Skocz do zawartości

GTX 660 a rozdzielczość 1600:900 czy uciągnie max detal w grach?


Recommended Posts

GTX660 dobrze sobie radzi w niskich rozdzielczościach (na tle mocniejszych kart, które pazur pokazują wraz ze wzrostem rozdzielczości), ale nikt nie zagwarantuje Ci, że karta uciągnie wszystko na max detalach.
Niektóre gry będą bardziej obciążać procesor (jak dla przykładu strategie), niektóre będą bardziej obciążać grafikę (jak FPS z małą ilością skryptów), także zależność pomiędzy wymaganiami poszczególnych gier a Twoim GTX660 jest spora i tak jak wspomniałem - nie da się jednoznacznie określić czy karta da radę "zawsze i wszędzie" uciągnąć max detale.

Część gier - zależna głównie od wydajności karty graficznej, i tak przyciśnie Ci GTX660 i pomimo rozdziałki x900 karta będzie klękać i rozwiązaniem będzie obniżenie detali - dla przykładu taki Crysis 3 czy Metro. Nie wnikamy już w fajerwerki obecne na ekranie (czy też ich brak). Tutaj nawet najbardziej wydajne karty potrafią nie dać sobie rady, a nie ukrywajmy, GTX660 to nie high-end.

Licząc się z tym co napisałem, nie możesz być pewien, że zakup GTX660 pozwoli Ci w grę we wszystkie tytuły na max detalach, bo zbyt wiele rzeczy wpływa na ilość FPS - nie tylko karta i rozdzielczość :)

Edytowane przez Ave20
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Do odpowiedzi na Twoje pytanie potrzebne jest podanie reszty sprzętu.

Procesor: Intel Core i7 2600k 3,40 Ghz BOX

Pamięć RAM: Corsair DDR3 2x 4GB 1600Mhz CL9 Vengeance

Płyta główna: Gigabyte GA-P67A-D3-B3

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W 80+ modular SLI PSU

Link to post
Share on other sites

No nie wiem, ja mam GTX 660 z i3 jeszcze i nie narzekam. Od razu odpalam wszystko w 1920x1080 i full detalach i większość produkcji daje rade na tym sprzęcie. Jest grywalnie chociaż może miejscami 60 klatek nie ma, natomiast nie uświadczyłem nigdzie żadnych większych zacięć czy spadku wydajności takiego że musiałbym schodzić z rozdzielczości czy detali. Jak dla mnie za tą kasę dobra wydajność.

Ale pierwotnym zastosowaniem karty było Adobe aftereffects ze względu na dużą ilość CUDów które czynią faktycznie cuda tam :]

Link to post
Share on other sites

Nie no super, ale nie zakapowaliście - to, że w danej lokacji komuś Crysis 3 śmiga na max detalach na GTX660 nie oznacza, że przez całą rozgrywkę będziesz miał te 31FPS. Do tego - nie ukrywajmy, 31FPS to nie jest super płynna rozgrywka. Na upartego nawet na HD6870 odpaliłby Metro na max detalach :D Co z tego, skoro ilość FPS nie będzie zadowalająca - nie do płynnej rozgrywki.
Odpal sobie Metro na max detalach na GTX660, a później obczaj tę samą grę na np. GTX770/780. Płynność jest zupełnie inna.

Wniosek? Grasz na 31FPS i jest DLA CIEBIE OK, bo nie wiesz co tracisz - nie widziałeś płynności na mocniejszych kartach :)

Link to post
Share on other sites

Tak jak piszą wcześniej płynność nie zależy tylko od grafy a też od procesora (i w minimalnej części od RAMu).

 

Posiadam 660. Wszystko odpalam na 1920x1080 bez większych spadków (FC3 stałe 50FPS, TR również - dopiero na filmikach spada nawet poniżej 20FPS). MetroLL nie próbowałem. Ale prawda jest taka że przy tej rozdzielczości AA nie jest potrzebny i można go wyłączyć :) Chociaż w przypadku FC3 zauważyłem wzrost 2-3 FPS

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To był minimalny FPS w najbardziej obciążającym miejscu w tej grze. Na konsolach grają średnio w 22 kl/s i nie płaczą. Przeciwnie wręcz...

 

Odpal sobie Metro na max detalach na GTX660, a później obczaj tę samą grę na np. GTX770/780. Płynność jest zupełnie inna.

Wniosek? Grasz na 31FPS i jest DLA CIEBIE OK, bo nie wiesz co tracisz - nie widziałeś płynności na mocniejszych kartach :)

Nie wiesz chyba co widziałem więc radzę się nie odzywać w tej kwestii ;) Wiem jak to chodzi na SLI660tek czyli configu duuużo szybszym niż na GTX770.

 

Oczywiście , że na mocniejszych kartach płynność jest wyższa i różnica , którą widzimy to spadki FPSów do bardziej akceptowalnego poziomu czyli np. dla dwóch 660tkach/GTX780 w tamtym miejscy minimalny to coś ponad 50 ;)

Edytowane przez R-Koniu
Link to post
Share on other sites

To był minimalny FPS w najbardziej obciążającym miejscu w tej grze. Na konsolach grają średnio w 22 kl/s i nie płaczą. Przeciwnie wręcz...

Tylko tam gry są optymalizowane pod kątem konsol. Inna historia. Nie ruszaj ... bo zacznie śmierdzieć.

 

Nie wiesz chyba co widziałem więc radzę się nie odzywać w tej kwestii ;) Wiem jak to chodzi na SLI660tek czyli duuużo szybciej niż na GTXie770.

Miałem HD5850 i sądziłem, że gry działają mi płynnie - do chwili, gdy kupiłem GTX670. Mów co chcesz, 31FPS to nie jest szczyt płynnej rozgrywki. Mi BF3 chodzi grupo płynnie na Ultra, a i tak w multi gram na Niskich + kilka mesh'y na Ultra :) To jest płynna rozgrywka.

Nie zrozum mnie źle, ale baw się dobrze przy swoich 31PFS, a o płynnej rozgrywce opinii lepiej nie rozpowiadaj.

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

uwierz , że HD5850 a GTX660 to niesamowita przepaść ;)

Chyba nie wiesz do czego dążysz... Pokaż swój minimalny na 670tce kolego w tym miejscu. Stawiam na coś koło 40

Edytowane przez R-Koniu
Link to post
Share on other sites

uwierz , że HD5850 a GTX660 to niesamowita przepaść ;)

Chyba nie wiesz do czego dążysz...

Dążę do tego, że słaba HD5850 i sądziłem, że jest wydajna - póki nie przesiadłem się na GTX670. Ty masz GTX660 i sądzisz, że jest wydajna, bo klepiesz średnio 31 FPS. Przesiądź się na coś wydajniejszego - wtedy zobaczysz płynna rozgrywkę.

Ile mam w Metro? Nie wiem, nie gram. Kompletnie nie interesuje mnie ta gra. Miałbym pewnie w okolicy wspomnianych +40FPS - ale to już powyżej progu 30FPS. Wciąż nie 60, ale płynniej. I do tego piję - na GTX660 możesz sądzić że grasz płynnie co kompletnie mija się z prawdą. Sądzisz, że ja w Metro pograłbym płynnie? Pewnie w niektórych lokacjach karta też by kwiczała. Tak samo jak Twoja GTX660. Więc nie pisz, że GTX660 zawsze i wszędzie pozwoli autorowi na grę w max detalach, bo piszesz wierutne bzdury :)

 

Za chwilę wpadnie właściciel GTX650 i powie, że gra we wszystkie tytuły na FHD w max detalach - wszystko dlatego, że płynna rozgrywkę to on widział tylko na YT, a próg jego ego jest tak wysoki, że ciężko przerzucić do niego myśl iż wcale nie jest tak kolorowo jak się mu wydaje.

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Naucz sie czytac i wroc pozniej to pogadamy ;)

Masz:

GTX770 w Crysis 3 całkowicie wymaxowanym czasami się zakrztusi a co zrobi 660-tka? :DD

O tym mówię - goście mają GTX660 i uważają, że każdą grę - bez wyjątku, łykają na maks detalach. Nie mówimy tutaj o kilku lokacjach, gdzie ilość klatek jest zupełnie wystarczająca, a o CAŁEJ GRZE w full detalach. Albo olewają sytuacje w których karta klęka, albo mają stwierdzoną wadę wzroku, tylko o tym nie piszą.

 

GTX660 nie jest złą kartą - nigdzie tego nie napisałem. Chodzi jednak o to, że pisanie, iż na GTX660 można łyknąć każdy dostępny obecnie na rynku tytuł na full detalach, to...bzdura. W jednej lokacji będzie chodzić cacy w drugiej posiadacze GTX660 najwidoczniej odwracają wzrok od monitora nie widząc spadków płynności. Niektóre gry krztuszą karty z high-end'u, a co niektórzy gloryfikują GTX660 jakby ten był wydajniejszy od kart pokroju GTX770 T_T

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Osobiście gdybym miał HD 6870 to bym jej nie zamieniał na GTX660.

Za mała różnica w wydajności. Wiadomo że będzie lepiej ale szkoda zachodu i pieniędzy na zmianę która czasami da +10FPS czasami +2FPS. Ogólnie tak jak ktoś wyżej wspomniał średnio +25%

Ja bym rozważył zamianę na GTX660Ti albo coś wyżej.

Link to post
Share on other sites

Zawsze można odzyskać trochę środków ze sprzedaży HD6870 i dorzucić nieco funduszy do Ti lub takiego GTX760 - wszystko zależy jednak od autora i jego możliwości finansowych.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze trochę źle interpretujecie różnice między kartami (oraz pewna osoba nie potrafi czytać ale mniejsza o to) . Między HD6870 a 660tką jest większa różnica niż między 660tką a 670tką. Po drugie : nie mówię , że 660tka to jakaś nie wiadomo jaka karta bo to tylko średnia półka . Minimalny FPS (z nagrywaniem) 31 kl/s w najbardziej obciążającym momencie gry to nie jest dla mnie masochizm . Na takiej 660Ti będzie to 36 kl/s a na 670 tce około 40. Tam gdzie są spadki na 660tce będą też na każdej innej karcie i dpiero Tytan pozwoli tych spadków nie zauważyć.  Akurat mam porównanie (z HD6850, HD7850 . Wcześniej jeszcze z SLI660tek , teraz z CFHD7870 a obydwa te konfigi są dużo silniejsze od GTXa770) i powiem tak : mogę dołożyć drugą 660tkę ale nie widzę na razie powodu przy obecnych grach.  I żeby nie było : mam ogromną nadzieję , że wyjdzie w końcu jakaś gra , która zacznie dusić pecety i sprowokuje mnie do zmiany karty. Mogę zalać Was filmikami gdzie będzie wszystko chodzić płynnie ale po co jeśli YT skaluje filmiki do 29kl/s a minimalny FPS w grach jest wyższy.

 

Podsumowanie : do gier GTX660 wg mnie(człowieka , który akceptuje sporadyczne spadki do 31 kl/s[z nagrywaniem])  starczy  do pobawienia się wymaksowanymi opcjami z wyłączeniem aa w rozdziałce 1680x1050. GTX660Ti przy takich ustawieniach dla mnie już ma lekki "zapas mocy ".

 

Down@ : aax4

 

Panowie skończmy tą farsę bo dyskusja tutaj rozchodzi się o preferencje .

Edytowane przez R-Koniu
Link to post
Share on other sites

No to nie jesteś jakoś super wymagający - co już zresztą pisałem, ale to chyba Ci umknęło (jak 90% innych informacji):

Grasz na 31FPS i jest DLA CIEBIE OK,

Z drugiej jednak strony, skoro autor chce kartę na x900, to także nie jest jakiś super wymagający i miejscowe spadki FPS nie będą mu przeszkadzać. Jego wybór, nie będę negował.
EDYTA:
http://tpucdn.com/reviews/MSI/GeForce_GTX_760_TF_Gaming/images/crysis3_1600_900.gif
Mały screen.

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Tutaj Link do Filmu http://speedy.sh/7HzXt/20130723-140514.mp4

 

Wystarczy pobrać, ogólnie mówiąc jest to najbardziej zatłoczone miejsce jakie spotkałem w Metro, w innych miejscach jest 40-60 FPS. Jeśli o takie spowolnienia, bo widać to na filmie to wina telefonu. 

 

Procesor mój to i3 2120, więc odpuściłem sobie nagrywanie Crysisa 3 procek za słaby i tam jest przeważnie 30-25 FPS na ustawieniach wysokich.

Edytowane przez Blest
Link to post
Share on other sites

No to jak już, to GTX660Ti. Na Techplanet masz Asus'a za 837 zł choć penie pojawią się głosy, że już lepiej dołożyć do GTX760...z czym częściowo się zgodzę.
Ale nie naciągając budżetu - brałbym GTX660Ti.
http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/asus-geforce-gtx660ti-directcu-top-2gb-ddr5192bit-dvihdmidp-pci-express,34859.html

Edytowane przez Ave20
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...