Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, jestem na kupnie komputera i tu pojawia się moje pytanie procek i5 3,4 dostanę zaok 850zł a i7 3,4 za ok 1300zł to jest sporo kaski, za to spokojnie mogę dołożyć do karty graficznej... bo obecnie mam w planach przy i7 kupić gtx 650 a tak to mógłbym coś lepszego kupić a procek zmienić na i7 w przyszłości.
To jest na dzień dzisiejszy moja konfiguracja sprzętu który mam zamiar zakupić:

B75A-G43 GAMING s1155 B75 4DDR3 USB3 ATX
CORE i7-3770 3,4GHz BOX 8M LGA1155
Corsair Builder Series VS 550W

Asus GeForce CUDA GTX650Ti Boost 2GB DDR5 PCI-E 192BIT 2DVI/HDMI/DP BOX

DDR3 8GB (2x4GB) Viper 3 1600MHz CL9

 

EDI: Dodam iż ten komputer ma służyć tylko i wyłącznie do grania w najnowsze tytuły.

Edytowane przez Wizzy159
Link to post
Share on other sites

Skoro monitor FHD to zdecydowanie lepiej pieniadze przeznaczyc na lepsza karte grafiki. . Najlepiej bedzie jak podasz kwote na caly zestaw ewentualnie zapytaj w dziale "komputery, zestawy komputerowe"

 

 

A karte to lepiej 760 niz 660ti

 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-760-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-863425.html

Edytowane przez batdal
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pomyśl nawet nad i5 2500K które staniały trochę a mają lutowane IHISy co pod względem OC stawia je ponad Ivy i Haswelle.

i7 poza minimalnie wyższym zegarem mają obsługę HT która i tak w grach w zasadzie nie jest używana. Czyli dodasz kilkaset złotych do procesora a w grach różnicy nie będzie żadnej. (Chyba że komputera potrzebujesz do pracy i jest to bardzo obciążająca praca)

nVidia 650 to stosunkowo słaba karta, polecam zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na coś mocniejszego.

Link to post
Share on other sites

B75A-G43 GAMING s1155 B75 4DDR3 USB3 ATX 450zl
CORE i5            850zł
Corsair Builder Series VS 550W
  250zł  lub mam obecnie qoltec 505w zaoszczędził bym ok 250zł...
Jaka grafika

DDR3 8GB (2x4GB) Viper 3 1600MHz CL9 250zł   do dyspozycji mam 2500zł doradzajcie uzuoełniajcie luki czyli jaka grafika co z zasilaczem ???

zapomniałem dodać że kupuje wszystko na alsenie z magazynu w marży 6%...

Edytowane przez Wizzy159
Link to post
Share on other sites

1. Wizzy jaki dokładnie i5? Sam numer serii nawet bez informacji czy Ivy czy Haswell czy Sandy itd. nie mówi dużo.

Jeżeli z literką "k" nie bierze się płyty na chipsecie B75 - to nie jest do podkręcania! Poza tym edycja gaming jest bez najmniejszego sensu. Bierz najlepiej MSI Z77A-G45/43.

2. Kartę bierz GTX 760 od Gigabyte najlepiej.

3. Weź narazie 4gb RAM aby zmieścić się w budżecie - najwyżej dokupisz.

4. Zasilacz wymień - XFX Core 550W będzie najlepszym wyborem.

 

5. Lepiej zmień sklep... :rotfl:

Link to post
Share on other sites

a jakby zamiast tej płyty głownej dać http://www.alsen.pl/podzespoly-pc,k20/plyty-glowne,l116/msi-zh77a-g41-s1155-h77-4ddr3-usb3-raid-8ch-atx,p72886.html skoro twierdzicie że to bez różnicy... i jakie pamięci polecacie musi być 8GB 4 nie chce... Aha dodam że nic nigdy nie będę podkręcał :)

Edytowane przez Wizzy159
Link to post
Share on other sites

Płytkę weź tą:

http://www.alsen.pl/podzespoly-pc,k20/plyty-glowne,l116/msi-b75a-g43-s1155-b75-4ddr3-usb3-glan-8ch-atx,p64630.html

RAM zostaw, w tym sklepie lepszej opcji chyba się nie znajdzie nawet 1333MHz.

 

Jeżeli chodzi o grafikę zostaw GTX 760 - aktualnie najlepsza karta w tej cenie moim zdaniem.

Edytowane przez Shadow17
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...