Skocz do zawartości

BROTHER DCP-J315W


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez ZreklO,

Recommended Posts

Witam!



Planuje kupno drukarki i po przeczytaniu waszych postów w tym dziale, padło na wybór BROTHER DCP-J315W. Pozostaje kwestia tuszy, wydać troche więcej i kupić Black Point (http://allegro.pl/zestaw-tuszy-black-point-lc985-cmyk-do-dcp-j315w-i3399784331.htmlczy tańsze noname (http://allegro.pl/10x-tusze-brother-j515w-lc985-dcp-j125-dcp-j315w-i3372978233.html
 
Z góry dz za pomoc.
Link to post
Share on other sites

Z doświadczenia wiem, że stosowanie tańszych zamienników przy sporej ilości drukowanych kartek nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Cztery takie Brothery stoją u mnie w firmie. A raczej stały, bo teraz to stoją w magazynku i czekają na zabranie przez firmę od "elektrośmieci". Oczywiście w celu zmniejszenia kosztów eksploatacji używane były tańsze zamienniki. Spierdzieliły się głowice, pozapychały dysze już przy 4-5 komplecie tuszy mimo tych automatycznych czyszczeń i stałego podłączenia do prądu, Osobiście w domu mam również ten sam model na oryginalnych tuszach i śmiga 2gi rok. 

Bardziej polecał bym Cannona, ze względu na lepsze i bardziej funkcjonalne dodatkowe oprogramowanie.

Opinię piszę jako zwykły użytkownik, nie jako znawca.

 

Dodam.

Stosowane zamienniki AJ / UNI-1

Może że do firmy akurat taka wadliwa seria dotarła tych drukarek.

Laserowe 2250DN też się sypały na zamiennikach.

Chyba szczęścia do Brothera nie mam ;-)

Edytowane przez PawelQ
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zwykły nie zwykły, ale spory zarys tutaj dostałem i szczerze powiedziawszy, dziękuje. Troche mnie uświadomiłeś i zdecydowałem się na te droższe tusze i sorry, ale kupie tego Brothera, troche zaryzykuje. Najwyżej kolejna drukarka to będzie Canon. Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja mam tego brothera od paru tygodni i przedrukowałem na nim już ryzę papieru (głównie dokumentacja etc, czyli czarny kolor). Miałem w komplecie oryginalne tusze, a potem kupiłem zamienniki (te same co widnieją w linku do aukcji) o wdzięcznej nazwie "BRO." - 10 sztuk za 24,50 (razem z wysyłką). Powiem tak - jakość czarnego tuszu w zamienniku przy druku w jakości normalnej jak i szybkiej zwykłej w sumie w ogóle nie różni się od druku na oryginale. Ja będę ryzykować i kupować tańsze, bo nie przemawia do mnie cena oryginalnego kompletu 4 tuszy - 134 zł w morele.net. 3 zmiany tuszów i koszt nowej drukarki wychodzi za eksploatację. Bezsens.

 

A co do zamienników - czy tańsze, czy droższe w razie zapaćkania głowicy brother reklamacji nie uzna, bo NIEORYGINALNE.

Edytowane przez 40rozbojnik
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Wiadomo, nie ma co marnować hajsu na oryginalne tusze, a skoro prawie niczym wydruk tych najtańszych się nie różni VS oryginalne to mój wybór pada na BRO.

A co do zamienników - czy tańsze, czy droższe w razie zapaćkania głowicy brother reklamacji nie uzna, bo NIEORYGINALNE.

I w sumie taki finał tematu. 

 

Dz wszystkim i w sumie temat wyczerpany.
 
Pozdrawiam.

Edytowane przez ZreklO
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

 

Spierdzieliły się głowice, pozapychały dysze już przy 4-5 komplecie tuszy mimo tych automatycznych czyszczeń i stałego podłączenia do prądu

U mnie tak samo było przy innym modelu brothera.

 

A co do zamienników - czy tańsze, czy droższe w razie zapaćkania głowicy brother reklamacji nie uzna, bo NIEORYGINALNE.

Brother nie uzna, ale Blackpoint już tak http://blackpoint.pl/art2/strona-50.html

Stosowanie produktów Black Point nie narusza gwarancji prawnych producenta drukarki. Black Point zapewnia naprawę lub wymianę urządzenia na własny koszt, jeżeli jego uszkodzenie zostanie spowodowane bezpośrednio przez użycie produktu Black Point.

Edytowane przez Luki91
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...