Skocz do zawartości

HD7770 nie odpala


Recommended Posts

Witam. Dziś dotarła do mnie paczka z HD7770 OC od GB. Podpięte wszystko jak trzeba, komp włącza się lecz brak obrazu i "piknięcia" głosniczka systemowego przy ładowaniu biosu. Chłodzenie na karcie chodzi dobrze. Poradzicie coś ? jak nic się nie da zrobić to odsyłam do sklepu i niech przyślą nową.

Edytowane przez jarosekk
Link to post
Share on other sites

AsRock H61M-S - MoBo
 

Co do tych sygnałów, to raz mi się pojawiły, a później już nic nie było. Naliczyłem 3-3 i ileś tam tylko nie pamiętam ostatniej sekwencji. Wtyczki są git, bo wsadziłęm starą kartę i chodzi teraz wszystko ;)

Link to post
Share on other sites

jeżeli chodzi o kody błędów zaczynające się od 3-3 to:

3-3-1 – wyczerpała się bateria CMOS
3-3-2 – błąd pamięci CMOS
3-3-4 - błąd karty graficznej

 

Czyli należy sie skupić właśnie na karcie. Sprawdź dokładnie PCB karty czy nie ma tam nic niepokojącego, jednak jeżeli karta jest na gwarancji to oddaj ją do serwisu.

Link to post
Share on other sites

Bios resetowałem. Karta poszła do wymiany na nową i w ciągu 2 dni ma być wysłana, więc git. Zobaczymy tylko czy nowa będzie sprawna ;D Jak nie to zwrot gotówki i tyle.


Niestety. Przyszła właśnie nowa karta po wymianie. Dokładnie ten sam problem. Komputer się włącza lecz na monitorze pustka. Brak standardowego piknięcia głośniczka systemowego.

Link to post
Share on other sites

Człowiek jednak głupie stworzenie. Zaktualizaowałem BIOS płyty głównej i śmiga karta :) Dzięki wszystkim za pomoc. Żałuje teraz, że za 1 razem tego nie zrobiłem. Oszczędziłbym zachodu sobie sklepowi jak i producentowi. pozdro

Link to post
Share on other sites

To ciekawe, że wymienili Ci kartę 100% sprawną na nówkę. Jak kupię kartę ze słabym OC to już wiem co robić. Z tego co wiem to już 2gi producent po Asusie, który coś takiego zrobił (koledze wymienili 3 razy na nową, a okazało się że mobo niedomaga).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...