Skocz do zawartości

Słuchawki do użytku codziennego (200zł)


Recommended Posts

Witajcie, poszukuję słuchawek, których będę używał na co dzień do komputera, czasem w podróży, częściej w drodze na uczelni, lub na samej uczelni (słuchanie muzyki, oglądanie filmów - STANDARD.

Zależy mi raczej na słuchawkach nausznych bo to większy komfort prawda?

Tak myślę, że ok 200 zł mógłbym przeznaczyć na ten cel jeśli by było warto ;)

tak na szybko znalazłem :

http://allegro.pl/sony-mdr-xb600n-sluchawki-extra-bass-nowosc-okazja-i3399799347.html

http://allegro.pl/sluchawki-sennheiser-hd419-zamkniete-promocja-i3410308929.html

szczególnie jakoś podobają mi się te poduszki w Soniakach, bo wydaję mi się, że są one bardzo wygodne, mam rację?

Pomóżcie mi coś znaleźć, bo dodam że trochę zielony jestem :\
z góry dzięki :D

Edytowane przez legoo
Link to post
Share on other sites

witam jeśli chodzi o słuchawki to mogę polecić następujące firmy:

-Creative Fatality 

-Razer 

-Cooler Master

-Sony 

i inne renemovane firmy

jak kupujesz słuchawki zwracaj też uwagę jaki jest przewód i jego grubość i wtyczki jack ponieważ to też ma znaczenie

 

Spam // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

@Up- Firmy (creative fatality?) które wymieniłeś są typowo gamingowe a kolega nic nie wspominał o graniu. Po za tym Fatalki są może i dobre jak by kosztowały te 60zł. Mam je i szału nima

Do 2 stówek to naj są CAL-e (Creative Aurvana Live!)

Możesz też brać tańsze Superlux HD681.

Jeżeli lubisz dobry bass to AKG K450 (trudno się zmieścić w cenie) oraz niektóre modele sony- http://allegro.pl/sony-mdr-xb400-extra-bass-2kolory-stylowy-design-i3423185680.html

A tak po za tym takich tematów (sochawki do 200zł) jest cały ocean i zanim zakłada się temat warto poszukać najpierw na forum.

Pozdro

Edytowane przez Jubno
Link to post
Share on other sites

CAL'e dobre słuchafony, choć całkiem spore na miasto itp, choć to zależy od gustu (słyszałem jakieś plotki o pogorszeniu się ich jakości, ale to plotki więc nic nie wiadomo). Sam korzystam aktualnie z Sony ZX600 (dostępne w różnych kolorach). Jak dla mnie całkiem dobry dźwięk i nawet wygodne, choć po godzinie lekko cisną na uszy, ale to zależne od ich budowy i "progu" wytrzymałości danej osoby. Moim zdaniem są wygodniejsze od AKG K518 i mają mniej punktowy bass (tu też zależy kto jaki lubi).

Link to post
Share on other sites

Nie no, fatality miałem - rozje*ałem :D

A Czy rozmiar ma znaczenie?? (SŁUCHAWEK) To raczej nie chciałbym, żeby były ogromne, ze względu na mobilność. Ale chce żeby był wygodne, a takie właśnie wrażenie sprawiają SONIAKI http://www.ceneo.pl/20078271, dlatego myślałem, że ktoś mi powie czy są warte swojej ceny, albo wyśmieję wybór :)

Link to post
Share on other sites

Legoo

Te Sony powinny ci podpasować, skoro sam je sobie znalazłeś. Ze swojej strony dodam, bo ktoś polecał maxelle:

- maxell retro dj, tanie, 70 zł, dźwięk czysto funowy, nie ma dużo bassu, izolacja poprawna, pady są twarde i trzeba się przyzwyczaić lub po prostu wymienić, ogółem dźwięk warty, w PKP nawet da się słuchać. Plusem że są dosyć uniwersalne, i w filmach się bdb sprawdzają.

- AKG 450, nie wiem jak z izolacją, 420 które kupiłem właśnie mają podobno ten sam przetwornik więc mogę się wypowiedzieć. Fajna scena, podpity midibas, z górą to nie mogę ocenić narazie, może się wyklarują trochę. Wygodne, mobilne jak cholera - ale jeden szkopół -zero izolacji.

 

Ja ze swojej strony poleciłbym AKG k518, lub audio technica sj55 zbliżając się do twojego faworyta. Tych Sony nie znam i nie będę udawał że się znam jak one grają.   Bardziej naturalnie brzmiące i lepsze są audio technica wg. mnie od akg k518.    CAL bym sobie odpuścił jeśli mają być outdoor.

 

PS. A czy rozmiar ma znaczenie ? Większość kobiet mówi że nie ma ale kto je tam wie.. :rotfl: :rotfl:

Edytowane przez Hearthland93
Link to post
Share on other sites

Co do K450... Mam, rzeczywiście bardzo "portable", dźwięk spoko lecz wokal jest średni, bas jest genialny  :rotfl: .

Jedyne co ci nie podpasuje to cena, bo zaczyna się od 250 zł.

Pozdro. 

PS.@Up 450-tki mają izolacje i to niezłą.

Edytowane przez Jubno
Link to post
Share on other sites

Co do K450... Mam, rzeczywiście bardzo "portable", dźwięk spoko lecz wokal jest średni, bas jest genialny  :rotfl: .

Jedyne co ci nie podpasuje to cena, bo zaczyna się od 250 zł.

Pozdro. 

PS.@Up 450-tki mają izolacje i to niezłą.

Faktycznie, cena badziewna, ja za swoje nowiutkie AKg 420 z gw. dałem 99 zł.

A jak z wygodą 450 ? Trzyma się to głowy ?

 

Beyerdynamic dtx501p

To już ponad budżet.

Edytowane przez Hearthland93
Link to post
Share on other sites

@Hearthland93

K450 trzymają się wyśmienicie( na głowie). Lecz po tych 2 do 3 godzin lepiej zrobić przerwę bo już się ucho ściska. Śmieszne są jak trzymasz w ręku to takie słuchawki wysokiej klasy w skali 1:3 :) Co do twojego zakupu ja wyrwałem 2 miesięczne K450 za 170zł  :menda:

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Ja szczerze mogę polecić słuchawki Superlux HD330, bo jak na swoją cenę grają niesamowicie. Sa porównywalne do produktow znacznie wyższej klasy audio, a kosztują tylko 179zł!

Link to post
Share on other sites

@Hearthland93

K450 trzymają się wyśmienicie( na głowie). Lecz po tych 2 do 3 godzin lepiej zrobić przerwę bo już się ucho ściska. Śmieszne są jak trzymasz w ręku to takie słuchawki wysokiej klasy w skali 1:3 :) Co do twojego zakupu ja wyrwałem 2 miesięczne K450 za 170zł  :menda:

Pozdro.

Zaletą twoich że możesz w pociągu słuchać, lub w hałasie. Ale kurcze nie wiem czy za taką kasę bym je wziął.  Pozdrawiam jednak bo mamy te same słuchaweczki oprócz padów :P :P

Link to post
Share on other sites

Wybierz się do sklepu i przesłuchaj kilka opcji:

mega wygodne i lekkie, można długo słuchać, fajnie grające mogą być np,  AKG k514 MII, mało basu bo pisałeś że nie lubisz. ok. 160 zł

AKG 450 się nie opłaca chyba że używane.

superlux hd681 evo też byłyby fajne, mógłbyś parę modyfikacji zrobić, i grają na prawdę jak droższe słuchawy.

 

Albo poluj na CAL: co prawda typowo domowe ale podobno posiadały przetworniki od denonów kosztujących 3 razy wiecej niz same CALe.

 

http://allegro.pl/sluchawki-creative-aurvana-live-bcm-i3437377414.html

Edytowane przez Hearthland93
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...