Skocz do zawartości

Zasilacz do baaardzo starych części


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez owoce morza,

Recommended Posts

Witam,

 

Mam parę starych gratów, do których potrzebuję w zasadzie tylko zasilacza, żeby dzieciaki mogły pograć w jakieś online-owe gierki lub coś w stylu heroes3 :

 

Athlon 64 X2 EE 4200+
Radeon X1950Pro PowerColor 512MB
Gigabyte GA-M56S-S3
DDR2 2x1024MB PC-800 GeIL
 

1. Czy moglibyście polecić mi jakiś jak najtańszy zasilacz do tych starych części (najlepiej chyba używkę)? 

 

2. Ewentualnie, czym perspektywicznym mógłbym zastąpić zasilacz Chieftec GPS-450AA-101A (450W) w zestawie :

i3 2120 3.3 GHz BOX

XFX Radeon HD6870 Dual Heatpipe 1GB DDR5 256BIT

Gigabyte GA-H61M-D2-B3

 

Wtedy ten Chieftec użyłbym do starego zestawu a do nowego zakupił coś mocniejszego i cichszego przede wszystkim.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Czy moglibyście polecić mi jakiś jak najtańszy zasilacz do tych starych części (najlepiej chyba używkę)?

 

za 69zł na allegro bardzo przyzwoity , znakomity zasilacz

 

http://allegro.pl/nowy-zasilacz-fortron-350watt-gw36-kurier-gratis-i3362687095.html

 

 

 

 

 

Ewentualnie, czym perspektywicznym mógłbym zastąpić zasilacz Chieftec GPS-450AA-101A (450W)

 

Też można ale nie widze potrzeby wymiany tego chiefteca 

Link to post
Share on other sites
Też można ale nie widze potrzeby wymiany tego chiefteca 

 

Pomyślałem po prostu, że gdybym coś  przyszłości chciał w tym zestawie wymienić, to może być potrzebny lepszy zasilacz, więc może tak dwie pieczenie przy jednym ogniu.  

 

A ewentualnie jakaś używka zamiast tej propozycji z alledrogo? 

Edytowane przez Wojtuk
Link to post
Share on other sites

 

 

Ale co za drogi ten fortron ?

 

w zasadzie nie, dzięki za propozycję, pomyślałem ewentualnie czy nie byłoby jakiejś używki za 30-40zł .

 

 

 

Czy jak chcesz dać tego chiefteca pod stary zestaw i kupic lepszy mocniejszy ?

 

tu tak pytam bardziej z ciekawości, bo pewnie zdecyduję się na pierwszą wersję, ale gdybym chciał np.  wymienić kiedyś procek (i3) + kartę w tym nowszym zestawie, to może ten chieftec nie wystarczyć. 

Link to post
Share on other sites

w zasadzie nie, dzięki za propozycję, pomyślałem ewentualnie czy nie byłoby jakiejś używki za 30-40zł .

http://allegro.pl/zasilacz-atx-fortron-350w-fsp350-60mdn-fv-gw-i3382820859.html

http://allegro.pl/zasilacz-atx-fortron-350w-fsp350-60mdn-i3382236815.html

 

 

 

wymienić kiedyś procek (i3) + kartę w tym nowszym zestawie, to może ten chieftec nie wystarczyć.

 

Też tak myślałem ale zalezy co bys do swojej budy wrzucił ? :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Też tak myślałem ale zalezy co bys do swojej budy wrzucił ?

O tym to zupełnie nie myślałem, jedynie od zasilacza bym zaczął. Nie wiem, żeby jakiś postęp był widoczny. Po prostu, zupełnie przy okazji, wymiana zasilacza na coś co w przyszłości bardziej może posłużyć. Chociaż to pewnie była by cena > 200zł, więc może lepiej rzeczywiście skupić się na podanych propozycjach z allegro do starego zestawu.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

Chociaż to pewnie była by cena > 200zł,

 

można by tu było dużo polemizować ale raczej zostan przy chieftecu , i kup tego fortrona dla dzieciaków :)  a w przyszłości jak bdz zmieniał podzespoły napisz temat to coś się doradzi

Link to post
Share on other sites

można by tu było dużo polemizować ale raczej zostan przy chieftecu , i kup tego fortrona dla dzieciaków :)  a w przyszłości jak bdz zmieniał podzespoły napisz temat to coś się doradzi

 

Tak też zrobię chyba. Wielkie dzięki @owoce morza za pomoc. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...