Skocz do zawartości

Laptop nie chce się poprawnie uruchomić.


Recommended Posts

Witam!

Bardzo proszę o potraktowanie tematu poważnie.

Mam pewien problem.Posiadam laptopa od ok.roku,nie było z nim żadnych większych problemów przez ten czas.Aż od pewnego momentu,laptop przy włączaniu pokazywał komunikat że coś jest ,,nie tak'' z dyskiem C -czyli systemowym,ale pomijałem ten krok i normalnie się uruchamiał.Od kilku dni strasznie wolno chodził i uruchamiał się ponad całe 5 minut-gdy można już było normalnie na nim działać.Aż do dzisiaj gdzie chciałem go uruchomić a tutaj takie coś:

https://www.youtube.com/watch?v=IeMPOl3XH0g&feature=youtu.be

Nie wiem kompletnie o co chodzi,bardzo mi zależy aby to naprawić-ponieważ jutro wyjeżdżam i potrzebny mi jest laptop.Laptop to Dell inspiron 5110.

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

To chyba dysk tak cyka co nie jest dobrym objawem.

Mam ten sam model i po kilku miesiącach miałem tak że system uruchamiał się coraz dłużej itp.

Okazało się że właśnie to była wina dysku, jeśli masz na gwarancji to kontaktuj się z Dell'em. Powinni wymienić od ręki.

Ten laptop ma wbudowany test systemu chociażby na potrzeby serwisu nazywa się PSA.

Podczas uruchamiania gdy od razu pojawi się to logo Dell, szybko kilkukrotnie naciskaj F12 pojawi się okienko i wejdź w Diagnostics i uruchom testy, dobrze aby był podłączony do zasilania.

Link to post
Share on other sites

Właśnie zrobiłem taki test i teoretycznie pokazało mi że jest wszystko OK.-wszystkie znaczki na zielono,jedynie koło dysku twardego był napis chyba d/a.Laptop był podłączony do ładowania.

Czyli nie masz szans na naprawę laptopa do jutra?Dodam że mogę jedynie wejść w bios.Chciałem na nowo postawić system,bo nie że jest taka możliwość(już raz tak robiłem)ale nie pamiętam jak to mogę uruchomić.Podobno trzeba kliknąć kilka razy f8 ale nic się niestety nie dzieję ;/

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

Pewnie do tego F8 z opcjami systemu Windows już nie dochodzi. Podczas pojawienia się logo wciśnij F2 i wejdź do Biosu i zobacz jak dysk jest widoczny.

Nie pamiętasz co takiego do tej pory wyświetlało się w sprawie tego dysku ? Nie było jakichś wstrząsowych akcji w międzyczasie ?

Link to post
Share on other sites

Sorry że tak długo nie opisywałem.

Jeżeli chodzi o wyświetlanie się informacji w sprawie dysku-to pisało chyba że laptop chce przeskanować dysk C w poszukiwaniu błędów czy coś takiego....

A jeżeli chodzi o to czy bios wykrywa dysk -załączam zdjęcie z biosu:

http://img542.imageshack.us/img542/8821/6wlm.jpg

 

Więc tutaj nie widzę aby pokazywał dysk-mam tylko ustawione bootowanie na drugim miejscu-jako dysk twardy.

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

No trudno będę go musiał zawieść do sklepu gdzie kupowałem i oddam go na gwarancje.

Dodam tylko jeszcze że gdy teraz próbowałem znowu go uruchomić to załadował się normalnie-ale tak że nic nie ,,tykało'' pojawił się czarny ekran a po chwili napis-Error loading operating system.

Link to post
Share on other sites

Nie masz czasem gwarancji która obejmuje dojazd do domu technika od Dell'a ?

Bo jeśli tak to szybko to załatwisz. Sklep lapka odsyła i trzeba sporo czekać.

U mnie tez było tak że np. windows uruchamiał się czasem normalnie, czasem 10-15 min., ale tylko kwestia czasu jak dysk miał "klęknąć".

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...