Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Zakupiłem nową płytę główną msi z77 g45, teoretycznie lepszą od mojej poprzedniej gigabyte h61. Lecz gdy wszystko zainstalowałem, włącznie z najnonwszymi steownikami, strasznie w grach spadła mi ilość w fps, przykladowo w league of legends ze 150-300 do 30-80... czy to może być wina sterowników, lub płyty głównej? Bo napewno nie po to wydałem pieniądze, żeby sobie popsuć komfort grania...

Proszę o szybką odpowiedź :) Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Może coś być z windowsem, ponieważ tak...

Miałem win7 na tej starej h61... ale on był kompatybilny z wlasnie ta stara plyta, a przed tym zapomnialem zgrac potrzebnych mi rzeczy na jakis oddzielny dysk. Wiec musialem postawic windowsa na nowej plycie, zgrac wszystko na dysk d, a potem sformatowac c i postawic jeszcze jednego windowsa... nie wiem czy moglo cos wtedy zle pojsc...

Link to post
Share on other sites

ale żeś namieszał hoho:) postaw świeży system, wcześniej sformatuj dysk doszczętnie bo może już ma dość :)

 

Raczej nie, ja na jednym systemie odpalałem płyty główne na różnych podstawkach i nigdy nie było problemów z wydajnością.

Link to post
Share on other sites

I tak zawsze są jakieś problemy jak się płyty przekłada, ja mam jeszcze starego Windowsa, ale praktycznie wszystkie sterowniki wywaliłem stare, i... jakoś to chodzi, ale średnio. Jako, że to stary komp na razie nie chcę mi się od nowa tego robić.

Link to post
Share on other sites

Różne cuda się mogą wydarzyć po takiej zmianie, u mnie trzeba było wyłączyć wszystkie dodatkowe usługi po przesiadce na Z77 :D. W przeciwnym wypadku system świrował i nie dało się sterowników zainstalować. Niemniej jednak system nie ma praktycznie żadnego wpływu na wydajność.

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie. Nie mogłem przeinstalować systemu ponieważ w tym tygodniu był mi komputer potrzebny do pracy. Zauważyłem jednak, że w grze gdy na jednym monitorze mam odpaloną grę, a na drugim cpuid z procesor ma taktowanie 2.7 - 2.8, jak gra jest zminimalizowana 1.6 , a ram 667... dodam że oryginalnie ram ma taktowanie 1333 mhz a procesor 3.1 mhz.. co mogę z tym zrobić?

 

@Edit Jednak, już procesor utrzymuje te 3.1 mhz, ale wciąż jak minimalizuje grę to taktowanie spada do 1.6 mhz

Edytowane przez paco17
Link to post
Share on other sites

@Edit Jednak, już procesor utrzymuje te 3.1 mhz, ale wciąż jak minimalizuje grę to taktowanie spada do 1.6 mhz

 

To normalne, gdyż wtedy włącza się oszczędzanie energii. Poza tym, te 667 MHz to właśnie 1333 MHz efektywnie, więc pod tym względem też jest w porządku.

Link to post
Share on other sites

Kolego paco. Bez pełnej specyfikacji peceta. Ciężko się szuka rozwiązania. Spadku FPS. Rozumiem, że zmieniając podzespoły nie zmieniałeś systemu i udało Ci się odpalić system, mimo zmiany podzespołów. To rzadko się udaję, ale w twoim przypadku raczej nie system jest problemem. Spróbuj w bios wyłączyć sterowanie fazami CPU(APS). Powinna się poprawić stabilność i ograniczyć spadki FPS. Możliwe też, że masz kartę grafiki PCIX 2.0 a płyta ma 3.0. Spróbuj znaleźć w bios funkcję odpowiedzialną za zmianę konfiguracji gniazda PCIX (GEN3 i zmienić ją na GEN 2). Spadki FPS powinny zniknąć.    

Link to post
Share on other sites

Zasilacz jak najbardziej moze byc przyczyna problemow.

Po drugie - BIOS masz miec najnowszy.

Po trzecie w ustawieniach sterownikow nVidii jest cos takiego, jak profil dla kazdej gry, a tam masz pewnie "tryb zarzadzania energia = adaptacyjny", zmien to na "maksymalizuj wydajnosc".

Po czwarte, w ustawieniach aktualnego BIOSa masz pewnie oszczednosc energii, stad rozne takty procesora, niemniej w grze powinno byc stale nominalnie plus ewentualnie turbo (w/g ustawien BIOSu).

 

No i - system, mam nadzieje, instalwoales od nowa, zamiast robic tylko rpzekladke plyty.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...