Skocz do zawartości

5770 nie kompatbilne z płytą główną?


Recommended Posts

Hej.

Jak sądzicie czy jest możliwość aby nowa karta Asus 5770 512MB była niekompatbilna z płytą główną na nforce 630a/gf7025 tj Abit AN-M2?

 

Poprzedni Asus 4850 działał bez zająknięcia na tej płycie z zasilaczem 400W Enlight.

 

Wczoraj radosny z zakupu 5770 podłączyłem ją do kompa i od początku moje zaniepokojenie wzbudziło to jak reaguje na nią startujący komputer...

 

Napęd optyczny LG SATA zaczął wydawać jakieś dziwne odgłosy i komputer mimo że włączony nie startował. Zero obrazu. Potem się wyłączył, włączył podumał napędem i się odpalił obraz. OK. miałem sterowniki 9,12. Odinstalowałem je. Zainstalowałem 10,2. Wsio ok w systemie poza tym że komp nawet po restarcie z systemu ciągle nie odpala jak powinien? Pomyślałem że karta wymaga jakiegoś niezłego kopa zasilania. Zmieniłem na CoolerMastera 450W z dedykowaną wtyczką 6PIN. I nic nadal to samo. Dodam ze 4850 bardziej prądożerna karta spokojnie chodziła na 400W i zero problemu.

Ale ok system się wczoraj odpalał i sobie pośmigałem w AvP bardzo przyjemnie. 30 stopni w spoczynku! i 40 w stresie po 3 godzinach gry w full HD na nowym Glaciatorze z miedzianym rdzeniem!

Dziś odpalam. Oczywiście z mielącym napędem. Mówię nie! Wyłączyłem zasilanie i kabel sata. Odpalam i mimo ze napęd nie mielił jakby nie mógł płyty zaczytać ale komp stoi. Zresetował się na starcie 4 razy i za 4 ruszył obraz. Potem ładowanie Widnowsa XP i monitor zamiast pokazać obraz pokazał mi że SIGNAL OUT OF RANGE! tzn że nie wspiera takich ustawień. WTF?

 

Jak sądzicie co może być powodem?

4850 działał na 400W. Wymieniłem na 450W.

Sterowniki 10.2 działały bo grałem w AVP bez zwiechy zamknąłem system i potem rano monitor wyświetla mi że ma ustawiony nieobsługiwany tryb pracy.

ale po wyłączeniu zasilania od płyty i włączeniu ponownym system się odpalił w natywnej i poprawnie wcześniej ustawionej 1680x1050

Nie mam zainstalowanych sterowników do Samsunga 2032MW może to być po części powodem?

 

Czy ktoś ma podobne jazdy ? :D

http://2jz-design.com/abit.JPG

Link to post
Share on other sites

Masz najnowszy BIOS płyty? Nie wspomniałeś o tym, a to chyba pierwsza rzecz jaka przychodzi do głowy gdy płyta źle funkcjonuje.

No właśnie mam najnowszy ;/ i na 100% wina leży po stronie płyty. Coś ją dławi przy starcie ten radek. Jak wspomniałem odpala się z trudem.

Włączam: wszystko zaczyna się rozpędzać, dyski itp. Obrazu brak i piknięcia z buzzera też, ale komp działa tylko napęd optyczny "jeździ" optyką ;) . Po jakimś czasie piknięcie i start systemu.

Bardziej hardkorowy start jest jeśli komp włącza się i wyłącza samoczynnie podczas startu tak ze 4 razy... :P ... potem korbka zaskakuje i komp odpala.

 

Jak odpali to już działa normalnie. Odpukać nie pojawia się Singal out range po zainstalowaniu sterowników do monitora które ograniczają możliwość ustawienia niesupportowanych trybów pracy monitora. Zmieniłem też kabel podłączeniowy z DSUB na DVI.

 

Dziś zrobiłem formata na innym dysku. Zainstalował się OK. Crysis w podstawowej wersji zaciął się z błędem przy skoku z samolotu :P fu*k mówię... ale zassałem patche do 1.2.1 włącznie i Crysis śmiga piknie... uff

Jak wspomniałem AvP również miodek. Więcej gierek nie sprawdzałem na razie.

 

Brałem pod uwagę że nagrywarka się sypnęła, ew. update automatyczny firmware LG coś nakaszanił. Ale po jej odłączeniu start kompa jest bez zmian. Zresetowałem BIOS i o dziwo za pierwszym razem odpalił się prawidłowo! Ale po restarcie systemu widmo powróciło. Myślę że karta jest sprawna i wymaga jedynie nowszej płyty być może z lepszym zasilaniem PCIex16. Tak czy siak upgrade platformy jest w drodze więc zobaczymy. Przemęczę się z takim startem...

 

no i kurde wiadomo że mój przypadek nie jest odosobniony wśród użytkowników 5770 wszelakiej maści. nie wynika to od producenta samej karty ale od chipsetu płyt głównych, nie istotne czy płyta jest stara czy nowa. może to dotknąć każdego posiadacza:

a) starych płyt z pciex16 v1.0 czyli np płyt s.939 na nForce (karta nie daje w ogóle obrazu)

b) nowych (współczesnych) płyt głównych na dowolnych chipsetach nForce gdzie bootowanie sprawia problemy, ale potem wsio działa (jak u mnie)..

 

http://forums.amd.com/game/messageview. ... erthread=y

temat

Long PC Post on HD 5770?

Takes forever to post on my PC after 5770 installation

 

więc jeśli macie płyty na nForce (AMD oraz Intel) i planujecie zakup 5770 to lepiej się zastanówcie ;/

 

OSTRRROOO!! :P

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
Gość DANNY_79

"Long PC Post on HD 5770?

Takes forever to post on my PC after 5770 installation

 

więc jeśli macie płyty na nForce (AMD oraz Intel) i planujecie zakup 5770 to lepiej się zastanówcie ;/

 

OSTRRROOO!! :)"

 

 

WOW, nie wiedziałem, że aż tak się teraz porobiło. Do serii hd4xxx wszystko było OK. Przy hd5xxx jest widzę lipa. Ale to nie nv należy winić. Bo przecież masz chipset, który jak miał premierę, to o hd5xxx nie wiedziało nawet AMD.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...