Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zastanów się jeszcze na tym telewizorem. Od jakiegoś tygodnia korzystam z LG 32LK450 jako monitora. Duży przeskok z 21,5", ale jak najbardziej na +. Jednakże jeśli chodzi o korzystanie z neta, to nie wyobrażam sobie przeglądania stron na czymś większym niż 37-40".

Dodatkowo upewnij się, że interesujący Cię TV posiada chroma subsampling 4:4:4. Bez tego to już kaplica ;p

Link to post
Share on other sites

@sqrtxi

 

Dzięki, przejrzę również ofertę tamtych sklepów przed zakupem.

 

@eVerest

 

Właśnie ciężko będzie dokładnie sprawdzić tyle rzeczy, kurier czeka tylko kilka minut. Nie zdążę nawet folii ściągnąć  ^^

 

Co do tych punktów, to najbliżej mam do Rzeszowa (65 km), ale to raczej bez sensu, ponieważ z centrali w Krakowie podzespoły przejadą do Rzeszowa około 170 km, a z Krakowa do mnie mają 140 km. 

 

@Eklerek

 

U mnie dużą rolę odegra odległość między mną a TV. 

 

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o Subsamplingu 4:4:4, aczkolwiek korzystałem wcześniej z TV LG (LW4500 na 2011 rok) i były nawet odpowiednie opcje sprzyjające podłączeniu PC. Zakładam że TV z 2013, będzie jeszcze lepszy pod tym względem, tym bardziej że jest to już wyższa półka. 

Edytowane przez Ponury Asasyn
Link to post
Share on other sites
Co do tych punktów, to najbliżej mam do Rzeszowa (65 km), ale to raczej bez sensu, ponieważ z centrali w Krakowie podzespoły przejadą do Rzeszowa około 170 km, a z Krakowa do mnie mają 140 km

 

 

Faktycznie.Lepiej zamówić do domu.Nu ale jakoś musisz poradzić.Mam nadzieje,że wszystko będzie bez "niespodzianek". ;)

Edytowane przez eVerest
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Update 18.08.2013

 

Witam ponownie!

 

Zestaw zamawiam ostatecznie w tym miesiącu, ewentualnie na początku przyszłego. Jednak po dodatkowej lekturze i kilku opiniach, pojawiły się pewne wątpliwości co do niektórych podzespołów, w złożonym na poprzedniej stronie zestawie. 

 

Wyczytałem, że zaproponowany dysk SSD (Samsung 840 Pro) na kościach TLC jest słaby: Klik

 

 


Its TLC memory has a service life of 1000 program/erase cycles, which makes it less long-lasting than other SSDs. Even though its warranty period is 3 years and there are no reports of it failing too soon, some users may shun it for that reason

 

 

 

Muszę przyznać, że mój zapał co do tego modelu trochę ostygł. Czy Plextor M5P PX-128M5P byłby dobrym zamiennikiem, czy raczej coś innego? 

 

Kolejny punkt - karta graficzna, niedawno pojawił się MSI GTX 780 Twin Frozr, skoro decyduję się na płytę MSI, to do kompletu celowałbym raczej w ten model, chyba dobra decyzja? 

 

Dodatkowo pewien użytkownik na forum konsolowym (przed najazdem konsolowego betonu na moją osobę) przekonywał mnie na SLI z GTX 760 lub nawet 770 - jeśli oczywiście zmieszczę się w ustalonym budżecie, co sądzicie?

 

Następnie ten ktoś stwierdził, że lepszym wyborem od zasilacza Cooler Mastera będą: Super Flower, Seasonic lub Fractal. Moim zdaniem CM jest z nimi na równi, ale wolę się upewnić. 

 

Idąc dalej...

 

Doszedłem do wniosku, że biała obudowa Fractal Design Define R4  prawdopodobnie będzie lepiej komponować się z TV.

 

Chłodzenie - może lepiej Noctua? (to tylko pytanie)

 

Myszka - otóż wyczytałem, że G700 strasznie krótko trzyma na baterii (maksymalnie dwa dni). Tak więc nie musi być to tak zwydziwiany model, a po prostu zwykła, mocna, nezawodna, bezprzewodowa myszka, dobra do gier, ale też trzymająca długo na bateri. Może to być od razu zestaw z klawiaturą, w kwocie tych dwóch poprzednio tutaj zaproponowanych. Ponadto fajnie by było, gdyby klawiatura była podświetlana, ale oczywiście nie musi, jeśli jest jakaś lepsza bez podświetlenia. 

 

Jeszcze, czy 16GB RAMu jest konieczne, jeśli tylko czasami odpalę Photoshopa lub inny tego typu program, czy może lepiej dołożyć do czegoś innego w zestawie? 

 

Ostatnia kwestia, zaproponowany poprzednio zestaw wychodzi teraz około 12060 zł + opłata logistyczna 50 zł, a trzeba dodać jeszcze dobrą kartę sieciową, kabel HDMI, porządną ładowarkę do baterii oraz... podkładkę pod myszkę ;)

 

Zależy mi aby całość, czyli PC, TV oraz peryferia nie przekroczyły 12060 zł z wliczoną opłatą logistyczną. Niby mógłbym trochę dołożyć, ale chciałbym zakupić jakieś gry na początek.

 

Tak więc bardzo proszę o zaproponowanie mi ostatecznego zestawu w oparciu o to, co napisałem powyżej i przepraszam za kłopo.

 

EDIT:  

 

Ciągle kusi mnie ten większy TV za 5200 zł (LG 55LA691S), licząc że wszystkie peryferia wyjdą około 800 zł, to na samą skrzynkę zostałoby 6000 zł - ale czy taki komputer sprosta najbardziej wymagającym tytułom za 2/3 lata?

 

Trudno się ostatecznie zdecydować, aby później niczego nie żałować.

Edytowane przez Ponury Asasyn
Link to post
Share on other sites
Wyczytałem, że zaproponowany dysk SSD (Samsung 840 Pro) na kościach TLC jest słaby

Eh...

Przeczytaj jeszcze raz. 840 PRO jest na kościach MLC.  Bez dopisku PRO jest na TLC...

Of course, it is the senior model, Samsung 840 Pro, which provokes the sensation. Based on MLC memory, it is definitely better than previous leaders in terms of speed. Thanks to its high-speed controller, it offers an impressive random read speed even at a short request queue, so it is superior to other SSDs under real-life desktop or notebook loads. Our testing shows that the Samsung 840 Pro is the fastest SATA 3 SSD available now. Added to this are its 5-year warranty, integrated AES-256 encryption and excellent software support. Of course, the Samsung 840 Pro is not cheap, but it is no more expensive than other flagship SSDs.

Co do reszty poczekaj na innych - ale nie bierz SLI. Jedna, dobra karta jest lepsza.

Niech testami swoje wypowiedzi popierają!

 

 

//e

Jakaś argumentacja ?

Edytowane przez dodo24x
Link to post
Share on other sites

Co do reszty poczekaj na innych - ale nie bierz SLI. Jedna, dobra karta jest lepsza.

Niech testami swoje wypowiedzi popierają!

 

Nie wiesz co mówisz

http://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_gtx_770_sli_review,15.html

770 SLI wciąga nosem pojedynczą 780 a te rzekome problemy z SLI można między bajki włożyć. Jak już czasami odpalasz photoshopa to 8GB starczy. 16 jest to minimum do pracy,ale do zabawy 8 będzie ok.

Edytowane przez natsu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Plextor, 840pro, crucial M4. Wg mnie najlepsze SSD obecnie

 

BTW

 

 

widać na konsolowych forach sami nie wiedzą co podsyłają i wypisują
 

 

Wiedzą co podesłali tylko autor nie doczytał

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites
770 SLI wciąga nosem pojedynczą 780

Ba, nawet SLI z GTX760 jest już ponad gtx780, a takie SLI wychodzi taniej niż pojedyńczy gtx780, i właśnie takie rozwiązanie poleciłbym autorowi. (GTX760 SLI)

 

Nie wiem autorze gdzie będziesz dokonywać zakupu podzespołów, ale jak zdecydujesz się na SLI z gtx760 to szukaj modeli referencyjnych, które powietrze wyrzucają za obudowe, a nie jak w przypadku referentów pod siebie, bo w przypadki sli jedna karta podgrzewałaby ciepłym powietrzem drugą. No i oczywiście do tego zalecam raczej zaopatrzyć się w dobry 700W zasilacz np. Fortron AURUM700

A zaoszczędzone pieniądze wydać na lepsze akcesoria czy też większy TV, chociaż do tego to i tak jeszcze musiałbyś dołożyć

Edytowane przez synn1993
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Od siebie dodam taki zestawik w okolicach 7000zł  ;)

 

i7 3770K

SilverArrow SB-E SE

MSI Z77A GD55

16GB ddr 1600 CL9 Crucial Ballistix 2x8GB

MSI gtx780 3GB OC TF

SSD Samsung 840 PRO 128GB

HDD 1TB Seagate DM003

DVD-RW LiteOn iHAS120

PSU Corsair HX750W

Buda Fractal XL R2

 

Zestawi do gier, a także pod pracę z takimi aplikacjami jak PS (16GB ramu, i7). Przygotowany do OC procka (jeden z wydajniejszych coolerów typu AIR - SilverArrow). Co do Noctuy to ciężko dostać wersję na s1155, zazwyczaj tylko SE2011 jest dostępny, a on nie posiada zestawu mocującego pod Twój socket - oczywiście możesz napisać do Noctuy i w ciągu 7dni zestawik doślą pocztą, tylko SilverArrow ustępuje mi minimalnie, wiec spokojnie można go nim zastąpić.

Komputer zbudowany w oparciu o jeden układ GPU (gtx780). Oczywiście SSD w zestawie  ;) i 1TB na magazyn danych. Zasilany mocnym HX750 na certyfikacie Gold i "upchany" w wersję XL obudowy Fractal Define. Całość wychodzi około 6900zł (esc.pl)

Co do Sli - tak zgadza się na np.2x760 będzie wydajniej i ciutkę taniej nawet wyjdzie, tylko SLI to SLi i nie każdy jest jego zwolennikiem. Do tego karta pokroju gtx780 w zupełności wystarcza do komfortowego grania i nie trzeba czekać na profile pod SLi. W sume kwestia gustu i podejścia - czy ma być tania i najwydajniej, czy lecimy na naprawdę porządnych podzespołach z najwyższej półki. Osobiście radził bym jedną mocną kartę w miejsce SLi, w szczególności jak nie jesteś jakimś zapalonym maniakiem sprzętu komputerowego  :D SLi jak by nie patrzeć jakieś tam dodatkowej wiedzy wymaga, do tego jest to rozwiązanie dla "biedaków" że tak powiem, którzy szukają wydajności za wszelką cenę. Jeżeli do tego nie grasz na czymś wyżej niż FHD (WQHD itp.) to zakup SLi mija się z celem, bo najzwyczajniej w świecie karty będą się "nudzić". 

Nie chcę, tutaj zaraz jakieś wojny rozpętać SLi vs 1xGPU - to jest moje zdanie na ten temat  8-)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzięki Stelek za propozycję i szczegółową opinię, tylko musiałbym jeszcze odtwarzacz Blu Ray wepchać (płytowa kolekcja), no i wówczas z TV oraz peryferiami to trochę przekroczy założony budżet. Jakby co, to zapewne obudowa na Define R4 i RAM na 8GB?

 

Tutaj znalazłem Noctuę: http://techplanet.pl/produkty/wentylatory-radiatory/noctua-nh-d14,26681.html

 

No ale wolałbym raczej wszystko w jednym i sprawdzonym sklepie.

 

Ponadto, nie dałoby się na i7 4770k? Czemu niektórzy są tak negatywne do Haswella nastawieni?  :) Słyszałem że się grzeje, ale raczej przy takim chłodzeniu to nie problem.  

 

Ciężko zdecydować, jeszcze ten większy TV kusi. ale wówczas na PC z peryferiami zostałoby około 6800 zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...