Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

Słyszałem że się grzeje, ale raczej przy takim chłodzeniu to nie problem.  
:?:  :?:  :?:  Chłodzenie nic tu nie pomaga - problem w tym że on na 4,2GHz osiąga już wysokie temperatury i nawet Noctua D14 tu nie pomorze. Do tego wyższa cena za mobo + CPU i mała różnica w wydajności. Realnie nie ma żadnych rozsądnych argumentów stojących za wyborem Haswella, poza pogonią za nowościami  ;) 

Odnośnie cięć w zestawie :

- buda Fractal R4  (-120zł)

- zasilacz BQ L8 630W CM (-180zł)

- mobo MSi Z77A G45 (-60zł)

 

Z ramów na 8GB bym nie radził schodzić, jak rzeczywiście coś tam w PSie chcesz podłubać. Podobnie z prockiem.

Jeżeli już darujesz sobie tego PSa, to weź i5 3570K i 8GB, bo zakup i7 bez odpowiedniej ilości ramu to niezbyt udany pomysł będzie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ciężko zdecydować, jeszcze ten większy TV kusi. ale wówczas na PC z peryferiami zostałoby około 6800 zł.
Za 6800zł spokojnie bardzo dobry zestaw złożysz. 

 

 

Osobiście myślę że 47 calowy ekran do grania to już wystarczająco duży ekran.
Wlkość ekranu nie ma tu znaczenia - rozdzielczość się liczy , a nie cale  ;)
Link to post
Share on other sites
i7 3770K
SilverArrow SB-E SE
MSI Z77A G45
16GB ddr 1600 CL9 Crucial Ballistix 2x8GB
MSI gtx780 3GB OC TF
SSD Samsung 840 PRO 128GB
HDD 1TB Seagate DM003
DVD-RW LiteOn iHAS120
PSU BQ L8 630W
Buda Fractal R4
razem 6493zł (esc.pl) 
Można  :menda:

 

 

Jak to nie ma , tu chodzi o komfort grania, rozdzielczość rozdzielczością, tym większy ekran tym większe plamy, dlatego ja bym poprzestał na 47 calach.
Aaaa o to chodziło - to okej zgadzam się w 100% - należy tylko wziąć pod uwagę jeszcze odległość od szkiełka, ale jest tak jak piszesz - im większa przekątna tym plamka większa  ;)
Link to post
Share on other sites

Dobra, zostaję najprawdopodobniej przy tym 47" za 4200 zł, peryferia ostatecznie powinny się zamknąć w 800 zł i na skrzynkę zostaje równe 7000 zł, tego się trzymajmy.

 

@Stelek

 

Właśnie problem w tym, że mam wewnętrzną blokadę i coś mi mówi - "bierz 4770k" i chyba tak zrobię, tym bardziej że cholernie podoba mi się płyta główna MSI Z87 G45 Gaming. 

 

Tak więc nie licząc już tych ~5000 zł odłożonych na TV oraz peryferia, to jaki jest najlepszy możliwy zestaw na i7 4770k i tej płycie głównej do 7000 zł?

 

@synn1993

 

Plam by nie było, najwyżej usiadłbym dalej... 

Edytowane przez Ponury Asasyn
Link to post
Share on other sites
Plam by nie było, najwyżej usiadłbym dalej... 

Tak domyślam się, że byś tak zrobił, ale zwiększanie odległości w nieskończoność to też nie jest rozwiązanie, myślę i po doświadczeniu z grania na 50 calowym ekranie FHD, na tym 47 calowym TV będzie Ci się "wygodniej" grało niż na tych 55 calach.

 

podoba mi się płyta główna MSI Z87 G45 Gaming. 

No to w takim razie, dla Ciebie zalecałbym obudowę z jakimś okienkiem, żebyś mógł sobie do niej zaglądać i podziwiać tą płytę główną :). Żarcik. Zaraz spróbuję coś złożyć, zobaczymy.

Edytowane przez synn1993
Link to post
Share on other sites

No to w takim razie, dla Ciebie zalecałbym obudowę z jakimś okienkiem

 

 

 

Czemu nie :)

 

Define R4 jest także w wersji z oknem, aczkolwiek w podobnej cenie jest biała, pasująca do TV - dylemat mniejszej wagi, ale jednak :)

 

Co do TV, dotychczas korzystałem z 42" i obraz w grach z konsoli (720p) wydawał się być rozmazany - więc możesz mieć rację. 

 

Tylko że teraz to będzie 1080p.

Edytowane przez Ponury Asasyn
Link to post
Share on other sites
Właśnie problem w tym, że mam wewnętrzną blokadę i coś mi mówi - "bierz 4770k" i chyba tak zrobię, tym bardziej że cholernie podoba mi się płyta główna MSI Z87 G45 Gaming. 

Zastanów się porządnie zanim dokonasz wyboru - ta maszynka ma działać, a nie wyglądać, czy też pachnąć "nowością", na której temat znajdziesz sporo negatywnych opinii co bardziej zaawansowanych użytkowników. Osobiście odradzam Haswella i polecam brać i7 3770K, póki są jeszcze dostępne na rynku. Ewentualnie jak nie zamierzasz kręcić procka wysoko, do tego 200zł w tą, czy w tą nie robi różnicy  to bierz Haswella, tylko ja tutaj nie pomogę z zestawem, bo na Haswellu może ze dwa zestawiki  przeszły przez moje łapki i dziękuje bardzo za tą platformę na tą chwile. Co do Mobo zwróć uwagę czy posiada funkcje Dual-BIOS, albo coś w ten deseń - coś tam mnie słuchy doszły że są problemy w tymi płytami właśnie ze względu na brak takowej funkcji  ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Intel Core i7-4770K 

MSI Z87-G45 Gaming (twój wybór)

Crucial DDR3 16GB (2x8GB) 1600MHz

Liteon nagrywarka DVD iHAS122-04 Seagate Barracuda 1TB SATA3 

Thermalright HR-02 Macho Black White

XFX Core 650W

OCZ SSD Vertex4 128GB SATA3 

Fractal Design Define R4 Black Pearl Window

MSI GeForce GTX780 3GB DDR5

 

Razem: 6667zł, no da się złożyć jak widać, jednakże ja radziłbym zostać przy LGA1555, sprawdzoną i dobra platforma, jednakże jak chcesz gonić za nowoczesnością możesz wybrać LGA1550, nikt Cię za to nie będzie winić, w końcu to będzie Twój PC

Edytowane przez synn1993
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na pewno ekstremalne nic podkręcać nie będę, wątpię aby było to w ogóle konieczne. Sam nie wiem, ale wydaje mi się, że ktoś, kto składa teraz PC od podstaw teraz, powinien wybrać Haswella. Jest to również częsty argument jego nabywców. O "Dual Bios" słyszałem, ale to posiada dopiero G65 - niestety. 

 

Lubi je trafiać?  

 

@synn93

 

Dzięki za Twoją propozycję, ale zamiast DVD musi być Blu Ray i zasilacz wolałbym przynajmniej na 80+ Gold, w pełni modularny :)

Edytowane przez Ponury Asasyn
Link to post
Share on other sites

Ostatnio bardzo potaniały radki:

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/6812980

 

Gdybym miał dopłacać 300zł względem tego gtx,na pewno bym dopłacił.Lepsza wydajność:

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_radeon_hd_7990_vs_geforce_gtx_690_vs_geforce_gtx_titan?page=0,5

 

i większy pobór prądu :D

Link to post
Share on other sites

No to możesz się zastanowić nad: http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/evga-supernova-nex650g-650w,39476.html w pełni modularny i certyfikat gold :)

i BL-DVD: http://techplanet.pl/produkty/napedy-optyczne/pioneer-nagrywarka-blu-ray-bdr-208ebk-czarny-box,39584.html

Wtedy wyszłoby 7009zł 

 

Lub możesz zrezygnować z certyfikatu gold na silver i wziąć również modularnego: http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/chieftec-sps-650c-650w,21163.html i wtedy wyszłoby 6942zł :)

Edytowane przez synn1993
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@BRisinGR

 

Bardziej przemawia do mnie Nvidia, oczywiście z całym szacunkiem dla ludzi z odmiennymi preferencjami  ;)

 

@synn93

 

Ponownie dziękuję, na pewno rozważę Twoją propozycję.

 

stelek

 

Może "powinien" to złe słowo - wybacz, jestem strasznie zaspany. Przeczytałem niedawno obszerny test na PC Labie i Haswelle wypadły w nim bardzo dobrze. Dla kogoś, kto nie zamierza jakoś ekstremalne podkręcać są dobrym wyborem. Ponadto podkręcanie Ivy to również była loteria, zależna od egzemplarza. Oczywiście dziękuję za linka, jak tylko się wyśpię to zaraz przeczytam. 

 

Przestudiuję także ten artykuł, przed chwilą znalazłem:  Klik

 

Głowa od tego wszystkiego pęka, to już nie konsola, gdzie podłączam i gram - trzeba się trochę wysilić  :)

 

Ostatecznie postawię na Haswella, nie zamierzam przecież ekstremalne podkręcać. 

 

Haswell oraz Ivy mają tyle samo przeciwników co zwolenników, a prawda jest taka, że obydwa są bardzo dobre i tutaj nie ma złego wyboru. Haswelle bardzo dobrze wypadają w testach i nikt ich nie odradza w ogólnym podsumowaniu. Do mnie przemawiają bardziej. 

 

Tak więc propozycje zestawów mam już od trzech użytkowników, oczywiście jeśli ktoś zaproponuje coś jeszcze to bardzo dobrze :)

 

 

Więc małe podsumowanie:  

 

TV: LG 47LA740S na 90%, chociaż te 55" wciąż mnie kusi - 4200 zł. 

 

PC: Któryś z trzech powyższych zestawów, ewentualnie mieszanka lub drobne modyfikacje - 7000 zł.

 

Peryferia: Klawiatura, mysz, pad, kabel HDMI, karta sieciowa oraz ładowarka do baterii (głównie tych od pada) - 800 zł i tutaj proszę o propozycje (oczywiście nie licząc pada - X360 Wireless). 

 

Edytowane przez Ponury Asasyn
Link to post
Share on other sites

Te testy które Ty czytasz na pclabie są sponsorowane.Więc do końca nie ufaj tym testom.Bierz tego 3770K i koniec.4770K strasznie się grzeje.4.2 GHz to jest chyba  MAX co możesz osiągnąć na tym procku używając solidne  chłodzenie powietrzne.Chcesz kupić 4770K tylko dla tego że to nowość?Nie zawsze nowszy produkt lepszy od starego.

Link to post
Share on other sites

Co do kumputera to ci tu doradza, co do TV... Lepiej TX-P50ST60. W ogóle skoro chcesz coś większego niż monitor  można jeszcze przemyśleć zakup projektora FHD. Mam od paru tyg. projektor i nie wyobrażam sobie ogladania filmów na kurduplowatym TV 50 cali. W kwesti grania to się nie wypowiem, bo nie gram na projektorze. Jeśli nie projektor a TV to zdecydowanie tą plazme od Panasa

Edytowane przez palusik
Link to post
Share on other sites

A co nie tak z Plazma ? Milałeś Plazme do konsoli/Pc ? Przerabiałem to przed projektorem i byłem zadowolony pomijając rozmiar. Grałem na PS3 na plazmie i na projektorze i było zacnie.

 

Tylko bez argumentu wypalanie itp. Bo to już nie sprawa nowych paneli plazmowych.

Edytowane przez palusik
Link to post
Share on other sites

Miałem swego czasu plazmę Panasonica do PS3 i wytrzymałem z nią 3 miesiące, później przygarnął ją ktoś inny z domowników. Prędkościomierz z Dirta 3 chyba do dzisiaj został na ekranie. Plazma jest dobra do oglądania tradycyjnej TV, ewentualnie filmów - do reszty, przynajmniej moim zdaniem, się nie nadaje.

 

Co do projektora, to nie wiem, ale wolę raczej TV.

 

@sqrtxi: Zestaw Stelka również biorę pod uwagę.

 

Mógłby ktoś wypowiedzieć się na temat tego zasilacza? http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/evga-supernova-nex650g-650w,39476.html

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Tesla R2 ja rozumiem Panie stelku :), to ciekawy pomysł, gdyby był modularny. BQ raczej nie przejdzie gdyż autor chce coś z certyfikatem gold, Corsair HX to dobry pomysł, tylko ok 40-50zł droższy od tej evgi, ale jak autor da radę to może dopłacić.
P.S. Nie udało mi się znaleźć testów wersji 650W, ale są 2 zagraniczne testy modelu 750W, który wiele nie powinien się różnić od słabszego brata. (test1, test2)

Edytowane przez synn1993
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...