Skocz do zawartości

Wymiana dysku WD Green 1TB WD10EZRX czy warto?


Recommended Posts

Witam wszystkich! :)

Na moim profilu znajdziecie konfiguracje mojego kompa.

Zostało mi jeszcze około 5 miesięcy gwarancji jednostki i pomyślałem że do puki podzespoły są na gwarancji warto by sprzedać mój dysk.

 

Pytanie tylko czy jest senes i potrzeba?

Znalazłem za przyzwoitą cenę dosyć szybki hdd http://www.chip.pl/testy/pamieci-masowe/dyski-twarde-wewnetrzne-35-cala/seagate-barracuda-7200-14-st3000dm001-3000-gb

 

Co o tym sądzicie czy warto zmieniać, może lepiej poczekać aż jakieś szybsze hdd wyjdą lub pojemniejsze sdd i trochę tańsze?

Czy może SSD tylko że ona mają dosyć małą pojemność i wysoką cenę.

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

Ale z tego co patrzyłem ten Seagate jest dosyć szybki, czasem prawie dwa razy od mojego Greena.

Wiadomo to nie ta szybkość co SSD ale też nie za tą cenę i nie ta pojemność choć spokojnie 1TB mi wystarczy.

 

Biorąc pod uwagę ten Test http://www.chip.pl/ranking/pamieci-masowe/dyski-twarde-wewnetrzne-35-cala/@@compare_products?sid=2590&compareproducts%3Alist=55467&compareproducts%3Alist=54765

 

Tylko że to ten sam model Greena tylko z 2 TB.

 

Czy jednak nie ma sensu i lepiej SSD tak do 500zł?

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

Czas dostępu mają i tak bardzo zbliżony a różnicy aż tak nie odczujesz, owszem ona wystąpi, ale w większości przypadków tylko przy kopiowaniu itp. Dużo lepszą inwestycją byłoby dokupienie do greena jako ssd na system i programy. Wtedy poruszanie się po systemie i programach, które na niego wrzucisz jest dużo szybsze :) w grach tej różnicy nie będzie dało się wyczuć :)

Link to post
Share on other sites

Czyli zmiana na tego HDD jest zbędna :P

 

Ok wiec jak kupie SSD to różnica będzie tylko w Windowsie w grach nie wiele to pomoże.

Gry to i tak chyba bym instalował na HDD, jak bym wrzucał na SSD gry to szybko bym go zapełnił, sam Bat3 to ponad 30 GB :)

 

Wiec czy dla samego Windowsa taka inwestycja ma sens?

Link to post
Share on other sites

Wiec może poczekam na jakieś nowsze z większą pojemnością za podobną cenę i wydajność :)

 

Chociaż pomyśle jeszcze nad tym modelem http://www.ceneo.pl/17637906#pid=25&cid=875?utm_source=chip&utm_medium=api

Tylko że 256 GB Sporo kosztuje a 128 GB trochę mały ale na samego Wind i kilka programów niby wystarczy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...