Skocz do zawartości

Smartfon 1400 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Gość usunięty,

Recommended Posts

Witam

Szukam smartfona do 1400 zł, miałem na oku Samsunga Note II (najbardziej mi się podoba), Samsuga S3, LG Nexus 4, pytanie co brać, czy jest może jakaś inna opcja ? Telefon oczywiście może być nowy, może być używany z gwarancją to nie ma znaczenia. Aktualnie sprzedałem Xperie T, ponieważ już mi się znudziła, więc nie polecajcie mi jej bo jasna sprawa, że drugi raz jej nie będę kupował. 

Link to post
Share on other sites

Powyżej wymieniłeś 3 bardzo dobre telefony jak dla mnie Galaxy Note II jako telefon może być nie poręczny...

 

Ja bym faworyzował jednak Nexusa 4 mimo braku slotu na karty sd i max 16 gb pamięci, ale jednak otrzymujesz oficjalne aktualizacje od Google,oraz w razie wgrywana custom romów będą one lepsze ze względu na to że można pobrać kody do procesora.

Samsung szybko porzuci wsparcie SGS3 oraz SGN2 i pozostaną ci customy na bazie systemu Samsunga, albo wieczne nightly od ekipy cyanogenmod dla mnie wybór jest jednoznaczny: Nexus 4 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Yhym, brałbym Nexusa bez zastanowienia, ale... no właśnie jest jedno ale...Mianowicie są to przyciski na ekranie typu "home", "powrót", no k****a kto robi takie rzeczy, to samo miałem w Xperii T, no niemiłosiernie mnie to wpieniało. W Nexusie jest ekran 4,7, to z tym przyciskami mamy 4,2-4,3, przecież to dużo tańsze telefony tyle mają (bo właściwie wszystkie droższe mają już 4,7). Więc jak dla mnie mimo, że soft będzie zawsze świeży Nexus to ostatnia lokata z tych trzech. Może jest jakaś alternatywa jeszcze? Jeśli chodzi o Note'a i jego poręczność to jest dobrze, ponieważ mam duże dłonie i mi to nie przeszkadza. 

Link to post
Share on other sites

Jest również tańsza alternatywa dla tych 3 modeli jest nim Htc One X (przykład:http://allegro.pl/htc-one-x-s720e-white-beatsaudio-16gb-gratis-i3364384248.html) telefon dobry jednakże jego komponenty nie należą już do najlepszych, ale nie powinno go to stawiać na przegranej pozycji ;) A i jeszcze jedno, jeśli chcesz żebym ci doradził i pomógł wybrać najlepszy model telefonu to określ co od niego wymagasz :D

 

Załączam specyfikacje produktu od HTC:

 

  • Standard GSM :

    850 900 1800 1900
  • Standard UMTS :

    850 900 1900 2100
  • Rodzaj :

    Dotykowy (bez klawiatury)
  • Wymiary (wys. x szer. x grub.) :

    134,36 x 69,90 x 8,90 mm
  • Waga :

    130,00 g
  • Wyświetlacz :

    Kolorowy / Super LCD
    16M kolorów
    720 x 1280 px (4.70") 312 ppi 
  • Standardowa bateria :

    Li-Ion 1800 mAh
  • Pamięć wbudowana :

    32 GB
  • Pamięć RAM :

    1 GB
  • Karty pamięci : brak slotu 

     
  • System operacyjny :

    Android 4.0 Ice Cream Sandwich
  • Procesor :

    Nvidia Tegra 3 T30
  • Zegar procesora :

    1,50 GHz

A co do przycisków to dla jednych są one utrapieniem, a dla innych zbawieniem, więc jest to kwestia upodobań ja osobiście preferuje sprzętowy przycisk ;P

Edytowane przez DamixXx
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Moje wymagania są w zasadzie nieduże:

-ekran 4,7 cala i więcej 

-dobra jakość foto, ponieważ telefonem robię zdjęcia ciężarówek na sprzedaż

-20h na baterii

-płynność (Xperia T płynna zrobiła się dopiero przy JB, wcześniej strasznie zamulała).

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Gość usunięty

Osobiście posiadam Galaxy Note II.

 

 

 

-ekran 4,7 cala i więcej

Dużo więcej - 5.5 cala.

 

 

 

-dobra jakość foto, ponieważ telefonem robię zdjęcia ciężarówek na sprzedaż

Jeśli nie robisz fotek w nocy i przy bardzo słabym świetle aparat Note II daje radę - jest w nim funkcja "Słabe światło" która bardzo ułatwia fotografowanie w dzień przy gorszym oświetleniu...

 

 

 

-20h na baterii

Da radę. Ale codzienne ładowanie może być - bo to jednak 5.5 cala.

 

 

 

-płynność (Xperia T płynna zrobiła się dopiero przy JB, wcześniej strasznie zamulała).

Ja nie doświadczam żadnych zamuleń ani przycięć. Fabrycznie jest w Note Android 4.1.2 i daje radę.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że telefon był wybrany przed założeniem tematu, czekałem, aż mnie może czymś zaskoczycie. A z racji, że jestem przyzwyczajony do codzinnego ładowania telefonu i mam duże dłonie to 5,5 cala nie będzie problemem, więc wybór padł na Note II. Do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Dodam do tematu jeszcze tylko jedną małą uwagę - możesz mieć pewne problemy z wyświetlaczem w dużym słońcu, na zewnątrz, tam gdzie nie ma cienia. To Super AMOLED, co prawda bez pentile i z normalnym RGB ale jednak AMOLED. Jeśli Ci to nie przeszkadza to bierz.

 

 

 

Do zamknięcia.

Wedle życzenia.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...