Skocz do zawartości

Komputer głównie do gier w budżecie do 4000zł.


Recommended Posts

Witam!

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że przekopałem to forum i nie znalazłem zestawu dla siebie. Próbowałem złożyć zestaw sam ale stwierdziłem, że lepiej będzie poradzić się kogoś na tym forum. Dlatego stworzyłem ten temat aby wybrać sensowne podzespoły do komputera w tym budżecie. Chciałbym aby w temacie wypowiadać się jasno i argumentować swój wybór.

 

  • Zastosowanie komputera : Głównie gry, amatorska obróbka audio-video, zabawa w blenderze i photoshopie, przeglądanie internetu itp.
  • Maksymalna kwota : ok. 4000zł
  • Których części potrzebuję : Jednostka centralna
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Zdecydowanie TAK
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1920x1080(16:9) + 1280x1024(5:4) - 2 monitory 
  • Specjalne wymagania : Obudowa Gladius M40 (taka mi się zmieści)
  • Części z poprzedniego komputera : Żadna się nie nadaje (Blaszak ma ok 6-7lat)
  • Własna propozycja zestawu 

CPU: Intel Core i5 3570k

MOBO: Msi Z77A-GD55

CASE: SilentumPC GladiusM40

COOLER: SilentumPC Fortis HE1225

RAM: Corsair Vengeance 1600Mhz 2x4GB CL9 XMP LP

HDD: WD Caviar Blue 1TB (WD10EZEX)

SSD: Plextor 128M5S 128GB

GPU: Gigabyte GeForce GTX 760 OC rev.2

PSU: XFX Core 550W

 

Chciałbym aby ktoś zaproponował coś lepszego, liczę na forumowych ekspertów. Mam też kilka pytań:

  • Czy opłaca się zakup Asus Xonar DX do słuchawek CAL! ? 
  • Czy SLI w przyszłości jest opłacalne i jaki zasilacz byłby do tego potrzebny?
  • Czy renderowanie na rdzeniach CUDA jest wydajniejsze od renderowania na Intel Core i7?
  • Karta z 2GB vRAM da radę z 2 monitorami? Czy 2 monitory zmniejszą jej wydajność?
  • Czy GTX 770 jest opłacalny w stosunku GTX 760/GTX 670? 

Chce aby komputer posłużył mi przez najbliższe 3-4lata, możliwie jak najdłużej ciągnął gry na Ultra i Wysokich w FullHD. Gram głównie w MMO, ale chciałbym też zagrać w nadchodzące AAA (BF4, Wiedźmin 3 i GTA V).

 

Gdyby ktoś pytał o monitory to mam LG L1919S i zamierzam kupić Dell U2312HM. 

 

No to tyle, z góry dziękuje za każdą wypowiedź, która pomoże mi w wyborze podzespołów do komputera   :)

 

 

 

Link to post
Share on other sites

słuchaj bardzo porządny zestaw tylko, jeśli chodzi o ram to szkoda by mi było kasy lepiej weź Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU) dysk twardy możesz brać tez taki Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003), ale twój tez jest dobry to już kwestia preferencji czy seagate czy WD, Kartę graficzna weź MSI GTX 760 GAMING IV ze względu na kulturę pracy a zasilacz weź sobie lepiej modularny Deus M1 650W pozdrawiam:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Czy GTX 770 jest opłacalny w stosunku GTX 760/GTX 670?

Polecam przeczytać ;)

http://forum.benchmark.pl/topic/92058-gigabyte-gtx-760-vs-gtx-770-kt%C3%B3ra-si%C4%99-bardziej-op%C5%82aca/

 

Jeśli chodzi o pobór mocy to sugerowany jest zasilacz 700-800 wat: http://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_gtx_760_sli_review,4.html

Edytowane przez gregrolka
Link to post
Share on other sites

@gregrolka

Czytałem ten temat, dlatego jestem bardziej za kupnem 760, ale mam dylemat 760 czy 670.

Z jednej strony GTX 670 jest wydajniejszy i +/- 150zł droższy ale wydajniejszy (trochę bo trochę ale jest) ASUS ostro obniżył ceny 670

GTX 760 jest tańszy, "nowa" konstrukcja, wydajność podobna do 670 i w przyszłości możliwość SLI 

 

@Breaky83

Dzięki za propozycje zastanawiam się nad tymi Crucialami chociaż są bardzo podobne do tych Corsarzy, które są troszeczkę droższe. Najchętniej bym wziął EVGA 760 SC ACX, ale wybór Msi też rozważam. Zasilacz wolałbym jakiś bardziej "renomowany" bo jednak firma SPC nijak ma się do Seasonica, poza tym M1 to świeża konstrukcja, wolałbym wziąć coś sprawdzonego.

 

Jedna pytanie z głowy, zostały jeszcze 4 :)

  • Czy opłaca się zakup Asus Xonar DX do słuchawek CAL! ? 
  • Czy SLI w przyszłości jest opłacalne i jaki zasilacz byłby do tego potrzebny?
  • Czy renderowanie na rdzeniach CUDA jest wydajniejsze od renderowania na Intel Core i7?
  • Karta z 2GB vRAM da radę z 2 monitorami? Czy 2 monitory zmniejszą jej wydajność?
Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego że 6-7 lat to Ty na tym nie pograsz w nowe gry... pograsz załóżmy 3 i od tego trzeba wyjść. W branży gier na PC nie ma czegoś takiego jak przyszłościowa konfiguracja. Kupuje się sprzęt najlepszy na dany dzień i tyle... To tak słowem wstępu.

 

GTX 670 i 760 to dokładnie ten sam chip, tyle że 760 jest bardziej "pocięty", więc jeśli masz dołożyć to dokładaj do wydajniejszej i nie przejmuj się, która ma wyższy numerek w serii.

 

 

 

Chciałbym aby ktoś zaproponował coś lepszego, liczę na forumowych ekspertów. Mam też kilka pytań:
  • Czy opłaca się zakup Asus Xonar DX do słuchawek CAL! ? 
  • Czy SLI w przyszłości jest opłacalne i jaki zasilacz byłby do tego potrzebny?
  • Czy renderowanie na rdzeniach CUDA jest wydajniejsze od renderowania na Intel Core i7?
  • Karta z 2GB vRAM da radę z 2 monitorami? Czy 2 monitory zmniejszą jej wydajność?
  • Czy GTX 770 jest opłacalny w stosunku GTX 760/GTX 670?

1) Audofilem nie jestem i o ile czułem różnicę między integrą, a DGX (w przypadku CAL), o tyle żadna "wypaśniejsza" dźwiękówka już wiele nie zmieniła.

 

2) Markowe 650W

 

3) Tak, ale następuje utrata jakości

 

4) To zależy od rozdzielczości i zależy do czego będzie to wykorzystywane

 

5) Znów zależy od tego jakim kosztem odbyłby się ten zakup, tak żeby nie tracić na reszcie

Link to post
Share on other sites

@gtxxor

Dzięki za wypowiedź, ale nie pisałem że komputer ma mi wystarczyć na 6-7 lat tylko na ok. 3-4 lata. 4 lata dla komputera to i tak bardzo dużo, bo rynek się dynamicznie zmienia. Na obecnym sprzęcie (który ma ok. 6-7 lat) League of Legends w rozdzielczości 1024x768 ultra low na 20 fps'ach to i tak dużo. 

 

 

4) To zależy od rozdzielczości i zależy do czego będzie to wykorzystywane

Chodzi mi o to że na jednym monitorze będę widział odpaloną aktualnie grę, a na drugim np. przeglądarkę internetową. I miałem na myśli to czy przy czymś takim spadną mi fps'y. Trochę idiotyczne pytanie ale wole być pewny niż potem bić się w pierś, dlatego że nie zapytałem. 

Link to post
Share on other sites

Moja propozycja:

CPU: Intel Core i5 3570k

MOBO: Gigabyte GA-Z77X-D3H - nie wiem czemu ale bardziej ufam tej firmie

CASE: SilentumPC GladiusM40 - funkcjonalna i do tego ma dobra cyrkulację powietrza

COOLER: SilentumPC Fortis HE1225 - mam model 923 i jest absolutna cisza więc sądzę że wyższy model będzie jeszcze bardziej wydajny

RAM: Corsair Vengeance 1600Mhz 2x4GB CL9 XMP LP - posiadam je i są rewelacyjne

HDD: WD Caviar Black 1TB (WD10EZEX) - seria black jest szybsza

SSD: SanDisk Ultra Plus SDSSDHP-128G-G25 - minimalnie droższy, minimalnie szybszy

GPU: Asus GTX 760 DirectCu II - ten system chłodzenia jest naprawdę rewelacyjny, praktycnie niesłyszalny

PSU: XFX Core 550W - posiadam i żadnych problemów jak dotąd nie zauważyłem

CD/DVD: Asus BW-12B1ST (opcjonalnie)

 

a więc tylko kilka rzeczy są inne a tak to wg mnie stworzyłeś zestaw naprawdę godny polecenia :)

Link to post
Share on other sites

No Gigusia to bym o tyle nie brał że /tańsze/ modele mają fatalną dźwiękówkę VIA, która jakością się nawet do Realteka nie zbliża. 


PS: WD Black to chodzi tak że czasem kartę graficzną w idle zagłusza. 


Tutaj masz taki zestaw w wersji "wizja optymistyczna", czyli założyłem że dodatkowe 260zł do ceny nie zrobi Ci wielkiej różnicy

http://s24.postimg.org/zdq75y5xh/4262.png

W zamian za to lepsza karta graficzna, no i moim zdaniem niektóre komponenty nieco rozsądniej (płyta, dysk) 

Link to post
Share on other sites

No Gigusia to bym o tyle nie brał że /tańsze/ modele mają fatalną dźwiękówkę VIA, która jakością się nawet do Realteka nie zbliża. 

PS: WD Black to chodzi tak że czasem kartę graficzną w idle zagłusza. 

 

Co do dźwiękówki to racja lepiej brać coś z Realtek'iem.

 

WD Black to fakt jest głośny, ale za to wydajniejszy i wytrzymalszy do gier niż ten Seagate.

 

Rozpiska ogólnie dobra, tylko czy czasem te mobo nie jest za słabe do podkręcani (zbyt słabe zasilanie)?

Edytowane przez majkool
Link to post
Share on other sites

Ja myślałem że SSD się bierze po to by HDD był bankiem danych... wytrzymalszy? Gdzie...

 

Niektórzy chyba żyją jeszcze w 2007 roku, jak Seagate puścił serię z wadliwym fw. Ogólnie WD żywotności większej mieć nie będzie bo Black się cały czas kręci (Green zatrzymuje talerz). Black na bank danych, mając SSD na system to głupota. 


Tak naprawdę to najlepiej by było wziąć jakąś płytę ASUS'a aczkolwiek są one drogie :)

No to żeś teraz wymyślił... Asus przecież też ma budżetową półkę, a w gratisie użeranie się (ewentualne) z ich serwisem. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...