Skocz do zawartości

Recommended Posts

Corsair HX, chodzi o ten? - Klik

 

Zastanawia mnie jeszcze gwarancja, czy Techplanet je jakoś umniejsza? Wszędzie są sprzeczne informacje: 

 

Techplanet: 2 lata

Morele: 3 lata 

Komputronik: 7 lat (!)

 

To samo tyczy się dysku SSD Plextor PX-128M5P, powinno być 60 miesięcy gwarancji, a u nich widnieje informacja że 36. Ktoś orientuje się czemu tak jest? 

Link to post
Share on other sites
Corsair HX, chodzi o ten? - Klik

\

Tak o ten, on też ma certyfikat 80+ gold, tylko jak mówię jest jakieś 50 zł droższy od Evgi, a moim zdaniem czy Evga, czy Corsiar oba powinny dobrze spełniać swoją rolę. Dlatego niech zadecyduje budżet :)

 

Co do gwarancji, to nie odpowiem Ci na to pytanie, dlaczego tak jest. Być może producent daje gwarancje tylko na 2 lata, a np komputronik chcąc zniwelować swoje chore cenny, daje dłuższą gwarancje, chociaż nie wiem czy tak jest ze wszystkimi podzespołami

Edytowane przez synn1993
Link to post
Share on other sites

Ok, dodatkowo przeglądnę testy które podesłałeś  :)  

 

Z tego co wiem, to jeśli producent przykładowo daje na coś 5 lat, to sklep nie może tego zmniejszyć do załóżmy lat 3, a jednak na Techplanet podają znacznie umniejszony okres na niektóre podzespoły względem innych sklepów. Ogólnie to warto tam składać PC? 

 

Wracając do podzespołów, czy ten SSD byłby dobry? Jest też najlepszym przykładem co do gwarancji, producent daje na niego 60 miesięcy, a na Techplanet piszą że jest tylko 36 miesięcy - tylko czemu?

 

A w przypadku klawiatury i myszki: 

 

Klawiatura

Mysz

 

Dobry wybór, jeśli ze wszystkim zmieszczę się w ustalonym budżecie, czy raczej celować w coś innego? Microsoft odpada. 

 

Ponadto, jaka karta sieciowa TP Linka? Myślałem o tej: Klik

 

Wiem, mam dużo pytań, ale chciałbym wybrać jak najlepiej :)

Link to post
Share on other sites
Wracając do podzespołów, czy ten SSD byłby dobry?

Nie jest najgorszy, więc możesz go wziąć, choć niewiele drożej jest Samsun 840 Pro, który jest lepszy. No ale jeśli będzie to Twój pierwszy kontakt z dyskami SSD, to nie zależnie jaki dysk byś wybrał, to zobaczysz drastyczną różnicę w szybkości i płynności pracy między dyskiem SSD a HDD :)

 

 

Z tego co wiem, to jeśli producent przykładowo daje na coś 5 lat, to sklep nie może tego zmniejszyć do załóżmy lat 3, a jednak na Techplanet podają znacznie umniejszony okres na niektóre podzespoły względem innych sklepów. Ogólnie to warto tam składać PC?

Mi się wydaję, że ta gwarancja co oni podają to jest ich wewnętrzna gwarancja, już tłumaczę. Chodzi o to że np. jak coś Ci się zepsuję w ciągu tych 24 miesięcy, to ich serwis naprawia to lub wymienia na nowy, natomiast gdy ta gwarancja minie masz jeszcze gwarancję producenta i wtedy wysyła się już do serwisu konkretnej firmy(MSI, EVGA). Tak mi się wydaje, nie wiem jak rzeczywiście jest, więc nie bierz tego do końca na serio, musiałby się ktoś wypowiedzieć kto robił tam zakupy i korzystał z ich gwarancji. Albo najproście w świecie zapytać sie ich jak to jest z tą gwarancją. Sklep sam w sobie jest polecany i myślę, że nie ma z nim problemów.

Z tego co wiem to np. produkty EVGA moża rejestrować na ich oficjalnej stronie i tym samym przedłużyć sobie gwarancję na dany produkt o tam 2 czy nawet 3 lata.

 

 

Ponadto, jaka karta sieciowa TP Linka? Myślałem o tej: Klik

Rozumiem, że będziesz łączyć się z internetem przez Wi-Fi dlatego potrzebujesz takiej sieciówki ? Myślę że ta karta spełni swoje zadanie, chociaż może ktoś inny Ci coś lepszego poleci.

Edytowane przez synn1993
Link to post
Share on other sites

Ok, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź  :)

 

Tak, poprzez Wi-Fi i ogólnie ta karta jest polecana, więc mam nadzieję że jest w porządku.

 

Co do gwarancji, to tak właśnie może być, bo z tego co widzę to Techplanet ma swój serwis, ale jeśli produkt posiada gwarancję producenta (a jaki nie posiada), to sklep nie bierze udziału w procesie reklamacji. Tak czy inaczej skontaktuję się z nim przed zakupem i się zorientuję. Mimo wszystko opinie kupujących w Techplanet mile widziane  ;)

 

Zastanawiam się jeszcze, czy kosztem czegoś nie dołożyć do płyty głównej MSI G65 Gaming - dwie kości UEFI to zawsze +. 

Link to post
Share on other sites

No cóż, różnica w cenie między tymi płytami to 150zł, nie wiem czy warto na czymś innym zaoszczędzić tylko dla tego +. No ale na upartego można wziąć tańszy zasilacz i zastanowić się nad inną obudową. Osobiście chyba bym nie dopłacał do tej płyty, czy też oszczędzał na innych podzespołach.

Link to post
Share on other sites

Ostatecznie zestaw wyglądałby tak: 

 

PC:

MSI GTX 780 Twin Frozr 

Intel Core i7-4770K

MSI Z87-G45 Gaming

Crucial DDR3 16GB (2x8GB)

Thermalright HR-02 Macho Black White

Seagate Barracuda 1TB DM003

Samsung SSD 840 PRO 128GB

Fractal Design R4 Black Window

Pioneer Nagrywarka Blu-Ray BDR-208

Corsair HX650 80+ Gold

TP-Link TL-WN851ND

 

TV:

LG 47LA740S

 

Pozostałe:

Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800

Logitech M705 Marathon

XBOX 360 Wireless Controller (Windows & XBOX)

Przewód HDMI Promise 1.4

Arctic-Cooling MX-2

Zalman MP500 Gaming

 

Obecnie wszystko wraz z wysyłkami mieści się idealnie w założonym budżecie i zostaje mi 7,50 zł reszty  :)

 

Pozostałe pomniejsze bzdurki można zakupić w okolicy, w tutejszych sklepach stacjonarnych. Mam nadzieję, że do czasu zakupu nic drastycznie nie podrożeje ani magicznie nie zniknie.

 

Coś zmieniać czy jest dobrze?   

Edytowane przez Ponury Asasyn
Link to post
Share on other sites

A myszki i klawy dlaczego nie chcesz kupić w techplanet? Po co płacić 2 razy za przesyłkę :), chyba że x-com masz pod nosem to spoko :D, bo jak przed chwilą sprawdziłem to x-com z tą klawiaturą co wybrałeś ma niezłą przebitkę nad techplanet :D, ale oczywiście zawsze można wybrać coś innego 

Link to post
Share on other sites

bo jak przed chwilą sprawdziłem to x-com z tą klawiaturą co wybrałeś ma niezłą przebitkę nad techplanet

 

 

 

Właśnie o to chodzi - 150 zł różnicy, więc licząc te 25zł za wysyłkę i tak 125 do przodu (na coś innego) :)

 

Ponadto na Techplanet nie mają bezprzewodowego pada X360. 

Link to post
Share on other sites

Właśnie o to chodzi - 150 zł różnicy, więc licząc te 25zł za wysyłkę i tak 125 do przodu (na coś innego)  :)

 

Ponadto na Techplanet nie mają bezprzewodowego pada X360. 

No tak masz rację  :D, ale powiem Ci że X-com.pl z tą klawą to ma przebitkę, bo nie tylko w techplanet jest ona o tyle droższa

Link to post
Share on other sites

Wtrącę do tematu małe ale:

 

Autorze - może warto poczekać na MAI 780 w wersji trifrozr, a nie twinfrozr? ostatnio była o tym wzmianka w internecie, i sądzę, że to ciekawa propozycja. :) Aha i jak ma sprzęt wystarczyć na długo pod względem wytrzymałości to koniecznie dobrze schłodź podzespoły - kilka cichych ale wydajnych wentylatorów do R4 będzie dobrym wyborem. Niższa temperatura podzespołów = dłuższa żywotność. Warto również zastanowić się nad kartą graficzną od porządnej firmy EVGA. Zasilacz jak ma być "te best" to oczywiście seasonic.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez dodo24x
Link to post
Share on other sites
MAI 780 w wersji trifrozr, a nie twinfrozr? ostatnio była o tym wzmianka w internecie, i sądzę, że to ciekawa propozycja.

Oczywiście ciekawa i na pewno droższa(spodziewana cena 800$ + podatki i inne gówna podnoszące cene w polsce), a dwa nie wiadomo jeszcze o ile będzie lepsza od Twina, a raczej nie spodziewałbym się jakiś wielkich różnic.

Co do zasilacza, to tak, można się zastanowić nad seasonic, dokładnie ten model: SeaSonic SSR-650RM 650W

Edytowane przez synn1993
Link to post
Share on other sites

Ostatecznie zestaw wyglądałby tak: 

 

PC:

MSI GTX 780 Twin Frozr

Intel Core i7-4770K

MSI Z87-G45 Gaming

Crucial DDR3 16GB (2x8GB)

Thermalright HR-02 Macho Black White

Seagate Barracuda 1TB DM003

Samsung SSD 840 PRO 128GB

Fractal Design R4 Black Window

Pioneer Nagrywarka Blu-Ray BDR-208

Corsair HX650 80+ Gold

TP-Link TL-WN851ND

 

TV:

LG 47LA740S

 

Pozostałe:

Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800

Logitech M705 Marathon

XBOX 360 Wireless Controller (Windows & XBOX)

Przewód HDMI Promise 1.4

Arctic-Cooling MX-2

Zalman MP500 Gaming

 

Obecnie wszystko wraz z wysyłkami mieści się idealnie w założonym budżecie i zostaje mi 7,50 zł reszty  :)

 

Pozostałe pomniejsze bzdurki można zakupić w okolicy, w tutejszych sklepach stacjonarnych. Mam nadzieję, że do czasu zakupu nic drastycznie nie podrożeje ani magicznie nie zniknie.

 

Coś zmieniać czy jest dobrze?   

 

Kilka uwag z mojej strony:

 

1. Zamiast GTX 780, lepiej SLI GTX 770.

2. Jak już chcesz koniecznie i7 to moim zdaniem lepiej wybrać 3770k.

3. Jak chcesz z serii "Gaming" to MSI Z77A-G45 Gaming.

4. Zrezygnował z 16 GB RAM na rzecz 8 GB.

5. Zasilacz jakiś słabszy i możesz brać z certyfikatem Gold lub Platinum.

Link to post
Share on other sites
Zamiast GTX 780, lepiej SLI GTX 770.

 

Cóż sam proponowałem SLI z GTX760 bo na SLI z GTX770 budżet by nie pozwolił, ale autor woli jednak 1 mocną kartę, zresztą poniekąd podzielam to zdanie, poza tym na GTX780 i tak będzie miał znakomitą wydajność

 

Zasilacz jakiś słabszy i możesz brać z certyfikatem Gold lub Platinum.

Żartujesz ? Proponujesz sli z gtx770 i chcesz dać jeszcze słabszy zasilacz niż 650W ??, a nawet jak odnosisz się do pojedynczego GTX780 to i tak nie ma sensu brać czegoś słabszego

 

 

2. Jak już chcesz koniecznie i7 to moim zdaniem lepiej wybrać 3770k. 3. Jak chcesz z serii "Gaming" to MSI Z77A-G45 Gaming.

 

To już też było wałkowane, autor jednak zdecydował się na LGA1550 i chyba zdania już nie zmieni, zresztą nowsza podstawka, może w przyszłości lepiej zaowocuje.

Edytowane przez synn1993
Link to post
Share on other sites

@blacklizard

 

Rozważałem SLI GTX 770/760 i Ivy Bridge, ale ostatecznie wolę GTX 780 oraz Haswella. Odnośnie zasilacza, te zaproponowane są przecież z certyfikatem Gold. 

 

@Dazuo

 

Masz na myśli MSI GTX 780 Lightning? Musiałbym przyciąć część podzespołów i nie wiem czy jest sens. Ponadto MSI jest równie porządną firmą co EVGA.  

 

Co do tych dodatkowych wiatraczków - na pewno nie wystarczy to co jest domyślnie w tej obudowie? 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

 

 

Nie sądzę aby to było rozsądne rozwiązanie. Zresztą nie ważne.

 

Mylisz się. SOLIDNY zasilacz z naklejką 550W pociągnie taki konfig bez zająknięcia. Z OC.


Nie dość, że przepłaca tyle kasy za 780, to jeszcze mu Lajtinga każecie brać... Nie... ja wychodzę stąd. :facepalm:

Link to post
Share on other sites

 

 

Mylisz się. SOLIDNY zasilacz z naklejką 550W pociągnie taki konfig bez zająknięcia. Z OC
I zasilacz obciążony w 90%, bo sam taki zestaw "ciągnie" ok 500W

 

to jeszcze mu Lajtinga każecie brać
Nikt mu nic nie każe, tylko jakaś osoba wyżej mu zaproponował żeby poczekał na GTX780 z nowym chłodzeniem, w czym oczywiście nie widzę sensu, ponieważ będzie sporo droższy i zapewne nie wiele wydajniejsze.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...