? 

 

Dwa fabryczne to są najprawdopodobniej te: Klik


Doradzi ktoś w tej kwestii, czy to temat na inny dział? 

Link to post
Share on other sites
za rok o tej porze będzie tutaj polecany Haswell

NAgle stanie się wydajniejszy ? czy może cena drastycznie spadnie?

Nie, po prostu IVY zniknie z rynku , analogicznie jak było z SB vs IVY. Rób jak chcesz - rajcują Ciebie dwa oczka wyżej i 90 stopni to bierz "super rozwojowego i nowoczesnego " Haswella. Twoja kasa i Twoja sprawa jak ją wydasz. Jak dla mnie zakup Haswella to zwykła naiwność (marketing i opinie gimbusów robią swoje) - płacić za nikły przyrost wydajność i wysokie temperatury 150zł więcej ? Dla każdego coś miłego jak to mówią  ;)

POczytaj na temat Haswella, ale nie sponsorowane "testy", tylko opinie co bardziej doświadczonych użytkowników. Zerknij na zdjęcia jak wygląda dokładnie procek po ściągnięciu "pancerza", jak ładnie pasta jest nałożona itd. Może wtedy do Ciebie dotrze czemu IVY jest polecany.

Link to post
Share on other sites

Poczytaj na temat Haswella, ale nie sponsorowane "testy", tylko opinie co bardziej doświadczonych użytkowników.

 

 

 

Takowe także czytałem, głównie na forach zagranicznych. Mimo wszystko przyjąłem do wiadomości opinie negatywne i mam dylemat, dlatego rozważam i7 3770k z płytą MSI Z77 M Power (bardzo mi się podoba i jest polecana). Decyzję podejmę jednak po głębszej lekturze. Jak już wspominałem, procesor na razie na bok i czy ktoś mógłby odnieść się do mojego powyższego wpisu, czy to temat do działu "chłodzenie"? 

 

Ponadto dziękuje za dotychczasowe sugestie i próbę nakierowania mnie na (być może) lepszy wybór!  :)

 

PS: Mogę dołożyć około 300 zł do budżetu - najprawdopodobniej na wentylatory i być może Fractal R2 XL. W przypadku i7 3770k trzeba będzie dołożyć do tego M Powera

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...