Skocz do zawartości

Modding - jak zacząć i co się z tym wiąże?


Recommended Posts

Witam!

Jako, że mam wakacje to mam sporo wolnego czasu i chciałbym odpicować swoja bude. Jednak nie wiem za bardzo od czego zacząć, czego potrzebuje i z jakim kosztami się to wiąże.
Chciałbym, aby efektem końcowym, było coś jak, np. to: 

https://sphotos-a.xx.fbcdn.net/hphotos-frc1/903946_10200496025297536_675261190_o.jpg

Ogólnie to bardzo fajnie wygląda i podoba mi się sam widok samego systemu chłodzenia wodnego. Niestety ja u siebie posiadam zwykłe chłodzenie, a więc czy była by możliwość zrobienia tego tak, aby wyglądało jak chłodzenie wodne (rurki, płyn itp...)?

Będę wdzięczny za odpowiedzi. 

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz wodować - przygotuj się od 1000zł wzwyż. Nie liczę już zapewne dobrej do tego obudowy - kolejne kilka stówek. Wentylatory i inne pierdoły, jakieś spray'e, pleksi czy z czego to tam można jeszcze skorzystać to jest znowu kolejne kilka stówek. Chyba że robisz z tego co masz tak jak nasz jeden kolega z forum i wkładasz w to dużo czasu i serca w pracę.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. Zdjęcia postaram się wrzucić jutro, bo dzisiaj nie dam rady.

Może trochę źle sprecyzowałem. Nie mam zamiaru zakładać chłodzenia wodnego, lecz jedynie chciałbym to zrobić tak, aby to wyglądało podobnie, użyć jakichś atrap czy coś (o ile to możliwe). Wentylatory to bym dokupił. A może jest jakiś fajny design, który można zrobić taniej, a również cieszy oko? Bo nie chciałbym też ładować nie wiadomo ile kasy w niego, bo mimo wszystko jest trochę zabytkowy  :)

Link to post
Share on other sites

Porobiłem kilka zdjęć. Niestety nie najlepszym sprzętem, ale mam nadzieję, że to wystarczy :)

http://imageshack.us/a/img706/5123/8zcm.jpg

http://imageshack.us/a/img837/9868/u397.jpg

 

I jak ma ktoś jakiś ciekawy pomysł jak to odpicować? Od czego zacząć i do jakiego efektu dążyć? Wiem, że na pewno trzeba zrobić porządek z kablami :D

 

I ponawiam poprzednie pytanie, czy jest możliwość stworzenia czegoś na wzór chłodzenia wodnego? Chodzi mi, czy da się jakoś powstawiać same rurki/zbiorniki, wlać płyn i ma to tylko ładnie wyglądać ;)

Link to post
Share on other sites

Atrapy chłodzenia wodnego nie zrobisz, bo żeby było chłodzenie powietrzne musisz dać duży radiator bezpośrednio na procesor - w WC zastępują je chłodnice i dlatego są takie małe bloki na nich, a rurki z wodą to takie heatpipe'y. Albo AC, albo przygotuj się na wydatki związane z WC.

Zacznij od schowania kabli, bo to jest masakra.

Link to post
Share on other sites

Gdy kupowałem ten komputer, to nie przywiązywałem wagi do jego wyglądu, po prostu miał działać - było to z 6 lat temu, a obudowa fajnie wyglądała to wziąłem. Teraz chętnie bym ją ogarnął, aby się dobrze prezentowała. Tak, więc...macie może jakiś pomysł jak zrobić z tego coś ładnego? Bo ja szczerze jakoś nie mam twórczego umysłu.

Co do ogarnięcia kabli, to je po prostu trzeba wymienić, kupić na wymiar i tyle, czy po prostu te jakoś po skracać, założyć jakieś oploty czy rurki?

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Powiem tak: jak TY nie masz pomysłu co zrobić z swoją obudową, to lepiej daj sobie spokój na razie... Przemyśl sprawę, pooglądaj worklogi, przejdź się do jakiegoś sklepu z materiałami budowlanymi :D Serio, jak ja jestem w takim sklepie to mam od razu tysiąc pomysłów na moją budę.


Obejrzałem Twoje zdjęcia. Ta buda to złom kolego. Nawet jak coś bym chciał Tobie podpowiedzieć, to nie ma w niej pola manewru na modyfikacje...

Link to post
Share on other sites

Tak jak kolega 2 posty wyżej... My pomysłu na TWÓJ komputer nie znajdziemy. Po sieci krąży bardzo dużo tematów (worklogów), zdjęć czy filmów które można wykorzystać jako inspirację na TWÓJ mod obudowy - i pamiętaj jedno - to TOBIE ma się podobać :)  Zastanów się nad nową (używaną) obudową - ta serio nie będzie dobrym szkieletem do operacji :) Jest mała i ciasna %-)

 

Od siebie polecę Ci sklepy w których możesz zakupić rzeczy które przydają się do modowania:

 

angela.pl

modding.bit-tech.pl

darmacz.pl (chociaż opinie nie są za dobre)

Edytowane przez vuodi
Link to post
Share on other sites

 

 

Bo ja szczerze jakoś nie mam twórczego umysłu.

Kolega przynajmniej szczery jest Mi tez, jakos sie nie chce myslec za Ciebie. Moglbys kupic na poczatek... a nie zaraz, zaraz, nawet nie wiem jaki masz mniej wiecej budzet... Szanuj nasz czas, idz i ogarnij troche temat na necie. Wroc z jakas wizja i zobaczymy co z tego bedzie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...