Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam pytanie który z procesorów FX-8150 czy FX-8320 jest bardziej opłacalny i którego mocniej wykręcę i czy te procesory będą pasowały do płyty http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-m5a99x-evo-r2-0-518026/ i do ilu bym podkręcił te procesory 

 

 

Edit:

Mam jeszcze jedno pytanie czy te procesory nie będą ograniczać grafiki GTX 660ti ???

Edytowane przez wiur10
Link to post
Share on other sites

up

Właśnie też się zastanawiałem nad tym procesorem

 

A jakie polecacie chłodzenie do tego procesora ??? Chodzi mi szczególnie o to żeby było ciche i mocno chłodziło (cena tak do 200zł)

Edytowane przez wiur10
Link to post
Share on other sites

8150 był malym niewypałem zdecydowanie lepiej prezentuje sie 8320 który jest porównywalny z i5 2500K zaś 8150 sporo odstaje głównie w grach

 

Nie wiem skąd to powszechne przekonanie, podobnie wygląda sprawa z gloryfikowaniem Windowsa 7 na tle Visty %-). Oba procesory są równie marne w grach, Vishera jest po prostu 10% szybsza, co i tak niewiele zmienia. Autorze, jaki masz obecnie procesor?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obecne testy przedstawiają, że lepiej brać i5. W jednej grze FX-8350 może i prawie dogoni i5 2500k, ale w następnej zrówna się z i3 (głównie mowa o strategiach, na purepc w jednym teście w jakieś strategi FX-83xx wypadł podobnie jak Pentium Ivy albo Sandy). i5 i tak wypada trochę lepiej od FX-8350 nawet jeśli gra wyjątkowe dobrze "współpracuje" z FX-em. Jednak nie wiadomo jak to będzie wyglądało później, gdy wyjdą nowe konsole. Będą one miały bebechy AMD, więc i porty z konsol mogą lepiej działać na procesorach AMD.

Link to post
Share on other sites

moim zdaniem świetną opcją jest zakup 8320, po lekkim OC jest to to samo co 8320 ale taniej o 150 zł, czyli akurat można za to kupić dość kozackie chłodzenie, które nigdy się nie zmarnuje:) procek jest tani bo poniżej 600 zł, i sam kupię go sobie w najbliższej przyszłości, ponieważ nie chce zmieniać podstawki, może w większości gier nie jest to i5, ale i tak zapewnia bardzo dobrą wydajność, i pozwala na komfortową zabawę w 90% gier, do tego bije i5 w zastosowaniach profesjonalnych i ogólnie żwawiej ogarnia system operacyjny itp. 8150 to niewypał o nawet około  25% mniej wydajny, a żeby tego było mało był nierówny, w sensie że miał spadki wydajności i czkawki bez powodu, także polecam 8320, bardzo dobry procesor za stosunkowo niewielką kasę

Link to post
Share on other sites

Obecnie posiadam laptopa z procesorem i3 i tak zamula kompa że hoho

 

W takim razie podaj budżet oraz zastosowania ;).

 

8150 to niewypał o nawet około  25% mniej wydajny, a żeby tego było mało był nierówny, w sensie że miał spadki wydajności i czkawki bez powodu

 

Pisałem Ci już kiedyś, że to nieprawda. FX-8150 będzie miał w grach dokładnie takie same "czkawki" jak FX-8350, tyle że ten drugi będzie w tych momentach 5-15% wydajniejszy przy tych samych zegarkach. Dziwne fluktuacje oczywiście występowały w przypadku procesorów Bulldozer, ale w zasadzie dotyczyło to tylko programów profesjonalnych.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...