Skocz do zawartości

Recommended Posts

niedługo stanę przed kupnem jednego z poniższych modeli CPU, który z nich polecilibyście i dlaczego, chodzi przede wszystkim o stosunek wydajności do ceny

przeznaczenie: wideo, internet, gry

OC jak najbardziej brane pod uwagę

 

Athlon II x3 440

Phenom II x2 545

Phenom II x2 555

Link to post
Share on other sites

Ja polecam athlona, we wszystkich nowych aplikacjach i grach ważniejsza jest ilość rdzeni niż pamięci L3. Wystarczy popatrzeć na testy. Może się kręci troszkę słabiej, ale jest wydajniejszy i co najważniejsze tańszy. Najlepiej kup model x3 425 ma taktowanie 2.7GHz, ale nakręcisz go tak samo jak 440. Ja wziąłem model 435 bo był w takiej samej cenie jak 425. Polecam też athlona x4 620 - masz pewne 4 rdzenie, spore oc, a cena podobna do phenoma.

 

x3 435 http://nvision.pl/AMD-Athlon-II-X3-435- ... ls-16.html - Phenom zostaje z tyłu

x4 620 http://nvision.pl/AMD-Athlon-II-X4-620- ... ls-19.html - Testy mówią same za siebie ;)

Link to post
Share on other sites

AII X2 240 lub AII X3 440 lub AII X4 620, reszta od amd wątpliwie opłacalna

 

zastanowiłbym się też na LGA1156 i Pentium G9650, spokojnie poleci 4,5-5 Ghz(przy założezniu że mobek nie bedzie ograniczał) i na granie będzie ideolo, po delikatnym oc powinien być wydajniejszy od AII X3 a po dużym OC zostawi w tyle także i AII X4

 

(edit)

wg moich obliczeń przy 4,3Ghz osiągnie wydajność 4 rdzeniowego AII X4 620 na standardowych zegarach, a jak wiadomo mniej wydajnych rdzeni lepiej niz więcej słabszych w szczególności w grach

 

natomiast wydajność AII X3 440 osiągnie przy 3,5Ghz

 

ta najsłabsza dwurdzeniówka od intela na starcie oczywiscie zjada najmocniejszą od amd

Link to post
Share on other sites

GA-790XT-USB3 będzie zdecydowanie lepsza, ale z drugie strony tańsza GA-MA770T-UD3P w zupełności ci powinna wystarczyć.

Jeszcze raz napiszę, że nie opłaca się dokładać 40zł do tych 100mhz, które bez problemu sobie podciągniesz. Potencjał tych procesorów jest identyczny, a możesz trafić na model 440, który słabiej podkręcisz niż 425/435.

Link to post
Share on other sites

Procesor brałbym X3 435 bo 440 jest mało opłacalny

Płytę MA770T-UD3P bo tamta wcale lepsza nie jest a znacznie droższa (ponad 100zł)

USB3 to narazie zbędny bajer ale jeśli koniecznie musisz go mieć to polecam MA770T-USB3 (300zł)

Link to post
Share on other sites

Nowości zawsze są droższe, a chipset numer wyższy, a praktycznie nic nie wnosi. 710 spokojnie wystarczy tym bardziej, że ma już ACC (możliwość odblokowania rdzeni). Ten 435 to dobra decyzja, zapytaj w sklepie czy mają stepping AACYC lub CACYC wtedy dałoby się odblokować jeszcze pamięć L3 !!!!

Link to post
Share on other sites

nie zależy mi na bajerach tylko na solidnej podstawie, akurat taki model na 790X mam dostępny w sklepie, chodzi mi o chipsety, czy jest jakaś faktyczna różnica, czy tylko w cenie?

Praktycznie tylko w cenie, UD3P to bardzo porządna płyta, trudno znaleźć coś lepszego w tej cenie. W sumie to oprócz braku radiatorów to nie widzę większej różnicy między nią a płytami po ponad 400zł

Można też rozważyć ASUS M4A785TD-V EVO (330zł)

ASROCK M3A770DE (220zł)

ASROCK M3A785GXH/128M (290zł)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...