Skocz do zawartości

radiatory pamieci do gtx 260


Recommended Posts

witam

posiadam karte twintecha i tam poza swietnym chlodzeniem arctic cooling pamieci sa gole. moje pytanie czy warto zainwestowac w jakies radiatorki na pamieci. karte bede ostro krecil. czy takie cos duzo daje przy oc, warto dla bezpieczenstwa zainwestowac?

myslalem nad czyms takim. jakbym mial kupowac to chyba przy mojej karcie bedzie potrzebne wiecej niz 1 komplet?

 

http://allegro.pl/item939868337_aab_coo ... _graf.html

 

aha zapomnialem dodac. nie widze zadnej plomby na karcie wiec przy demontazu chlodzenia chyba nie trace gwarancji? czy przy ponownym nalozeniu smaruje sie rdzen takimi samymi pastami jak procesor, np arctic silver 5?

Link to post
Share on other sites

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/Pr ... 0?page=0,5

 

mam taka tylko z 2 wentylatorami. z tego co widze to jest 14 kosci pamieci? czy te radiatorki beda dobre z linku, czy nie am to wiekszego znaczenia jakie - aluminiowe czy miedziane?

w tej chwili komputer nie jest do konca zlozony. z tego co pamietam karta po ostrym oc w dlugim tescie furmarka dochodzila do max 78-79 stopni. nie pamietam jak bylo z pamieciami.

 

aha zapomnialem dodac. nie widze zadnej plomby na karcie wiec przy demontazu chlodzenia chyba nie trace gwarancji? czy przy ponownym nalozeniu smaruje sie rdzen takimi samymi pastami jak procesor, np arctic silver 5?

Link to post
Share on other sites

o wyzszosci miedzi nad aluminium wiem:) tylko wlasnie nie wiedzialem jak bardzo sie to przeklada na obnizanie temperatur. koniec koncow kupilem i zalozylem aluminiowe, z braku miedzianych w danym sklepie. na rdzen nalozylem noctua nt-h1, tylko nie wiem czy nie za grubo. najpierw walnalem kropke i docisnalem chlodzenie,a potem kombinowalem z rozsmarowywaniem na podstawie chlodzenia, a na rdzeniu zostal wierzcholek "kulfon":D w kazdym badz razie nie wiem ktory sposob lepszy - kropke i docisnac na srodku rdzenia czy starac sie rozsmarowac na calej powierzchni?

no i jakie temperatury sa uznane za "normalne" w stresie we furmarku dla tych kart?

 

moge tylko powiedziec ze na standardowych taktach przy nieslyszalnej karcie mam idle:35 load:68

a na ostrym oc a duza predkoscia wentyli idle:35, load:76 pamieci przy load: 68 stopni

 

zaraz na samym poczatku bylo ponad 80 na ostrym oc po nalozeniu pasty. czy to znaczy ze sie wygrzala, zle nalozylem czy to standard?

 

load = 10 minut furmarka

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

@zibra

mam pytanko

jak u Ciebie działa automatyczna regulacja obrotów wentylatorów?

U mnie przy starcie kompa wyje jak szalona [to normalne], później się uspokaja ale "problem" jest w tym że nawet przy FurMarku obroty na auto zwiększyły się do 28-29% [z 25%].

Nawet po OC GPU i rozgrzaniu do 70stC :sciana: nie przekroczyły 30%.

 

Jak instalowałem kartę wgrałem felerne stery ale szybko usunąłem Driver Sweeper-em i zainstalowałem poprzednie zalecane przez nVidia. Teraz mam 197.13 [beta] i dalej nic.

 

Niby z przyzwyczajenia od poprzedniej karty pamiętam i zwiększa obroty przed odpaleniem gry ale chyba nie tak powinno być?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...