Skocz do zawartości

Chcę złozyć komputer!!! max 1700 zl H-E-L-P (QUANTINUM)


Recommended Posts

przecież juzci pisałem że to tylko nazwa, to nie ma nic wspólnego z Pentium 4.

 

to jest troche okrojony core 2 duo.

Dokładnie, Quantinum chcesz jak najwydajniejszy komputer do gier za 1700 zł, a nie słuchasz dobrych rad, ja tego nie rozumiem

Link to post
Share on other sites

Widze Quantinum, ze szrezygnowales z gotowego kompa z allegro i bedziesz sam skladal - sluszna decyzja;-)

 

Inni forumowicze sensownie podpowiadaja w sprawie czesci do kompa, a ja tylko dorzuce kilka swoich sugestii:

1. czesto zadajesz pytanie ile cos kosztuje - korzystaj z porownywarek cenowych typu skapiec.pl, ceneo.pl, kupujemy.pl itp

2. Jesli wymyslisz sobie zestaw to w wiekszosci dobrych sklepow skladaja wszystkie czesci razem, tak ze nie musisz kombinowac jesli sie nie znasz. Pilnuj tylko zeby nakejka gwarancyjna byla na kazdej czesci osobno bo czasem plombuja komputer i do konca gwarancji nie mozesz zajzec do srodka i wtedy jest kompletna lipa (nawet kurzu nie wyczyscisz o zmianie procka nie mowiac)

3. w podanym przez Ciebie przedziale cenowym do gier najrozsadniej by bylo zlozyc zestaw:

- procek intel dual core e5200 (lub e5300) (ew c2d e7400)

- plyta glowna na chipsecie p35 lub p43. Bardzo ciekawie wyglada asus p5ql-e ale juz w dwoch miejscach widzialem ze nie dalo sie podkrecic procka powyzej 3.7GHz (co i tak jest bardzo duzo, ale nie plytach z chipsetem p45 mozna nawet wiecej)

- RAM 2x2gb 800MHz CL5

- grafika gf 9800gt lub ati hd4850 (hd4850 jest lepsza troche i troche drozsza)

- obudowa jakas tania (100zl?)

- zasilacz (200zl-230?)

- dvd. (100zl?)

 

Nie chce pisac cen bo musialbym sprawdzac bo wszystko drozeje z dnia na dzien a chwilowo nie mam czasu.

Link to post
Share on other sites

Procek: Pentium Dual Core E5200- ok.320zl

Plyta glowna: MSI P35 Neo-F- ok.300zl

Karta: GAINWARD HD4850 512MB Golden Sample- ok.650zl

Pamiec: A-DATA 4GB DUAL 800 GAMING SERIES- ok.220zl

Dysk: Seagate Barracuda 11 lub WD 500GB- ok.250zl

Zasilacz: CoolerMaster - eXtreme Power Plus 460W- ok.200zl

razem ok.1940zl

Link to post
Share on other sites

Skoro tutaj wszyscy mówią, że HD4850 jest lepsze, to tak musi być. Tym bardziej, że przemawiają za nią suche liczby, np. w zestawieniu GPU :lol:

 

Ja się przychylam do głosów powyżej: E5200, P43, HD4850, 4GB RAM 800MHz CL5, zasilacz ~500W. chociaż ciężko z tym budżetem, bo po czymś trzeba będzie kroić - obudowa, dysk, zasilacz. Za 2100zł byłoby o wiele łatwiej.

Link to post
Share on other sites

Na odudowie można ładnie przyciąć, może jest z drugirj ręki i biała np coś takiego:http://www.allegro.pl/item559703011_serwerowa_obudowa_atx_t_system_midi_tower.html, ale w tym wypadku akórat liczy się wnętrze, a ta obudowa jest dobrej jakości tylko ten napis.

 

Nie wiem czemu przypomina mi CHIEFTECA :lol:

Link to post
Share on other sites

A potem wszystko wibruje i się łamie. Jak dla mnie to min. 100zł trzeba na obudowę przeznaczyć. No ale jak już trzeba ciąć koszta, to obudowa jest oczywistym wyborem... Ja Ci mogę sprzedać prawie nowego iBoxa Cobrę ;P

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...