Skocz do zawartości

Gtx 770. Jakiego producenta wybrać?


Recommended Posts

Witam szanownych forumowiczów. Jako iż mam ograniczony budżet, zdecydowałem że kupie MSI Gtx 770.

Lecz co zauważyłem na różnych testach że MSI Gtx 770 wypada nieco gorzej od Gigabyte albo Asusa.

W przyszłości istnieje możliwość że zrobie Sli z tych kart.

Mój zestaw:

 

Buda:Fractal Design Arc Midi R2 FD-CA-ARC-R2-BL-W 

Procesor: 4670k (Możliwe że będzie OC)

Karta: Msi 770 ( Może kiedyś dokupie drugą 770-stke i chciałbym żeby zasilacz to uciągnął)

Mobo: ASRock Z87 EXTREME4 

Dysk SSD: Ocz Vertex 4

Dysk HDD, RAMy i inne peryferia bedę miał ze starego komputera

 

Czy może jednak zdecydować się na lepszą wersję Gtx 770 kosztem dysku SSD?

Jeśli nie opłaca się go brać(chciałbym podkreślić ze jest tańszy w zależności do porównanego konkurenta gdzieś ok. 200-600 zł) to podajcie alternatywe.

 

                                                                                                          Dziękuje i pozdrawiam. :)

Edytowane przez ketiw7
Link to post
Share on other sites

Na Twoim miejscu wybrałbym EVGA SC ACX - genialne podejście do klienta. Jedno z najlepszych chłodzeń. Najwyższa jakość. Możliwość rozszerzenia gwarancji do 10 (!) lat za 150zł (!). Jest bardzo zgrabna - idealna do SLI, jeśli chodzi o autorskie konstrukcje.

 

PS. W tej obudowie to średnio z SLI, bo nie ma wentyla na boku :|

Link to post
Share on other sites

Na Twoim miejscu wybrałbym EVGA SC ACX - genialne podejście do klienta. Jedno z najlepszych chłodzeń. Najwyższa jakość. Możliwość rozszerzenia gwarancji do 10 (!) lat za 150zł (!). Jest bardzo zgrabna - idealna do SLI, jeśli chodzi o autorskie konstrukcje.

 

PS. W tej obudowie to średnio z SLI, bo nie ma wentyla na boku :|

Miałem wcześniej na myśli Zalmana Z11 U3, ale mi doradzali zebym tą obudowe wziął. Jedni mówią tak drudzy inaczej już nie wiem.

Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-770-sc-acx-2gb-gddr5-256bit-2dvi-hdmi-dp-pcie3-0-02g-p4-2774-kr-581993/

+

http://eu.evga.com/support/warranty/extended.asp (Gwarancja na 10 lat).

 

Co do obudowy, to pytaj t.luk. Specjalista od tego. Ja celowałbym w Corsair Carbide Series 500R - 200mm wentyl na boku ładnie schłodzi SLI. Jedyna wada - brak filtru na boku i górze.


Jestem zdziwiony ceną tej karty :o Tylko 1600zł? Chyba zbieram :D


PS. Taka ciekawostka - EVGA pozwala na podkręcanie. Mają to zapisane w gwarancji. Pozwalają też na zmianę chłodzenia (brak plomb) i wymianę pasty. Jest to jeden z nielicznych producentów, którzy to umożliwiają...

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Buda jest O.K.Dwa wentyle 140 na przodzie,dwa 140 na topie,jeden 140 na tyle.Bardzo ładnie schładzają środek.Na przodzie zasysające,na topie i tyle wyrzucające powietrze.

Czyli myślisz ze wystarczy?

 

Chociaż teraz jak się doczytałem to Corsair 500 ma miejse na dodatkowe 10 wentylatorów 0.o.

A te wentyle to takie znowu nie drogie. A mam pytanie 10 wentylatorów 120mm to ile W pobierają jesli jakieś :)

Edytowane przez ketiw7
Link to post
Share on other sites

Max jest 10 wentyli, z tego 6 może być 140mm, więc bierzesz większe. Co do poboru mocy - są wentyle, które biorą i 4W, i takie, które ssą 40W.

 

Jeszcze jedna ważna rzecz, jeśli mówimy o SLI i OC. Zasilacz!

Link to post
Share on other sites

Aaa i jeśli SSD, to może raczej 840 PRO (ważny dopisek - bez dopisku PRO to papier toaletowy). Albo Plextor jakiś :D


Zastanawiałbym się, czy 580W starczy na 2x770 + 4670K + OC. Może i na krótszą metę starczy... Ale nie na długą. Takie 70-100W by się przydało.

Link to post
Share on other sites

Aaa ale wpadka facken macken sorry. 

 

Zasilacz: Be Quiet! STRAIGHT POWER CM BQT E9-CM-580W  

Podobno starczy :)

 

Zasilacze z górnej półki mają to do siebie, że mogą wytrzymać obciążenie prawie równe maksimum. A nawet gdyby, to zabezpieczenia powinny ochronić części, więc możesz spokojnie go na razie używać. Be-Quiet to nie byle g***o.

Link to post
Share on other sites

ogółem dziwi mnie to, że to akurat morele z taką ceną wyskoczyły(jeśli jest to cena zamierzana). Przecież oni raczej lecą na fejmie i niezawodności, a to techplanet zawsze klientów sobie załatwiali poprzez niską cenę.

Na przykład na techplanet procesor, zasilacz, obudowa w moim przypadku jest ok 160 zł taniej. Ale karta graficzna 250 zł więcej, więc podziękuje chyba. A jaki rabat się dostaje na morele jeśli kupie 6 rzeczy, takich wysokobudżetowych (nie chodzi o jakieś kable albo słuchawki ) :)

Link to post
Share on other sites

Możesz skorzystać z kodów rabatowych na darmową wysyłkę+pendrive lub też montaz podzespołów + wysyłka za free. Albo zapytać się konstultata morele.net ale nie wróżę Ci żadnych rewelacji może z 20 zł obniżą cenę. Mi przykładowo przy zakupie za ponad 3000zł dali 13zł zniżki to podziękowałem :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...