Skocz do zawartości

Dobra Listwa Zasilajaca


Recommended Posts

 

 

500W to teoretycznie maksymalna obciążalność jednego gniazda w takiej listwie

 

Czy mam to rozumieć w ten sposób 5x500W lub 1x2500W ?

 

Tak wiem, że obecnie komputery często pobierają mniej prądu(szczególnie podczas normalnej pracy). Ale też niczym niezwykłym są już zasilacze 1000W, procki AMD (dość tanie/wydajne) to energooszczędnych przy obciążeniu nie należą.

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Witam Panowie ;) Potrzebuje listwe , najlepiej jakąś dobrą ale bez przesady cenowo ( w granicach rozsądku ) obecnie mam coś takiego :

 

http://www.son-video.com/Rayons/Cables/EspaceCable/FiltresSecteur/Axon-AX350.html

 

Wygląda mi na to, że ma tylko jeden bezpiecznik. Szukaj czegoś z dwoma bezpiecznikami, najlepiej zwykłymi a nie bimetalicznymi, bo te ostatnie wolniej reagują. Lestar albo Ever za 30-50 zł wystarczy,.

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Witam. Minęło sporo czasu od ostatnich pogawędek w tym temacie... 

 

Mam prośbę. 

Szukam jakiejś dobrej listwy, która by w jakimś 'chociaż tym drobnym stopniu' chroniła ten sprzęt.

 

Zastanawiałem się nad Lestar LF 2001A , ale mam problem, bo jest napisane właśnie, że max. obciążalność gniazda to 460W, jak na to spoglądać? Chyba że polecicie inną listwę w tej cenie?

 

I czy potrzebny jest filtr EMI / RFI ?

 

Proszę o pomoc! dziękuje i zostawię oczywiście plusika. 

Link to post
Share on other sites

Przy wyborze listwy należy się kierować wieloma parametrami, czasem reakcji, ilością energii którą jest w stanie przyjąć itp. Listwy za 30 - 40 zł to urządzenia zasilające taki lepszy przedłużacz. Dobry wybór to listwa antyprzepięciowa porządnej firmy np. APC. Tylko takie listwy kosztują ponad 100 zł. Myślę że lepiej wyłożyć te 150 zł na coś konkretnego niż później płakać że komp poszedł z dymem.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam

Mam problem z subwooferem Jamo SUB 250.

Przy zaniku i włączeniu prądu (np. jakieś konserwacja przy pobliskim trafo) bardzo często pali mi się bezpiecznik (0,8A).

Czasem nawet wpinając go w gniazdo 230V potrafi strzelić ten bezpiecznik.

Niestety już drugi raz pojawiła się poważniejsza awaria (bezpiecznik się spalił, ale dodatkowo coś wewnątrz (prawdopodobnie tranzystory mocy)). Naprawa nie należy do najtańszych (a i coraz trudniej znaleźć jest kogoś kto zajmuje się taką typową elektroniką).

 

Przypuszczam, że problemem są tu jakieś duże piki napięcia przy włączaniu zasilania.

 

Dlatego zastanawiam się, czy nie zainwestować w jakąś listwę, która zabezpieczy sprzęt.

Dodam jeszcze, że w domu posiadam niestety instalację 2 żyłową (gniazdo z bolcem, mostkowane zero z ochronnym) i raczej ciężko było by to zmienić.

 

Zatem pytanie, czy takie przebudowane listwy, jakie pokazywał Lukson w jakimś stopniu zwiększą bezpieczeństwo mojego SUBa? Bo z tego co rozumiem, kupowanie czegoś gotowego raczej nie ma sensu.

 

Pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez Kemot7
Link to post
Share on other sites
  • 4 lata później...
  • 3 lata później...

Chciałabym się dowiedzieć czy wybrane prze mnie listwy są dobre oraz czy spełnią swoje zadanie. Teraz mam jakaś listwę, co nie ma bolców, tylko takie metalowe blaszki, i czasami wtyczka nie chce wejść do gniazda. Nie znam się na elektryce, a nie chcę kupić bubla oraz chcę uniknąć spalenia elektroniki oraz mieszkania. Czy te, które zaproponowałam, to są dobre listwy oraz czy dobrze spełnią swoje zadanie, a jeśli nie to jakie są godne polecenia oraz jakie mają plusy i minusy , proszę o wytłumaczenie tego laikowi. 

 

Trafiłam na takie pozycje: 

1) https://www.euro.com.pl/przedluzacze-sieciowe/brennenstuhl-premium-line-duo-1256004698.bhtml 

 

2)https://www.euro.com.pl/przedluzacze-sieciowe/brennenstuhl-super-solid-144105.bhtml

 

Co mam podłączone do listwy

- laptop 

- drukarka 3w1 

- lampka 

- router od UPC zanim przeszli do play ;)

- ładowarkę do mojego telefonu 

i kilka wolnych przydało by się jeszcze w razie potrzeby. 

 

 

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, PaulG napisał:

Ja na twoim miejscu brałbym ten przedłużacz - oferuje on 10 szeroko rozstawionych gniazd z bolcami uziemiającymi w dwóch niezależnie wyłączanych rzędach po 5 na stronę.

Z tego co widzę to jest zwykły przedłużacz bez żadnej ochrony, te co ja podałam w linkach to są listwy przeciwprzepięciowe i na takich mi zależy. 

Link to post
Share on other sites

Skoro chcesz z zabezpieczeniem, to bierz tę listwę - 8 gniazd plus zabezpieczenia. Cena okazjonalna, bo tylko 370 PLN, poza tym na bezpieczeństwie się nie oszczędza. 8 gniazd powinno Ci wystarczyć, jak nie to od razu kup dwie, by mieć zapas wolnych gniazd. 

Edytowane przez PaulG
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Forumowiczko @karai ta pierwsza listwa, którą zaproponowałaś  w pełni spełnia twoje wymagania - dużo gniazd, bolcowe uziemienie i zabezpieczenie przeciwprzepięciowe. Z tą listwą za 370 PLN to taka ironia była. :wariat: 

Ps. Najlepszym zabezpieczeniem jest użytkownik, który wie co robi. ^^

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...