Skocz do zawartości

Mało intensywne kolory na tapecie


Recommended Posts

Siemka. Nie wiedziałem, gdzie napisać więc napisałem tutaj. Otóż mam problem z tapetami na systemie WINDOWS 7 x64. Ustawiam sobie jakiś obrazek na tapetę, który wygląda ładnie z np: czerwonym ferrar. Kolor obrazka (czerwień) jest intensywna, ładna, natomiast jak ustawię ten sam obrazek na tapecie to traci ona już na intensywności koloru. Rozdzielczość jest ok, nie ma żadnych nierówności czy pikseli, ale kolor tej tapety, który na obrazku był intensywny czerwony robi się blady bordowy. Spotkał się ktoś kiedyś z czymś takim i czy jest na to jakiś sposób ? 

Edytowane przez jarosekk
Link to post
Share on other sites

u mnie wszystko tak samo czy to na stronie czy przeglądarce zdjęć, czy na pulpicie,

fota nie ma profilu icc, poniekąd słusznie

 

1. co to za monitor masz?

2. czy masz PS?

3. czy kiedykolwiek grzebałeś w ustawieniach profili w windowsie?

Link to post
Share on other sites

ad 1) http://benq.com.pl/product/monitor/gl2055/downloads tylko to znalazłem i nie widzę tam sterowników. Jeszcze zobaczę na płycie.

ad 2) Zrobiłem tak jak zaleciłeś i teraz tapeta wygląda tak jak powinna wyglądać. Tylko trochę mi się nie widzi robić tak z każdą tapetą, którą będę chciał ustawić, a zmieniam je dość często. Jest na to jakiś inny sposób ?

Link to post
Share on other sites

poprawny sterownik/profil icc dla monitora powinien załatwić sprawę, normalnie instaluje się to to razem ze sterownikiem i nikt sobie tym głowy nie zawraca zobacz czy czasem nie masz zainstalowanego rodzajowego monitora PnP czy jak to tam windows zwie

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiesz. Chodzi o to, ze te kolory sa inne tylko na tapecie. W grach czy w przegladarkach zdjec wyglada wszystko ladnie, a jak ustawie to samo zdjecie na tapete to juz na samej tapecie ma inne kolory niz w podgladzie

 

Wysłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 4

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...