Skocz do zawartości

Telefon za ok. 800 zł bez większych "niedoróbek"


Recommended Posts

Cześć, chciałem zapytać, czy istnieje w cenie ok. 800 zł telefon bez większych niedoróbek typu odpryskający lakier, kiepski dotyk itd. ? Póki co jedynie Lumia 820 wydaje się nie mieć tego typu problemów, a może jest coś, o czym nie wiem (chodzi mi o problemy z Lumią) ? Znajdzie się coś takiego z Androidem ? Galaxy S2, HTC One S i Xperia L odpadają, dlatego też napisałem ten temat, bo te telefony są najczęściej polecane w tym budżecie, ale niestety nie mam zamiaru wydawać prawie tysiąca złotych na telefon, z którego lakier odpadnie nawet jak będę o niego dbał itd. Wady typu słaby głośnik itp. zrozumiem, ale nie coś takiego.

Edytowane przez ehhhm
Link to post
Share on other sites

Nie uważam, że telefony z samoistnie odpryskującym lakierem (S2, One S) lub ze słabym, a czasami nawet wariującym dotykiem (Xperia L) są godne uwagi. Oczywiście opieram się na informacjach z sieci. Mam nadzieję, że jest jakiś telefon, który przeoczyłem, bo póki co słabiutko to wygląda i powoli zaczynam rozumieć umieszczanie w zaletach urządzenia rzeczy typu "Działający GPS" ...

Edytowane przez ehhhm
Link to post
Share on other sites

 

 

No to jest jeszcze xperia s albo htc 8s ale to już niższa półka wydajnościowa. No chyba że szalejesz i kupisz iphona 3gs
 

 

To chyba ten 3gs jest niższą półką niż Xperia S czy 8X? :wariat:  

Edytowane przez eVerest
Link to post
Share on other sites
Nie uważam, że telefony z samoistnie odpryskującym lakierem (S2

Kurczę, aż z przerażeniem spojrzałem na swojego SGS2  :o Skąd masz takie info, że w S2 odpryskuje lakier? Tak z ciekawości pytam, bo pierwsze o takim czymś słyszę, serio. U mnie nic takiego się nie dzieje (już prawie rok go mam).

 

 

 

Wady typu słaby głośnik itp. zrozumiem, ale nie coś takiego.

 

W sensie ważniejszy lakier od jakości głośnika? Bo trochę dziwne to, chyba że źle zrozumiałem? :P

Edytowane przez Luki91
Link to post
Share on other sites

Chodzi o srebrną ramkę dookoła S2 i jest to raczej typowe dla telefonów z tego typu "bajerem". Z tym głośnikiem, to chodzi mi przede wszystkim o to, że jestem w stanie zrozumieć słabo grający głośnik w telefonie, bo i tak nigdy nie zastąpi on słuchawek czy zewnętrznych głośników w przypadku słuchania muzyki, a do oglądania filmów na YT itp. nie potrzebuję super jakości głośnika. Co innego, gdyby głośnik miał np. małą żywotność, to już jest grubszy problem. Ja z reguły staram się dbać o swoje rzeczy, więc nie podoba mi się to, że mimo moich starań lakier zacznie odpryskiwać, bo co w tym przypadku poradzę ? Wymienię obudowę i pożegnam się z gwarancją ? Ten problem nie jest tak łatwy do rozwiązania, jak podłączenie słuchawek w czasie słuchania muzyki. Oprócz tego, żyjemy w kraju, gdzie handel używaną elektroniką kwitnie, a ubytki lakieru nie pomagają w przypadku sprzedaży telefonu.

Edytowane przez ehhhm
Link to post
Share on other sites

Chodzi o srebrną ramkę dookoła S2 i jest to raczej typowe dla telefonów z tego typu "bajerem". Z tym głośnikiem, to chodzi mi przede wszystkim o to, że jestem w stanie zrozumieć słabo grający głośnik w telefonie, bo i tak nigdy nie zastąpi on słuchawek czy zewnętrznych głośników w przypadku słuchania muzyki, a do oglądania filmów na YT itp. nie potrzebuję super jakości głośnika. Co innego, gdyby głośnik miał np. małą żywotność, to już jest grubszy problem. Ja z reguły staram się dbać o swoje rzeczy, więc nie podoba mi się to, że mimo moich starań lakier zacznie odpryskiwać, bo co w tym przypadku poradzę ? Wymienię obudowę i pożegnam się z gwarancją ? Ten problem nie jest tak łatwy do rozwiązania, jak podłączenie słuchawek w czasie słuchania muzyki. Oprócz tego, żyjemy w kraju, gdzie handel używaną elektroniką kwitnie, a ubytki lakieru nie pomagają w przypadku sprzedaży telefonu.

Znajdź mi telefon w którym po jakimś czasie lakier nie zacznie się ścierać ...

Link to post
Share on other sites

Zależy jak wykonany telefon, jaką metodą malowany itp. No i zależy jak dbasz.

Nie sugeruj się tylko opiniami na sieci, bo często ludzie trafiaja na wadliwy egzemplarz, pójdzie fama na forum i tak rozprzestrzeniają się głupoty na internetach.

 

Może używana Xperia sp by się znalazła?

 

Dla przykładu, mój 2letni Desire HD, którego używałem bez jakiegokolwiek pokrowca. Z przodu, w kącikach miał dwie małe kropki z mojej winy, a obtarcia na wyświetlaczu były na folii (matowej) :)

Także jak widać, jeśli wybierze się solidny telefon i cokolwiek o niego się dba, to będzie wyglądał świetnie.

http://imageshack.us/a/img59/1323/img3105g.jpg

http://imageshack.us/a/img72/7411/img3106n.jpg

Edytowane przez Salem
Link to post
Share on other sites

Ma ktoś jakieś doświadczenia z HTC Evo 3D ? Póki co wiem tyle, że HTC olało ten telefon i nie wyda więcej aktualizacji (standard z HTC), no i ma wyświetlacz LCD, więc kurz może dostać się pomiędzy warstwy ekranu (w AMOLED tego problemu nie ma).

 

Edit. Teraz przeczytałem o problemie z Lumią 820, podobno po jakimś czasie na ekranie zostają jakby ślady od mazania po ekranie, ale nie da się ich usunąć. Masakra %-) Ciekawe, czy naklejenie folii temu zapobiega.

Edytowane przez ehhhm
Link to post
Share on other sites

Pewnie skończę z jakimś tanim telefonem, bo nie uśmiecha mi się płacić prawie tysiąc złotych za takie niedopracowane sprzęty. Ciekawy jestem, czy tak słabo je testują przed wprowadzeniem do sprzedaży, czy specjalnie pchają taki bubel, żeby potem było więcej powodów do wymiany telefonu na nowy, bo z obecnego obłazi lakier, problemy z ekranem itd. ...

 

LG L9 ma raczej nędzne GPU, mam rację ? Ten PowerVR jest identyczny jak w pierwszym Galaxy S ?

Edytowane przez ehhhm
Link to post
Share on other sites

Bo jak LCD to kurz pod ekranem? Co Ty za bzdury czytasz??

To są problemy konkretnych przypadków a nie wszystkich modeli z danej serii. Ogarnij proszę i innych też nie strasz ;)

 

Link to post
Share on other sites

Mam podobne podejscie a co mają powiedzieć Ci którzy kupują telefony za 1500-2000zł? Większość przymyka oko i twierdzi, że ok może tak musi być he.

 

Jaki masz telefon teraz i czego oczekujesz od słuchawki? Jak nie L820 to moze 720?

Link to post
Share on other sites

Salem, napisałem, że kurz może, a nie musi się dostać i pisałem ogólnie, a nie konkretnie o EVO 3D. A chodzi tutaj o to, że w Super AMOLED digitizer jest połączony ze szkłem, czy co tam jeszcze może go "przykrywać". Nie mam zamiaru nikogo straszyć, opieram się na tym co wyczytałem, jeśli uważasz, że jest to nieprawda, to chętnie przeczytam jak to rzeczywiście jest. Piszę to bez żadnej złośliwości itp., serio z ciekawością dowiem się dlaczego są to bzdury.

 

BARTOL48, obecnie używam stareńkiej Xperii X8, dzielnie się trzyma przez lata, a kupiłem ją za 400 zł. Jednak jest mała i jej podzespoły są już dawno przestarzałe. Nie miałem z nią większych problemów, a nawet trafił mi się egzemplarz z digitizerem cypress i mam elegancko działający dual touch. Niestety w telefonach SE użyto srebrnych przycisków, które po niedługim czasie zaczęły "obłazić" i teraz są w dużej części rude. Oczekuję, aby nowy telefon był wykonany z materiałów dobrej jakości, nie musi być to szkło szafirowe i tytan, może być i plastik, ale żeby nie pękał sam siebie itd. Przydałby się niezły wyświetlacz, bo sporo korzystam z YouTube itp., chodzi o kąty widzenia i odwzorowanie kolorów, bo PPI w okolicach 200 uważam za wystarczające, a raczej wszystkie telefony w cenie ok. 800 zł oferują takie zagęszczenie pikseli. Podzespoły, wiadomo jak najlepsze, ale cudów nie oczekuję, coś z 2 rdzeniami i GPU na poziomie Adreno 220 mile widziane. Koniecznie stabilne połączenie WiFi. O ile o niczym nie zapomniałem, to reszta mi "wisi", bateria może trzymać 1 dzień, aparat może robić słabe zdjęcia, a głośnik słabo grać itd. Bajery typu NFC, LTE nie sa mi potrzebne. Również zastanawiałem się, jak się czuje osoba, która kupiła telefon za grubą kasę, a tutaj po kilku tygodniach np. zaczyna odpadać lakier ze srebrnej ramki. Gwarancja raczej tego nie pokrywa, bo pewnie odpowiedzą, że sam ją uszkodził. Istny kabaret. Zamiast Lumii 720 raczej wybrałbym 520tkę, bo raczej nie oferuje nic, co przekona mnie do wyłożenia kilku stów więcej. Ponawiam pytanie w sprawie GPU w LG L9, jest ono identyczne jak w Galaxy S1, czy to jakaś "odpicowana" wersja ?

Edytowane przez ehhhm
Link to post
Share on other sites

Właśnie ta obudowa 720tki jest lepsza względem 820ki, bo podobno te wymienne klapki lubią pękać w rogach. Nie wiem jak jest w odniesieniu do 520tki. Martwi mnie 512 MB ram w Lumii 720, bo powoduje to dodatkowe ograniczenia :( Mam dostęp do telefonów z WP 7.8 i zauważyłem sporą poprawę odkąd ostatnio sprawdzałem Marketplace, niektóre nieoficjalne apki są lepsze niż oficjalne na Androida np. Twitch TV. Na WP8 pewnie jest jeszcze lepiej.

Edytowane przez ehhhm
Link to post
Share on other sites

Ponad 99% zawartości sklepu działa pod 512 ramu. Z wymagającymi grami może być problem ale (podobno) mają robić wersje na 512.

W 820 robią się pajączki na rogach od zdejmowania ale gdyby coś to mozesz później ją wymienić. Co to 520 to nie słyszałem o problemach z obudową (może jeszcze za wcześnie) na pewno obudowa jest troche gorszej jakości. Dodatkowo w najbliższych dniach wchodzi aktualizacja Amber a w przeciągu pół roku jeszcze kolejne dwie więc może jeszcze bardziej ulepszą system i funkcjonalność a w niektórych przypadkach może to ominąć najtańsze modele jak np Glance screen, który nie będzie dostępny dla 520.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...