Skocz do zawartości

Obudowa do dysku 2,5" - Zalman VE300 Pytanie


Recommended Posts

Witajcie,

Parę dni temu sprawiłem sobie tą obudowę (dostałem praktycznie za free (10zł) dwa laptopy a w nich dyski) i mam pytanie do posiadaczy tej obudowy (lub bliźniaczej VE400) lub osób obeznanych w temacie. Jest to mniej zaawansowany brat ostatnio recenzowanej obudowy VE400 która ma to samo co VE300 tylko ma dodatkowo dotykowy panel i szyfrowanie sprzętowe. Obudowa ta ma możliwość emulacji plików iso i tego będzie dotyczyć pytanie a w zasadzie mój problem - za każdym razem gdy dysk podłączam do komputera z windowsem 8 x64 i w dysku wybieram emulację pliku iso tego właśnie systemu (lub wersji x86) to 8'mka się "buntuje" i wywala ichni bluescreen (ten obraz ze smutnym emotikonem) i każe mi zresetować komputer... Gdy załączam dowolny inny obraz (xp, vista, 7 czy np. Hirens) to jest ok i wszystko działa. Dzieje się to zawsze z obrazem 8'mki (obraz sprawny - kopia płytki z W8 - sumy kontrolne itp się zgadzają a dysk również (prawie - bo wymaga zerowania z powodu jednego realokowanego sektoru ale partycja omija ten sektor) sprawny... Gdy zrobię to samo (obraz W8 jako ODD) na innym windowsie (testowane na XP i 7) to jest wszystko ok... Czy problem jest z moją 8'mką czy (dla posiadaczy) macie tak samo ?

Na innym komputerze z W8 nie testowałem bo nikt z moich znajomych 8'mki nie posiada a żaden mój klient (prowadzę serwis komputerów i dlatego kupiłem tą obudowę) od czasu zakupu nie przyniósł mi komputera z tymże systemem...

Macie jakieś pomysły co może ten problem powodować ?

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego GT-P5110 za pomocą Tapatalk 4

 

 

UP

 

Kolejne pytanie - po podłączeniu do ok. 3 letniego laptopa znajomego (Compaq) tej obudowy bios nie chciał wykryć emulowanego napędu optycznego. Wie ktoś dlaczego ? Czytałem że Compaq'i mają problemy z bootowaniem przez usb (pendrive czy właśnie dysk). To prawda ? 

UP

 

Wysłane z mojego GT-P5110 za pomocą Tapatalk 4

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...