Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. 

Zastanawiam się nad zakupem drugiego monitora. Mój aktualny monitor to Samsung S22B300B. Jak sama nazwa wskazuje ma 22 cale. Moja karta graficzna to HD6870.

 

Dużo czasu spędzam przy komputerze głównie nad linijkami kodu - zajmuję się kodowaniem. Drugi monitor będzie do obsługi photoshop-a (cięcie layout-u). Aktualny monitor jest z niższej półki, dlatego raczej będzie jako ten dodatkowy.

 

Szukam monitora, który nie męczy wzroku. Nie musi być to monitor do gier. Musi być FHD, mieć złącze cyfrowe i najlepiej 22 cale (może mieć więcej). 

 

Przeglądając podpięte wątki oraz tematy użytkowników, spotkałem się z wieloma opiniami, że monitor <450PLN to złom. Mój aktualny tak jak mówiłem jest z niższej półki i przy długiej pracy nad kodem oczy trochę się męczą. Także coś w tym jest. Spotykałem się także z opinią, że tekst na 22 calowym monitorze jest mały - ja takiego problemu nie doświadczam, może to kwestia przyzwyczajenia.

 

Dlatego zakładam ten wątek, gdyż oczekuję pomocy w doborze sprzętu, oraz ewentualnej rady co do ustawienia monitorów. Przewidziana kwota na zakup to 500zł. Jeżeli będzie naprawdę warto to mogę trochę dołożyć.

 

Z góry dziękuje za udzieloną pomoc. 

Edytowane przez michlx
Link to post
Share on other sites

z tym budżetem możesz kupić tani ale całkiem przyzwoity monitor biurowy (NEC AS221WM) i ten postawić jako do tekstu, a na obecnym szajsungu, skoro tylko tniesz, możesz mieć PS czy tam co będziesz chciał

Właśnie widziałem go bodajże w przyczepionym temacie. Jednak ten monitor nie ma rozdzielczości FHD i wzrok może się męczyć. A na samsungu chciałbym pozostać przy FHD.

 

 

LG Electronics 21.5'' 22EN33S LED

Dzięki za propozycje. Zaproponowany przez Ciebie monitor nie posiada złącza cyfrowego.

Edytowane przez michlx
Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o różnice rozdzielczości między monitorami. Gdyby jeden był 1680x1050 a drugi 1920x1080. 

 

Sprawdzałem swojego samsunga na rozdzielczości 1680x1050 i ikony na pulpicie, czy nawet sam tekst wydawały się niewyraźne. Pewnie to kwestia przyzwyczajenia, jednak wolałbym mieć 2x FHD. 

 

Masz propozycje innego monitora ale w FHD ? 

Link to post
Share on other sites

 

 

Sprawdzałem swojego samsunga na rozdzielczości 1680x1050 i ikony na pulpicie, czy nawet sam tekst wydawały się niewyraźne.

 

to dlatego, że LCD pracuje poprawnie tylko w natywnej rozdzielczości, w twoim przypadku FullHD i przełączenie go na WSXGA+ wymaga skalowania, a co więcej wymaga zmiany proporcji co jest nie do zrealizowania, stąd te rozmycie i inne anomalie

 

 

 

Masz propozycje innego monitora ale w FHD ? 

 

nie 

Link to post
Share on other sites

To za dużego wyboru nie mam. Przy dwóch różnych rozdzielczościach raczej nie będzie za wygodnie. Pozostaje mi kupić szajs za 400-450zł albo celować w coś używanego. 

 

Temat raczej wyczerpany, chyba że ktoś ma inne propozycje. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Przy dwóch różnych rozdzielczościach raczej nie będzie za wygodnie.

 

dlaczego miało by być nie za wygodnie? na jednym wrzucasz sobie kod i masz wyraźne czcionki, a na drugim PS czy co tam potrzebujesz nie tekstowego, choćby film

 

pracowałem tak trochę, 22" WSXGA+ na tool i 24" WUXGA na render window, tylko soft sobie trzeba wgrać, nazywa się to display fusion i nie ma żadnych problemów

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jakoś nie przekonuje mnie WSXGA+, być może przez to, że nie widziałem takiej rozdzielczości w praktyce. Na małe czcionki nie narzekam, bo zawsze mogę powiększyć czcionkę w edytorze.  

 

Okolo 580zł za monitor + kabel DVI (z tego co widzę to nie ma w zestawie) to wychodzi lekko ponad budżet, lecz chyba się zdecyduje za zakup.

 

Z tego co patrzę to NEC AS221WM to LCD. Te tańsze (np. mój samsung) ma niby matrycę LED. Czy w praktyce jest większy pobór prądu od LED-wego? 

Edytowane przez michlx
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...