Skocz do zawartości

Test wpływu ustawień pamięci DDR3 na wydajność komputera.


Recommended Posts

Planujemy duży artykuł o pamięciach DDR3. Chcę przetestować wydajność komputera na platformie Intel i AMD pod kątem: taktowania pamięci (1066-2000), timingów (CL6-9), kanałowości (signle, dual, triple) i pojemności (2,4,6,8GB).

 

Jeśli chodzi o platformy to będzie to pewnie i7 na 1366 i Phenom II X4 na AM3. W testach będą brać udział 4 identyczne kości RAM. Wyniki będą podawane także z OC.

 

Planowane częstotliwości RAMu: 1066, 1333, 1600, 1800, 2000.

Planowane timingi: 6-6-6-18, 7-7-7-21, 8-8-8-24, 9-9-9-27 - prawdopodobnie przy 1333 MHZ.

 

Czy macie jakieś uwagi co do konkretnych ustawień dla RAMu, podkręcania procesorów, ustawienia biosu, itp. ? Może chcielibyście zobaczyć wyniki dla jakiegoś konkretnego ustawienia?

Link to post
Share on other sites

Timingi przy różnych taktach mogły by być. Pokażcie też tańszą platformę intela jakieś i5 750. Artykuł powinien ukazywać różnice w grach, benchmarkach, ale i w profesjonalnych programach (solidworks, autoCAD, corel, photoshop itp...)

Link to post
Share on other sites

nie przewidujemy testów w profesjonalnych programach (licencje kosztują), będzie za to test w cinebench, który przybliży różnicę wydajności w profesjonalnym renderingu.

 

Timingi będą przy jednej częstotliwości, żeby pokazać czy jest różnica przy niższych czasach. Im niższe taktowanie tym szerszy zakres timmingów mogę sprawdzić.

 

Będą testy w benchmarkach jak i w kilku grach.

Link to post
Share on other sites

nie będzie i5, gdybym chciał spradzić każdą możliwą konfigurację to taki test może byśmy zobaczyli za pół roku :menda:

 

na 1366 mogę sprawdzić wszystkie 3 tryby kanałowości, na 1156 tylko dwa - wybór jest więc oczywisty.

 

Jaki chciałbyś zobaczyć test w Photoshopie (bo tutaj jest chyba wersja testowa)?

Link to post
Share on other sites

Mimo wszystko jak to ma byc porzadny test to chetnie zobaczylbym jakies programy graficzne/inne specjalistyczne, przy ktorych rzeczywiscie powinna byc roznica. Jak wyglada licencja Photoshopa w trialu? 30 dniowy trial jest na pewno, ale czy mozna go wykorzystac do testów? Tak samo czy jest trial jakiegos 3Ds Maxa albo Mayi? Choc tutaj mozna blendera darmowego uzyc :/

 

Dominik, mozesz z Dianą pogadać nt tego jak moznaby przetestowac ramy w photoshopie i ew. blenderze, bo chyba jednak max ani maya nie mają triali cos mi sie zdaje, lecz pewny nie jestem.

 

IMO jak najmniej syntetyków, jak najwiecej testów w realnym zastowowaniu, tj gry, programy specjalistyczne, moze jakies kompresje Winrarem albo 7zipem. Oczywiscie jakies syntetyki tez, bo trzeba pokazac ze chociaz tam jest roznica :menda:

Link to post
Share on other sites

Pamiętajcie, że czas na zrobienie recenzji jest ograniczony i nie wszystko się da zrobić w takim czasie.

 

GTA4 to dobry pomysł - jeśli będzie dostępny to będzie test tej gry.

 

gogo3000 - po co test 1x4 GB? Nikt czegoś takiego nie kupuje, każdy bierze 2x2GB i nie ma co się temu dziwić.

 

 

Z syntetyków będzie: 3D Mark Vantage, WinRAR, PC MARK (Memory), SuperPi, cinebench i Sandra albo Everest.

Z gier będzie prawdopodobnie: Crysis, Unreal Tournament III, Resident Evil 5, Dirt 2 i Far Cry 2.

 

 

Myślę, że test Cinebench wystarczy, żeby pokazać wydajność przy renderowaniu sceny 3D.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...