Skocz do zawartości

Podkręcanie i5 760 na płycie ASUS P7H55-M z RAM 1333MHz CL9


Recommended Posts

1. Jak w temacie. Zastanawiam się ile mógłbym wyciągnąć na płycie ASUS P7H55-M, ramie 1333MHz CL9 i chłodzeniu Scythe Grand Kama Cross ? Na konkurencyjnym portalu podkręcili Core i3 do 4,7GHz, ale mieli ram 2000 MHz CL7 ! Ile by się dało na i5 760 z 1333MHz CL9 (mam 2 kosci 2GB i dwie kosci 4GB)?

2. No i czy mógłby mi ktoś łopatologicznie wyjaśnić od czego zacząć podkręcanie. Oczywiście całą odpowiedzialność biorę na siebie. Czytałem różne poradniki, ale  takiego który mógłbym przyswoić nie znalazłem.

3.Co mam robić jak zmienię jakieś parametry w BIOSIE do OC i komp nie ruszy ? nie pokaże się nawet okno do uruchomienia biosu ? Mam przestawić jakąś zworkę na płycie ?

4. Słyszałem też, że na tej płycie trzeba mieć jakiś odblokowany BIOS do OC czy coś ? 

Edytowane przez Damian555666777
Link to post
Share on other sites

Znajdź mnożnik procesora (oczywiście chodziło mi o szynę BLCK, za dużo teraz tych procków z "K" i się myli :P ) oraz opcję do zmiany napięcia procesora z ustawieniem "offset"

To na początek wystarczy do lekkiego OC.

Edytowane przez Cacek93
Link to post
Share on other sites

Znajdź mnożnik procesora oraz opcję do zmiany napięcia procesora z ustawieniem "offset"

To na początek wystarczy do lekkiego OC.

 

Znalazłem wszystkie opcje, ale nie mogę nigdzie znaleźć zmiany BCLK :( Czy to znaczy, ze BIOS jest zablokowany ?

No mam te opcje co napisałeś, co dalej ? Chłodzenie mam BOX, więc póki nie zmienię nie ma co szaleć, ale na Turbo Boost się jakoś strasznie nie grzał, więc myślę, że 3,4GHz-3,5GHz na boxie da radę.

 

Gdzie znaleźć BCLK ?

nołbadi ?

Edytowane przez Damian555666777
Link to post
Share on other sites

Witaj,

mnożnika procesora nie ma co ruszać, ponieważ (chyba) wszystkie CPU na LGA1156 mają je zablokowane :D. Na początek przestaw Ai Overclock Tuner w pozycję Manual, powinny Ci się odblokować wszystkie opcje O/C włącznie ze zmianą BCLK. I pamiętaj, żeby ustawić częstotliwość PCI Express na 100MHz.

Edytowane przez krzesuo
Link to post
Share on other sites

Spróbuję ;).

Zaopatrz się w programy takie jak OCCT, prime95 i CoreTemp - niezbędne do monitoringu temperatur i sprawdzania stabilności procesora po O/C.

Wejdź do BIOSu, do zakładki Ai Tweaker, przestaw opcję Ai Overclock Tuner na pozycję [Manual] i ustaw sobie częstotliwość PCIe na 100Mhz (90% urządzeń na PCIe taką obsługuje). Mnożnik CPU ustaw na maksymalną możliwą wartość (u Ciebie chyba będzie to 21), wyłącz Intel Speedstep. Taktowanie procesora zwiększasz poprzez podnoszenie BCLK. Ja u siebie "skakałem" co 10Mhz, po każdym skoku wychodziłem do Windowsa i sprawdzałem przez 30 minut OCCT na Large Data Set, czy się nic nie wysypało. Jeśli nie wywaliło żadnego błędu, powtarzaj te kroki do uzyskania satysfakcjonującej Cię częstotliwości. Przy okazji operuj dzielnikami pamięci, żeby nie osiągały jakichś horrendalnych prędkości bo Ci po prostu nie wstanie komputer ;)

Jeśli OCCT albo prime95 zacznie wyrzucać błędy - podnieś napięcie procesora (offset) jedno oczko w górę i znowu uruchom test. Jeśli będzie OK - leć BCLK w górę. Mimo wszystko na box chłodzeniu darowałbym sobie podnoszenie napięcia :).
Nie jestem ekspertem w O/C, jednak tą metodą podkręciłem Core i3 550 na 4,2Ghz (potem spaliła się sekcja zasilania w Giga$hicie %-) ).

Link to post
Share on other sites

I5 760 to bezpiecznie można podkręcić do 4 gh[ ale to zależy od sztuki moja chodzi na 4 gh z napięciem 1, 296 z lov voltage], i3 na 1156 jest w niższej technologi robiony i dlatego więcej się kręci [ oraz ma 2 rdzenie i 4 wątki ] ale i 5 760 na 4 gh i tak to jeszcze wydajny procesor . Tu porównanie do nowych i starych Inteli : http://pclab.pl/art51473-18.html .

Link to post
Share on other sites

Przy okazji operuj dzielnikami pamięci, żeby nie osiągały jakichś horrendalnych prędkości bo Ci po prostu nie wstanie komputer ;)

 

Ok, dzięki :) a jak nie wstanie komp to co robić ? Nie wstanie w ogóle czy załaduje się jedynie okno do wejścia do biosu a windows nie zastartuje ?

Mam coś na płycie przestawić czy jak ?

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...