Skocz do zawartości

Laptop/netbook 1200/1300 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Synergia,

Recommended Posts

Witam,

Zbliżam się do zakupu laptopa/netbooka i potrzebuję pomocy bo nie jestem do końca przekonany, co powinienem ostatecznie wybrać. Laptop będzie używany codziennie do przeglądania internetu i będzie głównie użytkowany w domu. Dodatkowo chciałbym mieć możliwość puszczenia z laptopa po przez HDMI do monitora (23") i telewizora (32") filmu w jakości FullHD (1080p). Jeżeli chodzi o przekątną ekranu to myślę o 11.6" bądź o 14'1". Do tego system operacyjny Windows 8 byłby idealnym rozwiązaniem i tu pytanie, czy będzie się dobrze sprawował na takich małych ekranach. Dodatkowym atutem byłby port USB 3.0, ale jestem w stanie przeboleć jego brak tak samo jeżeli chodzi o zainstalowany system. Jeżeli laptop miałby ucierpieć i nie spełniać moich wymagań z powodu systemu to jestem gotowy z niego zrezygnować i dokupić przy okazji.

 

Głównie zależy mi na przyzwoitej jakości wykonania w stosunku do ceny, nie oczekują za taką gotówkę wspaniałego urządzenia. I właśnie jeżeli chodzi o gotówkę to mam do wydania 1200/1300 zł.

 

Z moich poszukiwań wygląda to tak: 

Acer Aspire One 725


Acer V5-121


ASUS X201E 


ASUS X201E (Pentium P987)


ASUS X201E (Celeron)


Asus X401A-WX095H


ASUS X401A-WX224H


 

Jak widać sporo propozycji dlatego liczę, że pomożecie mi wybrać najlepszą. Być może pomijam jeszcze lepszy model niż te wymienione powyżej. Na Allegro widziałem jeszcze Acer Aspire One 756 i on też wchodzi w grę, pytanie który procesor. Sklep nie ma znaczenia.

 

Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję i pozdrawiam  :)

 

EDIT: Trochę poszperałem i znalazłem jeszcze Lenovo G580, co prawda 15'6", ale może akurat będzie lepszy od wyżej wymienionych propozycji. Czy warto się w niego ładować, czy coś mniejszego będzie lepszego do moich zastosowań.

Edytowane przez Dubli
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

No skoro ci zależy na rozmiarze max 14" to najlepiej wypada asusx401. MA najwydajniejszy procesor.

Przyjrzyj się modelowi Lenovo m490s z prockiem pentium dual core ULV IIIgen i gt710

JEst wydajnosciowo na poziomie podobnym do tego g580

http://www.x-kom.pl/p/124768-notebook-laptop-14-1-lenovo-ibm-m490s-2117u-4gb-500.html?ref=100421822&sm12=MA==&ts=1373594771&token=3e218897d50b90dfca0d9bdf8161a123

 

Cena imo bardzo niska. JEdyny minus to dosyć słaba bateria. Rozmiar 14.1" MA porty USB 3.0

Edytowane przez Synergia
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zapomniałem właśnie o tym Lenovo. To chyba najlepsza opcja jaką mogę dostać w tym przedziale cenowym. Mam jeszcze tylko pytanie odnośnie procesora. Na Allegro w moim budżecie znalazłem wersje z Intel Pentium Dual Core 2117U oraz Intel Celeron Dual Core 1007U. Znalazłem jakieś porównanie wg. którego lepiej wypada Pentium. Dlatego moje pytanie, czy lepsza będzie opcja z Pentium 2117U z 4GB RAMu, czy może jednak Celeron 1007U z 8GB RAMu. To obecnie opcja numer 1 na którą chyba się zdecyduję, ale chciałbym jeszcze zapytać gdybym rozważał jednak coś do 15'6" to czy znajdę coś lepszego od tego Lenovo?

 

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Ok w takim razie na dzień dzisiejszy wybór pada na Lenovo M490s z Pentium 2117. Mam jednak ostatnie pytanie, możliwe że będę miał więcej gotówki i potrzebuję jakieś alternatywy za 1500 zł z systemem. Czy ten sam model Lenovo z i3-3217U na pokładzie i z systemem Windows 7/8 to najlepsza opcja, czy może dostanę coś jeszcze lepszego. Mogą być 14" i 15".

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...