Skocz do zawartości

[Pytanie] Ustawienie wentylatorów na radiatorze.


Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Chciałbym się spytać, czy jak dołożę dodatkowy wentylator do chłodzenia CPU to czy powinien on wiać na żeberka czy wydmuchiwać ciepłe powietrze, które z kolei wydmuchuje też drugi wentylator? Może oba na radiator powinny być?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

OK.. Więc tak.. Kupiłem Thermalright ultra-120 Extreme + do tego 120mm Revoltec FAN , który kręci się tam wesoło 1100 RPM. No i teraz dochodzimy do najciekawszej części.

Chłodzenie wymieniłem, ponieważ Katana 3 nie dawała sobie rady z Phenom II X4 955

Więc.. Nałożyłem pastę na CPU i na spód radiatora tak jak panowie/panie z Thermalright sobie napisali w instrukcji. Temperatury mam po prostu cudowne! 36 Idle , 50 Stres i to na std ustawieniach 3.2Ghz / 1.36V. Normalnie niczym się to nie różni od wydajności Katany.

Błagam o pomoc , bo mi się chcę płakać.. Tyle pieniędzy poszło w błoto?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jaką paste nalozyles? Nie nalozyles za duzo jej, albo czy rozprowadziles ją odpowiednio? Pamiętaj, że pasty potrzebują kilkunastu, czasem wiecej godzin wygrzewania aby osiagnac optymalne warunki pracy oraz wydajność. Zarzuc zdjeciem obudowy z boku, tak aby widziec cale wnetrze z wszystkimi wentylami.

Link to post
Share on other sites

Przed chwilą znowu to zdemontowałem dając tylko pastę na CPU tym razem.

Różnicy niestety żadnej nie zaobserwowałem.. Myślałem , że wcześniej za dużo dałem no ale widocznie było ok. Radiator porządnie dokręcony jest do CPU..

Co do obudowy to mam 4 x 120mm - 1 bok (do środka), 1 góra (na zewnątrz), 1 przód (do środka) i 1 tył (na zewnątrz) + 120mm 1100RPM Revoltec blue led na radiatorze thermalrighta.

Pasty użyłem ZALMAN ZM-STG1 i rozsmarowałem ją na całej powierzchni CPU (dużo na pewno nie dałem)

Ta co dodają do kompletu podobno jest kiepska.

Link to post
Share on other sites

No nic, poczekam.. Do tego czasu będę się załamywał tymi temperaturami na jednym z najlepszych? chłodzeń.. Tragedia ... A może źle zrobiłem, że ściągnąłem pastę z radiatora i położyłem nową tylko na CPU? czy to aż takiego znaczenia nie powinno mieć?

Sam już nie wiem..

Link to post
Share on other sites

Na katanie był od Scythe 92mm.

Tutaj mam revolteca 120mm 1100RPM

Katana jest przecież znacznie mniejsza.

Niestety tego małego nie dam rady tutaj zamocować, ponieważ zapinki nie sięgną.

Poza tym nie wiem czy jest sens pakować 92mm do radiatora, który przystosowany jest do 120mm.

Link to post
Share on other sites

Nie mam TRUE tylko ultra-120 Extreme :)

Podstawka jest równa.. Nie ma żadnego wybrzuszenia lub czegoś podobnego.

Jak się zakłada te zapinki, to cały radiator potrafi się lekko obrócić na procesorze.

No ale jak dla mnie to posiada równą podstawkę.

Link to post
Share on other sites

A TRUE to nic innego jak ThermalRight Ultra 120 Extreme.

 

Skoro podstawka jest równa to możesz spróbować sposobu z włożeniem kawałka podkładki pod mysz między stopkę coolera a ten krzyżak montażowy.

Link to post
Share on other sites

Ale jak to się będzie trzymało, skoro ten cały "krzyżak" ma boleć, który wchodzić w dziurę do podstawki. Moneta przecież to zasłoni. hmm.. No i pytanie "Czy moneta nie zakłóci przepływu ciepła"

I dlaczego nazywa się to myszką.. =)

Link to post
Share on other sites

W monecie była dziurka. W czym ma ona zakłócić przepływ ciepła? Przecież ten krzyżak tylko dociska cooler do podstawki CPU.

A dlaczego myszkę nazywa się myszką nie wiem, zapytaj ludzi, którzy ją wymyślili.

 

PS. Chodzi mi o myszkę komputerową i podkładkę pod nią.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...