Skocz do zawartości

kurtmedia.pl - wasze opinie


Recommended Posts

Dlaczego pytam - bo jestem w trakcie "szybkiej realizacji dostawy".

Zamówiłem kartę grafiki we wtorek o 22:10. Kasa przelana tego samego wieczora. Bank powiadomił mnie, że przelew poszedł o 7:50 w środę. No i się zaczęło.

Zamówiłem w tym sklepie tylko dlatego, że w opisie mają napisane - wszystkie produkty mają od ręki i wysyłają w 24h, a max jak coś nie tak to 48h. Nastawiony byłem na składanie/czyszczenie kompa w piątek jak coś tuż po odebraniu paczki. Przez kilka godzin po przelewie nic się nie działo i status się nie zmieniał. Dostałem mail że oczekują wpłaty. Odpisałem że wpłata już poszła kilka godzin temu i będą ją mieli pewnie zaraz, bo banki różnie księgują. Dodatkowo wysłałem potwierdzenie przelewu PDF z banku bo napisali, że to przyspieszy wysyłkę paczki. W regulaminie mają, że paczki wysyłają do 15:00. Następnego dnia oczywiście cisza, ale status zmienił się na "czekamy na dopłatę".  Zadzwoniłem i zapytałem o co chodzi. Powiedziano mi, że to jakiś błąd opisu i po prostu karty nie mają i czekają na dostawę. Z tego co zobaczyłem to grafa podrożała o prawie 50zł. Zapytałem więc czy chociaż w piątek paczkę otrzymam. Oczywiście nie da rady - w piątek to ją dopiero wyślą. Dziś oczywiście mamy piątek. Czekałem i sprawdzałem zmiane statusu zamówienie aż do godziny 15:30. Bez zmian. Nie dodzwoniłem się na ani jeden z 4 podanych numerów. Wysłałem 2 maile - jeden z ich strony i jeden z mojej poczty - cisza. Pracują niby do 16:30. Z tego co widzę, jak dobrze pójdzie, to JEŚLI karta do nich dojechała to wyślą ją w poniedziałek JEŚLI ją będą mieli.

Jakiś zakichany dramat - gdybym wiedział, że to taki ekspres to bym dał kilkadziesiąt złotych więcej w pobliskim sklepie za ten produkt. Co najlepsze - mój zamówiony produkt nadal mają na stronie jako dostępny od ręki w 24h - zielony status - 3/4 kreski czyli mają ich sporo NIBY.

Miodzio - 24/48 godzin jak nic...... rakieta.

Link to post
Share on other sites

Nigdy nic nie kupowałem w tym sklepie ale wystarczyło chwile poszukać żeby dowiedzieć się że nie ma on zbyt dobrej opinii.

"Przecież już było głośno o tym sklepie... był nawet artykuł w jakiejś prasie (akurat na szybko nie umiem znaleźć w necie) - 90% towaru którym operują to wirtualne pozycje w sklepie internetowym, na które przyjmują zamówienia, trzymają kaskę (nawet 2-3 tygodnie), po czym anulują podając różne powody niemożności zrealizowania zamówienia.

Sklep funkcjonuje na zasadzie obracania cudzą gotówką - trzeba było pytać na forum przed zakupem, to bym Cię ostrzegł!  "  - cytat z innego forum

Link to post
Share on other sites

No to cudnie - w poniedziałek będę atakował od samego rana.

Nie będą mieli grafy - będę chciał kasę spowrotem, bo takiej szybkości obsługi to ja się w życiu nie spodziewałem.


Oczywiście po kilku mailach dostałem dziś odpowiedź - przepraszamy, ale produkty wyprzedane, a dostawa za 10 dni.

Poprosiłem o zwrot pieniędzy i otrzymałem info że zwrot kasy za 2-3dni. MIODZIO - chyba gołębiem będą lecieć, bo ja przelew zrobiłem w moment.

Link to post
Share on other sites

Takiej tragedii to już dawno nie miałem.

W poniedziałek rano poprosiłem o oddanie kasy - zaznaczyłem, że proszę o jak najszybsze, bo w innych sklepach produkt ten jest dostępny od ręki. Odpowiedź z poniedziałku rana - 2-3 dni robocze mają na zwrot kasy.

Dziś jest środa - pisze maila - kiedy dostanę spowrotem pieniądze - odpowiedź - za 2-3 dni robocze !!!!!!!!!

Link to post
Share on other sites

Cierpliwości, ja miałem podobne przejścia z runmedia.pl - koleś łgał przez telefon że towar jutro, albo pojutrze albo w ogóle nie podejmowali telefonu (godzina dzwonienia codziennie przez tydzień - odebrane 2 telefony). Na zwrot pieniędzy (~400zł) czekałem ze 3 tygodnie. Kontakt mailowy żaden. Ale w końcu dostałem zwrot. Także moja rada: dzwoń codziennie, maile z ponagleniami ślij codziennie a w końcu pieniądze Ci zwrócą.

 

Moja walka z runmedia nauczyła mnie jednego - czasem nie warto "oszczędzać" kilku, kilkunastu złotych i ryzykować kupując w dziwnym sklepiku. Lepiej wydać nieco więcej w dużych i znanych przedsiębiorstwach (morele, agito itp.) i mieć święty spokój.

Link to post
Share on other sites

Dodzwoniłem się dziś po męczarniach. Odpowiedź jest taka - pani księgowa jest na urlopie i kasę odeślą mi w poniedziałek.

Zapytałem co za dureń mnie w takim razie okłamywał cały czas w mailach, że już przelew leeeeci. 

Odpowiedź - mamy ciężką sytuację i dużo pracy, a ja nie mogę robić przelewów.

DEBILE jednym słowem. Przypomniałem im ich regulamin, ale mają go w du**e.

Powiedziałem, że jak w poniedziałek kasy nie będzie - to sprawę ślę do uokik o przywłaszczenie pieniędzy.

Link to post
Share on other sites

ZŁODZIEJE I TYLE - dziś ponownie do nich zadzwoniłem, a oni do mnie - w czym mogę pomóc.

Chodzi o moje zamówienie - odpowiedź - słucham.

KPINA. Pytam kiedy kasa - dzisiaj do 16:00. A czy księgowa wróciła z urlopu - odpowiedź - nie wiem o co chodzi.

To jest najgorszy sklep na jaki trafiłem w swoim życiu. Czekam dziś do 16:00, a jak nie to jutro dzwonię gdzie tylko mogę, bo to podchodzi bardziej o przywłaszczenie pieniędzy, a nie księgową na urlopie, o której mi się mówi, a później nie wie o co chodzi.


Odzyskałem pieniądze. Rzecznik na maila odpisał, aby z takimi sklepami się nie szarpać tylko wypełnić wniosek i oni go będą ścigać, a jeśli sprawa grubsza to sąd także z ich pomocą. W moim przypadku obeszło się bez zakładania sprawy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

KURTMEDIA zostalo wypieprzone z porownywarki skapiec.pl. Ogólnie oszukują przy zakupach! uważajcie!!! jak to sprawdzić? zróbcie po kolei na moim przykładzie jak szukałem CPU+MB. W ceneo.pl jeszcze istnieją............. jeszcze. Zróbcie tak:

 

1. kurtmedia jest jeszcze w ceneo.pl więc wchodzicie tam i szukamy płyty głównej - np. http://www.ceneo.pl/26173068 czyli gigabyte lga1150 h81, oferta kurtmedia 169,48PLN (w chwili kiedy piszę), wchodzisz w linka (zapamiętując cenę z ceneo) i dodajesz do koszyka produkt ( http://www.kurtmedia.pl/product-pol-403578-GIGABYTE-MB-Sc-LGA1150-H81M-S1-Intel-H81-2xDDR3-VGA-mATX.html ). ZAPAMIĘTAJ CENĘ I KOSZT DOSTAWY (168,90 PLN + 16PLN KURIER)

 

2. do płyty kompletujemy procesor, oczywiście to samo, wchodzimy na ceneo i szukamy g3220 http://www.ceneo.pl/;szukaj-g3220 i wchodzimy przez zaproponowaną ofertę kurtmedia na ceneo (232,97PLN) http://www.kurtmedia.pl/product-pol-397295-Pentium-G3220-3-0GHz-3M-LGA1155-BX80646G3220-.html ( na stronie 232,51PLN) i znow dodajemy do koszyka......... zapamiętaj cenę dostawy i cenę CPU.

 

3. wchodzimy w koszyk.............. co widzimy? cena płyty głównej magicznie wzrosła, cena dostawy magicznie wzrosła. U mnie kurier 18 zamiast 16 i płyta główna 172 zamiast 168PLN.

 

4. Zapamiętaj linki do produktów i wyczyść ciasteczka przeglądarki. Wejdź jeszcze raz w linki przedmiotów. Ceny spadną. Koszt przesyłki znów magicznie zmaleje............................ 

Myślę że mają taki oszukujący skrypt PHP na swojej stronie. Przypadkowo tak się dzieje? 

 

EDIT:

 

Różnice ofert kurtmedia na ceneo przy zakupie droższych rzeczy - najpopularniejszego CPU i5 4670k + MB MSI z87-g55, oferty kurtmedia na ceneo kolejno: 866PLN CPU, 463PLN za MB. Po wyczyszczeniu ciasteczek przeglądarki w koszyku płyta główna drożeje o 10zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...