Skocz do zawartości

Recommended Posts

Rozglądam się za telefonem, ale jak na dzisiejsze czasy to wręcz nietypowym. Nie chcę smartfona wielkości cegły, którego musiałbym wozić w bagażniku. Nie potrzebuję podświetlanego logo znanej firmy, bo do Starbucksa nie chodzę. Nie znoszę wyświetlaczy świecących się w słońcu jak choinka pełna illuminacji i nie potrzebuję stosu aplikacji, dzięki którym będę mógł poczuć się fajniejszy. Na dodatek nie mam ochoty biegać do pracy z ładowarką.

 

Potrzebuję za to normalnego telefonu, który będzie spełniał poniższe kryteria:

- dobrze zaprojektowana i czytelna baza kontaktów

- rozbudowana historia połączeń bez limitu do 10 pozycji jak to jest w większości

- wytrzymała bateria, która zniesie dużą ilość rozmów

- ekran widoczny w pełnym słońcu

- trzymający zasięg stabilnie

- lista "to do"

- kalendarz

- brak widoku drzewka lub zygzaka w skrzynce SMS

- aparat taki, żeby sfotografowana kartka dała się odczytać na komputerze

 

O ile część z tych kryteriów mogę wyselekcjonować po danych producenta, to reszta wychodzi dopiero w kontakcie z telefonem. Będę wdzięczny za sugestie, jeśli mieliście w rękach telefon spełniający te kryteria. Nie mam limitu cenowego.

 

 

Edytowane przez grzegorz01
Link to post
Share on other sites

Nokia C3- całkiem solidna bateria długo trzyma, zasięg WIFI dobry, zasięg sieci trzyma dobrze, aparat 2 mpix ale kartkę da się rozczytać dodatkowo qwerty na której bardzo dobrze mi się pisze. Najważniejszy atut to bateria, długo trzyma jak na taki telefon. Telefon tani, wygodny i solidny.

Edytowane przez FTT33310
Link to post
Share on other sites

Również autorowi radziłbym zainteresować się jakimś Blackberry. Na ostatnim wyjeździe miałem okazję poznać ten telefon (Bold 9700) i jest to tani, starszy model a działa idealnie. Tak mi się spodobał, że sam myślałem o zakupie takiego tańszego telefonu :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przeczytałem odpowiedzi i widzę, że zapomniałem napisać o jednym. Ja od wielu lat miałem właśnie Blackberry i jestem mocno do niego przyzwyczajony. Bardzo długo mi służył, spełniał większość tych kryteriów, ale drażniła mnie jakość wykonania. Tu uwaga dla interesujących się marką BB - kupujcie je zza zachodniej granicy. Mieliśmy kilka w rodzinie. Dwa salonowe polskie i dwa niemieckie. Różnica w jakości wykonania kolosalna i dlatego jestem zniechęcony. Mają nas za naiwnych ciemniaków, którym można wcisnąć gorszy produkt, a płacimy za niego tyle samo. A nawet więcej w odniesieniu do polskich zarobków.

 

Za to sam soft bardzo dobry, aparat chyba najlepszy jaki używałem w telefonie, ale przy włączonej usłudze BIS bateria leci na twarz. Z wyłączoną i bez maksymalnej jasności czas pracy jak na rozbudowany telefon naprawdę imponujący.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

To może pora już na zmiany i pójście w kierunku czegoś innego? Android, iOS oraz Windows Phone 8 to obecnie największe systemy operacyjne dla smartfonów, które wykorzystuje się w najnowszych telefonach. Nikt z nas nie mówi, że BlackBerry jest zły ale... ale wygląda tak, jakby ta firma stanęła w miejscu - kiedyś ich oferta wydawała się bardzo ciekawa a teraz niestety ale nie odpowiada najnowszym trendom i temu, ku czemu zmierza ten segment rynku. Jest wiele fajnych, szybkich i poręcznych telefnów - naprawdę masz z czego wybierać: HTC, Samsung, Sony, LG czy Nokia oferują przyzwoity sprzęt, którego nie będziesz się wstydził gdy, z naszą pomocą, wybierzesz coś odpowiedniego dla siebie - a do tego nauczysz się czegoś nowego. Będziesz zadowolony - w co wierzę.

Link to post
Share on other sites

A ja bym zaproponował może i lekko już starszy telefon ale wg Mnie dobry :) Motorola Razr Maxx. Bateria wg Mnie idealna, długo trzyma nawet przy zabawie, oglądaniu filmów czy rozmowach (naprawdę bardzo długo i aby ładować codziennie to będziesz musiał się wysilić :) Ekran czytelny w słońcu i będziesz mógł rozmawiać nawet w deszczu :) listę zadań czy też kalendarz jak to w androidzie masz i jak stockowe appki nie pasują to możesz znaleźć zamienniki. Aparat da radę zrobić zdjęcie kartki i odczytasz bez problemu na komputerze. Dodatkowo jakość wykonania wg Mnie świetna w porównaniu do Samsunga którego wcześniej posiadałem. Resztę opcji z listy wg Mnie również spełnia typu smsy i kontakty. Wrazie czego może Razr HD Maxx ściągnąć gdzieś z wysp lub poszukać na alledrogo bo co jakiś czas ktoś wystawi.

Edytowane przez spiricista
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

Motorola Razr Maxx

:o Bateria 3300mAh czyli więcej niż w mim Galaxy Note II, który ma 3100mAh. Przy mniejszym ekranie robi to zapewne zauważalną różnicę choć procesor w starszej technologii swoje bierze ;)

 

 

 

Ekran czytelny w słońcu

Chyba jednak się mylisz - to Super Amoled czyli taki czytelny nie jest, wiem bo mój Note II też taki ma.

 

 

 

Wrazie czego może Razr HD Maxx ściągnąć gdzieś z wysp lub poszukać na alledrogo bo co jakiś czas ktoś wystawi.

Hmm... To smutne, że w PL po macoszemu traktuje się smartfony ze średniej półki cenowej...


http://www.mgsm.pl/pl/katalog/motorola/razrmaxx/

Link to post
Share on other sites

Kup iphone i kropka

Co za typ, wszedł na forum i w każdym temacie pisze "kup iphone" (sic)

 

 

Mają nas za naiwnych ciemniaków, którym można wcisnąć gorszy produkt, a płacimy za niego tyle samo. A nawet więcej w odniesieniu do polskich zarobków.

Nie mają nas za takich tylko tacy u nas ludzie. I tak kupują mimo, że coś jest 'słabe'

 

Co do tematu Nokia e52, e72 powinny spełnić oczekiwania. Jeszcze można je dostać na aledrogo.

Link to post
Share on other sites

@2up

Nawet nie wiesz ile fajnych appek na symbiana jest. Robiło się spolszczenia swego czasu :)

 

Nokia E52 to dobry telefon, tylko trzeba uważać na awaryjne płyty główne.

Link to post
Share on other sites

Skoro mówmy o Nokii serii E, to proponuję Nokię E90. Nie było nic mowy o gabarytach telefonu, a jest to jeszcze Nokia z czasów dobrej solidnej Nokii, która oferowała naprawdę nie tylko mnogość funkcji, ale też super jakość.

 

Znalazłem jedną na Alledrogo:

 

http://allegro.pl/nokia-e90-jak-nowa-okazja-bcm-i3403891276.html

 

Ewentualnie, jeżeli telefon ma być praktyczny, to proponuję Nokię E7.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...