Skocz do zawartości

Wykonywanie połączeń z komputera - Android


Recommended Posts

Witam,

Chciałbym dowiedzieć się czy możliwe jest wykonywanie połączeń z komputera za pomocą telefonu z systemem Android (Sony Xperia U). Jestem w sieci Orange. Sposób wykonania tego jest dla mnie obojętny, czy będzie to jakaś bramka VoIP korzystająca w 'jakiś' sposób z karty SIM w telefonie, czy też podłączenie telefonu przez USB jako modem do połączeń.

Chodzi mi o pełne prowadzenie rozmów tylko z wykorzystaniem komputera, tz. tak aby rozmowę przeprowadzać z wykorzystaniem mikrofonu oraz słuchawek podłączonych do komputera.

 

Na koniec - w skrócie : Chcę prowadzić rozmowy za pomocą słuchawek i mikrofonu podłączonych do komputera PC obciążając kosztami tych rozmów moją kartą SIM z telefonu.

 

Mam nadzieję, że wyraziłem się w miarę jasno, z góry dziękuję za zainteresowanie tematem.

Link to post
Share on other sites

Czy chodzi Ci o 'Thetering przez USB'? Bo taką nazwę ma ta funkcja u mnie. Podłączyłem telefon w taki sposób, ale jedyne co zyskałem to połączenie z internetem drugie (karte sieciową drugą) co było oczywiste, natomiast nie rozumiem w jaki sposób to ma zrealizować mój cel :)

Link to post
Share on other sites

Igorrodz - Ja jestem w stanie połączyć się z siecią (z internetem) za pomocą telefonu na komputerze, ale przecież nie o to mi chodzi. Co mi po podłączeniu z internetem, skoro ja chce dzwonić z komputera.

 

 

iron__man - Tak jak wspomniałeś, niestety większość programów posiada możliwość jedynie zdalnego nawiązania połączenia, ale rozmowę musimy odbyć przez telefon co mija się z celem.

Link to post
Share on other sites

Na szybko znalazłem coś takiego:

https://play.google.com/store/apps/details?id=justPhone.remotePhone&hl=pl

 

Tak naprawdę to nie kieruje połączenia przez komputer (komputer nie pośredniczy w żaden sposób w rozmowie), bo aplikacja działa jak pilot zdalnego sterowania. Jednak po podłączeniu headsetu bluetooth efekt jest zbliżony do tego, co oczekiwałeś. W sensie, że masz na głowie słuchawki, klikasz myszką i telefon gdzieś dzwoni. Jedyna różnica to wykorzystanie zestawu słuchawkowego bluetooth podłączonego do telefonu zamiast słuchawek i mikrofonu podłączonych do komputera.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Rozumiem, że chcesz wykonywać połączenia głosowe z komputera za pośrednictwem telefonu podłączonego do niego przez USB, prawda? Z tego co wiem nie da się... a przynajmniej ja nie znam aplikacji na pc, która by to umożliwiała...

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Nie chce mówić ile czasu spędziłam nad logowaniem :D Moi Drodzy, jeśli chodzi o łączenie Androida z laptopem, komputerem, tabletem- wszystko co posiada bluetooth to taka opcja istnieje. Ja rozmawiam przez laptopa- słuchawki i mikrofon z laptopa przez telefon. Skleiłam dla Was wykaz zdjęć po kolei jak podłączyć urządzenie :)

 

http://files.tinypic.pl/i/00666/gal30qsox542.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...