Skocz do zawartości

Kolorowe pionowe pasy Radeon 5870


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Arekabat,

Recommended Posts

Mam problem z kartą graficzną 5870 1GB HIS chłodzenie niereferent. Podczas dłuższej gry w bardziej wymagające tytułu np. FarCry3 pojawiają się różowe/czarne pionowe pasy na ekranie i często dźwięk się wiesza. Karta się nie przegrzewa, temperatura nie dochodzi w ogole do 70/80 stopni, bo zazwyczaj włączam wiatrak przy komputerze. Myślę ,że wadliwe mogą być sterowniki ,choć nie jestem pewny. otóż zdarza się ,że pojawią się pasy a dźwięk gry działa , wtedy zazwyczaj starczy poczekać chwilę i można wejść do menedzera urządzeń. Czasami wyświetla się powiadomienie ''sterownik ekranu przestał działać''.
Wczoraj czyściłem kartę i pasta co prawda troszkę już zaschła ale nie jest najgorzej, muszę ją wymienić ale temperatura wydaje mi się nie alarmuje o złym chłodzeniu<49stopni na 30% coolera>.
Przed zakupem tej karty usuwałem sterowniki poprzedniej, możliwe że coś spartaczyłem?
mój sprzęt:
-hd5870 podłączony kablem DVI -HDMI z przejściówką na DVI
-i5 2500k
- OCZ 600W StealthXStream 2

-ram 2x 2GB 2x1GB  Kingston HyperX 1600
-płyta główna P8P67 ASUS

dodam jeszcze ,że gdy gram np. w Company of Heroes lub Civ V taki problem w ogóle nie występuje

Link to post
Share on other sites

Wyłączenie OverDrive nic nie pomoże. Karta kończy żywot.

Nie dbało się o chodzenie hehe.

Kup porządną pastę i regularnie czyść chłodzenie. Tak jak kolega powyżej podpowiedział zmniejsz zegary i jak Ci się uda to również napięcia .

Daj zndjęcia tych pasków to będize można stwierdzić czy to GPU czy MEMo się przegrzewa.

Szkoda....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziś pograłem trochę w te Far Cry i póki co pasów nie wywaliło, gra chodzi tylko dużo wolniej..
To akurat racja, nie mialem czasu na czyszczenie komputera i wczoraj wyciągałem całe garści kurzu z wiatraka procesora.
Zdjęcie nie moje ale mam dokładnie to samo, jeśli znowu nastąpi problem to zrobię własne zdjecie.

PS. Czy jesteście w stanie poradzić jaką ewentualnie kartę kupić? Najlepiej tak do 700złhttp://obrazki.elektroda.pl/3125670200_1328472371.jpg

Edytowane przez Emilslr
Link to post
Share on other sites

Tak,obniżone.
Zastanawiam się, bo skoro wyskakują takie pasy to chyba wina karty, ale moja płyta główna jest po naprawie ścieżki pamięci RAM ,czy to może być powodem? dodam że wlasnie czasami można przeczekać ten ekran i wszystko wraca do normy, czasami dalej gra muzyka w słuchawkach,zegar na klawiaturze się nie zatrzymuje...

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

W sumie to jak wyskakuje "sterownik ekranu przestał działać" to zwykle jest to wina umierającej karty.

Co do nowej to:

GTX 660TI 

HD 7870 XT

HD 7870 

GTX 660

HD 7850

GTX 650 TI BOOST

Kolejność według wydajności.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...