Skocz do zawartości

HD 7850 czy 650Ti Boost - którą wybrać ?


Recommended Posts

Witam. Ostanio przymierzam się do kupna nowej karty graficznej. Zastanawiam się nad 650Ti Boost 2 GB lub HD 7850 1 GB, gdyż są one w podobnej cenie. Podaję config :

 

AMD Phenom 965 (nie podkręcany)

ASRock 970DE3/U3S3

4 GB RAM

Fortron 450PNR

 

Mam więc 2 pytania :

 

1. Prawpodobnie będę podkręcał - tu wybór pada na 7850. Z drugiej strony 650Ti Boost ma 2 GB pamięci... Co najlepiej wybrać ?

2. Czy mój zasilacz da sobie radę z którąś wyżej wymienioną kartą ?

 

Z góry dziękuję za pomoc. Wiem, że powstaje wiele takich tematów, ale nie wiem która karta jest odpowiednia do mojego configu.

Link to post
Share on other sites

A może podasz jakie modele? Prawdopodobnie poleciłbym 7850, dobre wyniki, mały pobór prądu, sam taką posiadam dokładnie model od Asusa 1GB, dorwałem za 5 stówek nówkę, więc zadowolony bardzo jestem : ) Właśnie kręci się świetnie. Leci sobie na 1000/1300 bez podnoszenia napięć, dalej już nie chciałem bo sensu nie ma przy rozdzielczości 1280x1024 (ekran do wymiany oczywiście idzie).

Link to post
Share on other sites

A może podasz jakie modele? Prawdopodobnie poleciłbym 7850, dobre wyniki, mały pobór prądu, sam taką posiadam dokładnie model od Asusa 1GB, dorwałem za 5 stówek nówkę, więc zadowolony bardzo jestem : ) Właśnie kręci się świetnie. Leci sobie na 1000/1300 bez podnoszenia napięć, dalej już nie chciałem bo sensu nie ma przy rozdzielczości 1280x1024 (ekran do wymiany oczywiście idzie).

Ja pocisnąłem swoją MSI (630zł za nówkę) do 1050/1300 ale zjechałem z taktowaniem pamięci do 1250 aby w idlu ładnie schodziła do napięcia 0.825V ;p

Karta jak na swoją cenę posiada bardzo przyzwoite osiągi :D

Link to post
Share on other sites

AMD Phenom 965 (nie podkręcany)

ASRock 970DE3/U3S3

Sprzedaj to póki to coś warte i przejdź na S1150 albo 1155.

I dopiero Radeona 7850.

Zresztą sam zobaczysz jak odpalisz GTA4 albo Max Payne 3.

W Max Payne 3 dasz HDAO i Tesselacje na maxa i procesor nie nadąży za kartą i wyskoczy ci 35FPS na karcie za 700zł.

Ja miałem ten procesor i GTX460 zamulał a co dopiero będzie przy GTX660.

 

Jeszcze 100zł trzeba doliczyć do chłodzenia żeby to podkręcić na te 4Gh

600mhz za 100zł nie opłaca się.


Na słabych procesorach najgorzej jest jak zaczyna się ostra strzelanina, zaczyna atakować kilka osób, wala z automatów lecą granaty wszystko wybucha a fps leci na łeb na szyje bo karta czeka na dane a procesor nie nadąża wszystkiego policzyć i dane o texturach i oświetleniu procesor wysyła do karty na samym końcu.


http://allegro.pl/intel-i5-2400-3-10ghz-s1155-oem-gw-12m-fv-i3408279984.html

do tego płytkę i chłodzenie a za sprzedanego phenoma i płytkę kartę graficzną.

I klatek w grach będzie więcej.

Edytowane przez Skitles
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...