Skocz do zawartości

SilentiumPC Deus G1 500w vs Thermaltake Smart SE 530 W vs be quiet! zasilacz Pure Power L8 400W


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Mareczq,

Recommended Posts

Po pierwsze witam wszystkich! :)

Od dość dawna śledzę forum benchmark.pl i sporo już skorzystałem, natomiast założyłem konto, gdyż mam mały dylemat dot. zasilacza i wiem, że tutaj uzyskam pomoc - który z zasilaczy wymienionych w temacie wybrać?

Wiem, że wszystkie są polecane (czytalem stosowne wątki, znam plusy i minusy, ale potrzebuję praktycznych informacji) i wszystkie są mocno nadmiarowe do mojej obecnej konfiguracji (Intel DualCore E5300, Radeon 3650, HDD SATA x2, DVD-RW, DDR2 x2), która z czasem pewnie będzie rozbudowana, ale raczej nie w kierunku wymagających gier...

Na czym mi zależy - przede wszystkim na ciszy, porządku wewnątrz budy i świętym spokoju (mam dość wymieniania zasilaczy co rok czy dwa, ew. kombinowania z wiatrakiem zasilacza, żeby uzyskać ciszę, tracąc przez to gwarancję).

Wiem, że w tej sytuacji najlepiej byłoby kupić za grosze jakegoś Fortrona, ale w tych najtańszych musiałbym stosować przelotki, kable nie mają oplotu, ponadto w ciagu roku padły 2 takie zasilacze, które kupowałem używane dla znajomych, a jak mam wydać koło 100 na coś z czego nie będę do końca zadowolony to wolę dorzucić drugie tyle i mieć to co do końca spełni założenia...

Który przy takich 'wymaganiach' będzie najlepszy (a może wybrać be-quiet! Pure Power L8 430 W CM)?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie sugestie

Tomek

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jak cisza jest priorytetem to jednak BeQuiet L8 jest najlepszym wyborem. Teraz czy 400W czy 430W CM to już twój wybór, czy potrzebujesz odpinanych kabli. Dodatkowa moc może się przydać jak będziesz chciał jakiś mocniejszy zestaw składać.

 

Thermaltake i Deus to też fajne zasilacze, ale oba nie należą do kategorii cichy zasilacz (w każdym razie nie według moich standardów) ;) Thermaltake ma 140 mm. wentylator który zaczyna pracę od 800 obr, a Deus G1 500W na 120 mm który zaczyna pracę od ok. 900 obr. Dla porównania L8 ma 120 mm, który zaczyna pracę od ok. 600 obr. do tego ma bardzo wysokiej klasy łożysko i konstrukcję techniczną (znacznie lepszy niż w Deusie i TT).

 

Oczywiście jak pójdziemy od strony technicznej wewnętrznie to ten BeQuiet już taki wspaniały nie jest patrząc na to ile kosztuje ;) Płacisz tutaj głównie właśnie za tą ciszę i jakość wentylatora. Według mnie jednak dla maniaka ciszy warto ;)

Link to post
Share on other sites

No to masz jednak małe wymagania ;) Dla mnie 800 obr,. przy 140 mm wentylatorze jest już mocno słyszalne (ale nie jest to głośne) - ja bym przy tym nie mógł wysiedzieć ;) Zdecydowanie dla kogoś kto chce naprawdę wyciszyć kompa to jest za dużo.

Link to post
Share on other sites

Może mam. Jednak dobry wentylator na 800 obr nie przekroczy 38dB

36dB to średnio szum otoczenia - tło.

http://chlodzenie.net/reviews/wielki-test-poziomu-glosnosci-wentylatorow/22/

 

Także jest cicho.

T.luk podobnie to sklasyfikował

http://chlodzenie.net/reviews/wielki-test-poziomu-glosnosci-wentylatorow/23/

 

Patrząc na wszystkie wyniki pomiarów (oraz biorąc pod uwagę pewne własne praktyczne doświadczenie) sprawdzone wentylatory można by podzielić na kilka kategorii:

  • super ciche: do 37,9 dB
  • ciche: 38-38,9 dB
  • akceptowalne: 39-39,9 dB
  • mocno słyszalne: 40-do 40,9 dB
  • głośne: 41-41,9 dB
  • bardzo głośne: 42-44,9 dB
  • lepiej nie przebywać w tym samym pomieszczeniu: powyżej 45 dB
Link to post
Share on other sites

No dobrze, ale po pierwsze te w TT nie są tej klasy wentyle (dla mnie to one nawet terkoczą i słyszałem to nawet z odległości 0.5 metra - ale ja jestem nadwrażliwy na takie dźwięki) ;) Po drugie przy wyciszonym kompie i w nocy nie masz 36 dBA tła, a 30 dBA (u mnie nawet jest mniej) i wtedy to słychać wyraźnie ;)

 

Więc dla mnie to nie jest ciche, ale naprawdę to jest pojęcie subiektywne co dla kogo jest ciche ;) Co nie zmienia fakty, dla cichofila, to jest to za głośne i każdy Ci to powie, co próbował zrobić naprawdę cichy komp. 800 obr,. w 140 mm to za dużo;P Jak ktoś ma priorytet ciszę to BeQuiet L8 jest lepszym wyborem - po co te dywagacje dalej? Ty chyba naprawdę lubisz podważać każde moje zdanie gdzie tylko się da;P

Link to post
Share on other sites

Panowie, nie ma się co kłócić, wiadomo, że w tej materii zdecydowanie przeważają odczucia subiektywne, co dla jednego będzie cicho, dla drugiego nie do wytrzymania... dużo też zmienia, gdzie ten komputer stoi i jakie ma otoczenie.

Chyba zdecyduję się jednak na BeQuiet, bo te 800obr/min to już jednak sporo i tak kręcące sie wentylatory już słyszę (w dzień to nie przeszkadza, ale w nocy już tak, bo mimo iż mieszkam w Łodzi to jednak w spokojnej okolicy i w nocy jest cisza).

 

Jeszcze raz dziękuję za opinie i pozdrawiam

Tomek

Link to post
Share on other sites

Zapytałem z czystej ciekawości. Odnośnie głośności wentylatorów 120/140 w zasilaczach już kilku moderatorów na tym forum (Gtxxor, SID) cię prostowało dość skutecznie. Skończyło się usunięciem tematu prze T.luka. Zresztą autorytetem odnośnie tej kwestii jest T.luk., a twoje zdanie prywatnie poznałem.

Koniec OT.

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Hej Panowie...

Jako, że do tej pory nie miałem się kiedy tym zająć... to dzisiaj znalazłem ofertę zasilacza Be Quiet! STRAIGHT POWER E8-400W (poprzedni model) nowego z pełną gwarancją za.. uwaga 114 zł... długo się nie zastanawiając zamówiełem - mam nadzieję, że to nie błąd w systemie sprzedaży sklepu...

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za rady

Tomek

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...