Skocz do zawartości

Kamera Cyfrowa - Budżet 700 zł


Recommended Posts

Witam wszystkich, wybieram się z dziewczyną na wakacje w góry i chcielibyśmy udokumentować nasz wyjazd nie tylko na fotografiach, ale także na filmie, zrobić relację z podróży, sklepać wszystko w całość i wypalić na krążku.

 

Dysponujemy niewielkim budżetem, zaledwie 700 zł, kamera ma być nowa, nagrywać mowę i dźwięk w dobrej jakośći i obraz HD lub FHD 30 klatek.

 

Nie mam swoich faworytów, na allegro jest pełno kamer, może ktoś z was ma jakieś doświadczenia, ma coś godnego polecenia, bądź przetestował kamerę, która spełniłaby nasze oczekiwania.

 

Dodam, że kamerka nie jest "wakacyjnym wyskokiem", po zakończeniu wakacji będzie używana dalej, nagrywam muzykę na instrumencie i dokumentuję ją filmikami na YouTube, obraz będzie leciał z kamery, dźwięk nagrywam przez kartę dźwiękową.

Link to post
Share on other sites

Za takie pieniądze nie kupi się dobrej kamery, no chyba że szukasz używanych.

Kamery HD nie opłaca się moim zdaniem kupować, bo za 700 zł od ręki można dostać bardzo dobry aparat foto z filmami FullHD. A do kamery FullHD trzeba dołożyć co najmniej 100-200 zł albo szukać okazji. Ale to i tak będzie najniższa półka ze zbyt kiepskimi matrycami do kręcenia w tej rozdzielczości i nawet za 1000 zł dalej lepszym wyborem może się okazać aparat foto.

 

Tak więc ja proponuję kupić aparat z filmami FHD (za tą kwotę Canon SX220, SX230 lub SX240). Jakość filmów moim zdaniem za te pieniądze będzie lepsza, a przy okazji nie będziesz musiał nosić i pilnować dwóch sprzętów (aparatu i kamery) :)

Link to post
Share on other sites

No tylko, że nie zamienię lustrzanki z wymienną optyką na aparat z filmami hd, kolejna sprawa aparat ciężko mi będzie podłączyć jako kamerę do nagrywania do pc, możesz mi powiedzieć co sądzisz o Samsung HMX-F90

Link to post
Share on other sites

http://www.ceneo.pl/22786921#tab=reviews

Okazało się, że filmiki nagrywa gorzej, niż aparat fotograficzny canon, więc nikomu jej nie polecę. Jeśli chce się kamerę, to chyba warto zainwestować w droższą, lub kupić cyfrówkę i będzie dwa w jednym.

Nic dodać, nic ująć :P (to nie moja opinia, ale w pełni się z nią zgadzam)

 

Ogólnie kamery Samsung raczej omijaj, w aparatach radzą sobie lepiej.

 

Najtańsze, co z w miarę czystym sumieniem mogę polecić to Sony HDR-CX210. Ale najniższa cena jaką znalazłem to 799 zł, no i tak czy inaczej nie oczekuj fajerwerków po tym sprzęcie (teoretycznie kręci FHD, ale w rzeczywistości matryca ma za małą rozdzielczość efektywną, do tego stabilizacja cyfrowa...).

 

Tak więc mimo posiadania lustrzanki dalej wg mnie lepszą opcją jest kupno kompaktu. Jak w każdym aparacie będzie limit ciągłego czasu nagrywania (sumarycznie możesz kręcić ile wejdzie na kartę), ale wg mnie wynagradza to jakość filmów. Zresztą nie będziesz kręcił godzinnych filmików jednym ciągiem, co najwyżej kilkunastominutowe. Stabilizację będziesz miał optyczną, a nie cyfrową, do tego niezły zoom. A przy okazji rezerwowy aparat gdy lustro okaże się nieporęczne.

 

Co do podłączenia do PC to niestety nie wiem jak to wygląda. W aparacie jest złącze HDMI, jeśli o to ci chodzi.

Edytowane przez Luki91
Link to post
Share on other sites

Hmm, zobaczę, kolega dostaję jutro z euro.com.pl tego Samsunga, zobaczymy jak z tą jakością, opinie bywają różne, dla niektórych o "niebo lepszy niż" to różnica między i3 pierwszej generacji, a i3 drugiej generacji, a dla niektórych to "o niebo lepszy niż" to Pentium G, a i5

Link to post
Share on other sites

No wiadomo, każdy ma inne oko, szczególnie jeśli chodzi o tak subiektywną cechę jak jakość obrazu. Polecam też pooglądać sobie filmiki na YouTube nagrane kompaktami, np tymi co wymieniłem czy też innymi kamerami.

Link to post
Share on other sites

Też podepne się pod opinię Luki91. Za takie pieniądze zdecydowanie lepszą jakość zapewni aparat z fullHD. Sam posiadam wx-dsc60 i kręci bardzo wysokiej jakości filmy. W sumie to nawet lepiej mu wychodzi robienie filmów niż zdjęć :) Do tego jest baardzo mały więc i poręczny (idealne wsparcie tam gdzie nie można zabrać lustrzanki - wiem bo też posiadam).

 

Jak nie chcesz wydawać za dużo to możesz chwycić http://www.ceneo.pl/16614933. Taniej się nie da :)

Link to post
Share on other sites

Uparliście się na te aparaty, ale dobra, zobaczę


A jak wygląda sprawa z ZOOM-em optycznym w tych aparatach, bo szczerze mówiąc po przetestowaniu wyżej wymienionej kamerki Samsunga i jego zbliżenia byłem mile zaskoczony, jedynie czas złapania ostrości był nieco długi.

 

Podany wyżej aparat BenQ oferuję tylko ZOOM optyczny x5, to trochę słabo.

 

Porównałem jeszcze jakość filmów robionych przez Sony DSC-WX200, którego ma moja koleżanka z kamerką Samsunga. Powiem, że Samsung przegrywa w jakości z Sony w nagrywaniu filmu do 2X przybliżenia, później Samsung góruje jakością nagrań nad Sony.

Do nagrywania filmów bez przybliżenia, faktycznie macie rację, BenQ  nadawałby się świetnie, ale po przybliżeniu obrazu już nie jest tak kolorowo.

 

Będę myślał wobec tego dalej, może zwiększy się budżet.

Link to post
Share on other sites

Canon SX220 i SX230 mają 14x zoom, a SX240 20x. Optyczny oczywiście.

 

Rozumiem, że jakość porównywałeś na jakimś dużym monitorze (a najlepiej telewizorze) o wysokiej rozdzielczości (najlepiej 1080p)?

 

 

 

jedynie czas złapania ostrości był nieco długi.

To jest właśnie główna bolączka kamer tej firmy.

Link to post
Share on other sites

Przy x8 w wx60 jakość jest bez zmian. Autofocus w tym akurat modelu jest szybki więc to zależy od aparatu. Jedynie przy dużej rozpiętości potrafi trochę dłużej ostrzyć na końcu.

Swoją drogą, nie wiem jakie masz doświadczenie z kręceniem, ale ze swoich przygód mogę śmiało stwierdzić, że na większym zoomie z ręki nie jesteś w stanie nakręcić nic co by się dało później oglądać, także nie wiem czemu tym się chcesz kierować przy wyborze.

Link to post
Share on other sites

Canon SX220 i SX230 mają 14x zoom, a SX240 20x. Optyczny oczywiście.

 

Rozumiem, że jakość porównywałeś na jakimś dużym monitorze (a najlepiej telewizorze) o wysokiej rozdzielczości (najlepiej 1080p)?

 

 

 

To jest właśnie główna bolączka kamer tej firmy.

Porównywałem na swoim telewizorze LG oczywiście Full HD

Przy x8 w wx60 jakość jest bez zmian. Autofocus w tym akurat modelu jest szybki więc to zależy od aparatu. Jedynie przy dużej rozpiętości potrafi trochę dłużej ostrzyć na końcu.

Swoją drogą, nie wiem jakie masz doświadczenie z kręceniem, ale ze swoich przygód mogę śmiało stwierdzić, że na większym zoomie z ręki nie jesteś w stanie nakręcić nic co by się dało później oglądać, także nie wiem czemu tym się chcesz kierować przy wyborze.

Mam statyw, wiem o co ci chodzi, przy zoomie, drgania ręki itp. niestabilny obraz

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...