Skocz do zawartości

zestaw z AMD czy Intel


Recommended Posts

Obecnie mam zestaw: AMD Phenom II 955 x4 na płycie GA-870A, Zotec GTX460AMP, obudowa Chieftec i zasilacz chiefteca 600W

Planuję te powyższe części wymienić tak by przygotować zestaw pod monitor LG 29EA93-P by grać bez problemu przez najbliższe 2 lata w rozdziałce 2560 x 1080.

Poza tym obecnie mam w zestawie 2x4GB DRR3 Kingston, dysk ssd 60gb vertex i reszta to już bez znaczenia:)

Doradzcie na co zmienić. Od ponad 10 lat używam proców AMD i geforców. Może warto zmienić proca na intela? Widzę, że AMD zaczyna pozostawać w tyle, jednak nigdy nie byłem do nich przekonany po zawodzie na pierwszych celeronach ;)  Wyczytałem że ten phenom co go mam to jest nadal dobry i róźnicy nie uświadczę po zamianie na nowszy procesor AMD.

Intel - to chyba już i5 przynajmniej.

Grafa - chyba nadal geforce - może 670 lub 760. 

Obudowa - dobra, z zasilaczem u dołu, znalazłem CoolerMaster 690 II Advanced - czy warto

 

A może pójść łatwiejszą drogą i wymienić tylko kartę grafiki a pozostałe bebechy zostawić...?

 

PS. Czego można się spodziewać po pojawieniu się nowych konsol - czy gry na PC będą lepiej działały z podzespołami AMD?

 

 

Link to post
Share on other sites

Podaj jakikolwiek budżet na dane podzespoły. Jeżeli chodzi o procesor do gier bezapelacyjnie najlepszym wyborem jest 3570k (+MSI G43/45). Co do obudowy jest trochę tańsza Gladius x80 - też ok ale to już kwestia gustu. Ale tak jak mówię dawaj budżet.

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Phenom na 1440p będzie jeszcze trochę ograniczał, ale nie aż tak. Można by pójść tak - kupić GTX 770/780 i do tego monitor i za kilka miesięcy wymienić proca na i5-4670k/3570k/2500k i kręcić do min. Sandy - 4,7 ghz, Ivy - 4,5 ghz i Haswell - 4,3 ghz (kolejno 2500k, 3570k, 4670k).

Albo jeszcze inaczej - kupić używkę i5 sandy bridge (2300/2310/2320/2400/2500) i do tego tanią płytę i GTX 780 - też dosyć dobre rozwiązanie jak na ten budżet. Ew. i7 920 z płytą na X58 i mocno kręcić (4-4,2 ghz) kosztują mało - 300-350 zł i do tego też GTX 780 załadować.

 

Ja na początku bym wziął monitor i GTXa 780 i zobaczył jak to będzie z Phenomem. Jak nie będzie cię zadowalać to najwyżej sprzedasz zestaw (za Phenoma + płytę i kartę powinieneś dostać z 700-750 zł) za to można już kupić uzywkę i5 2500K + dozbierać ze 200 zł i masz płytę na P67, na której podkręcisz tego procesora do 4,5-4,7 ghz (oczywiście jeszcze jakieś chłodzenie za 50-100 zł by się przydało).

Edytowane przez muf18
Link to post
Share on other sites

do takiej karty musisz procka podkręcić.

Nie sprzedasz tego za 900 zł, ale to tylko moje zdanie.

Sprzedaj kartę za 320-350 zł, kup GTXa 780 (bo to wg. mnie min. do 1440p) i zostaw na razie tego Phenoma (i najlepiej kręć go do 4 ghz). Jak nie będzie ci odpowiadało to go sprzedasz.

Edytowane przez muf18
Link to post
Share on other sites

do takiej karty musisz procka podkręcić.

Nie sprzedasz tego za 900 zł, ale to tylko moje zdanie.

Sprzedaj kartę za 320-350 zł, kup GTXa 780 (bo to wg. mnie min. do 1440p) i zostaw na razie tego Phenoma (i najlepiej kręć go do 4 ghz). Jak nie będzie ci odpowiadało to go sprzedasz

sprzedam:) - mam kuzyna, nie bym z niego zdzierał, ale ktoś mu to poskładać też musi i cały system postawi ;)

za gtx780 dam powyżej 2000zł, czy nie lepiej wymienić całego kompa za 2500zł i zakupić przy tym 670?

Edytowane przez willis81
Link to post
Share on other sites

aleś się uparł tej 670 :P

 

W cenie GTX 670, są ciekawsze propozycje, np, HD 7970 lub GTX 770

 

A napisz jeszcze, ile dokładnie możesz przeznaczyć na te części (CPU,mobo,GPU, PSU, case), bo coś tam napisałeś o 900zł od kuzyna, wcześniej że komputer 2500-3000zł.........no ja się pogubiłem. Napisz konkretnie, jakim budżetem będziesz dysponował., bo te 900zł to taka subtelna różnica :)

Link to post
Share on other sites

za 900 zł to ja sprzedam proca, płyte i grafikę, a dodatkowo chcę się jeszcze pozbyć zasilacza i obudowy

a resztę dokładam tak by za nowe części dać ok. 2700zł i w tym ma znajdować się nowy procesor, grafa, płyta, wentylator do procka, obudowa i zasilacz, tak jak pisałem w pierwszym postcie:)

w cenie gtx 670 można zakupić gtx 770 - napewno???

Link to post
Share on other sites

GTX780 na 1440p jest potrzebny, ale nie wymagany. Sam bym kupił GTX 770 i mocno kręcił, albo może nawet HD 7970 (dobrze spisuje się w wyższych rozdzielczościach dzięki większej pamięci i szynie).

Np. taką

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/5323972

lub

http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-hd-7970-1000m-black-dd-edition-3gbddr5-minidp-fx-797a-tdbc-promo-447443/

 

Mocno kręcić (na 1200 mhz rdzeń i 6000 mhz pamięci) i będzie dawać radę na wysokich w 1440p.

Edytowane przez muf18
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...