Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Chciałbym kupić dysk za małe pieniądze, mam na płycie głównej wejście ATA lecz chciałbym kupić dysk SATA + przejściówka (http://allegro.pl/adapter-przejsciowka-sata-na-ide-ata-2-kierunki-i3387670315.html) tak będzie podłączony na krótki okres czasu, później kupię płytę główną na SATA i dysk zostanie podłączony normalnie na SATA.

Chcąc kupić dysk natrafiłem na aukcję allegro:

I zastanawiam się czy są to dobre dyski. chciałbym wydać na nie do 150zł.

 

Mam jeszcze jedno pytanie, "Po zakupie Klient może wybrać firmę z której chce otrzymać dysk: Seagate Barracuda, Western Digital, Samsung lub HITACHI - ilość dysków ograniczona - w przypadku nie określenie marki dysku przez klienta, dyski wysyłane losowo."

Który z producentów będzie najlepszy??

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Aeroe
Link to post
Share on other sites

Po 1. Nie kupuj dysku z gwarancją 180 dni. Na aukcji piszą, że gwarantują długoletnią pracę, ale gwarancji boją się dać więcej niż pół roku?!

Po 2. Nie kupuj dysków z demontażu, bo to nic pewnego.

Po 3. Kupuj tylko nowe dyski, z nie odległą datą produkcji.

Bo może się okazać, że wbrew pozorom nie wydałeś mniej, a dużo więcej, bo będziesz musiał kupić kolejny dysk. I żeby nie było, piszę na podstawie własnych doświadczeń.

Link to post
Share on other sites

Co do przejściówki to taki ryzyk-fizyk. Na 99% podczas instalacji windowsa będziesz musiał podłączyć pendrive'a ze sterownikami do niej bo zapewne inaczej dysk nie zastartuje (instalator go nie wykryje). Z vistą i wyżej nie będzie jakiś wielkich problemów (wyżej wymieniony pendrive i sterowniki) ale z XP nie będzie tak dobrze... Tak samo narzędzia typu MHDD czy inne uruchamiane przed systemem będą mieć niemałe problemy z odczytem dysku...

Z drugiej strony mając tylko złącze IDE/ATA na płycie głównej nie masz innego wyboru niż użycie przejściówki w celu podłączenia dysku SATA.

Pamiętaj także żeby sprawdzić czy zasilacz ma kabelek z zasilaniem SATA bo jeżeli tylko MOLEX to musisz kupić przejściówkę MOLEX-SATA gdyż wszystkie obecne dyski nie mają już zasilania przez MOLEX...

 

Wysłane z mojego GT-P5110 za pomocą Tapatalk 4

 

Edytowane przez erystr
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...