Skocz do zawartości

Obudowa do 300 zł


Recommended Posts

Witajcie,

Chciałem Was się spytać jaką obudowę polecacie do 300 zł? Zalezy mi na to aby kable od zasilacza(mam Deus G1 500W) były za płytą główną poprowadzone oraz żeby była prosta i estetyczna ;)

Ja sam znalazłem coś takiego i powiedzcie co myślicie o każdej z nich:

 

SilentiumPC Gladius M40
ZALMAN Z12 PLUS

Cooler Master Elite 430

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Czemu akurat ta jeśli mógłbym coś o niej się dowiedzieć? ;) Nie jestem jakimś fanem podkręcania itp. lubie też jak obudowa wygląda ładnie jest prosta i co najważniejsze funkcjonalna i nie koniecznie musi być za 300 zł. Może być tańsza ale bez bajerów.

 

Ta jest zła? http://allegro.pl/cooler-master-cm-690-ii-advanced-b-stok-warszawa-i3358887919.html

tak tylko się pytam bez ironii ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

rzędu  około 400zł

Taka cena jest zdecydowanie przesadzona jak na CM 690 Advanced, jednak ta za 250zł jest już na prawdę przyzwoita.

Plusy to sporo miejsca, możliwość zawodowania elementów, przewiewność; minusem jest brak ofiltrowania, głośność wentylatorów w standardzie.

Link to post
Share on other sites

A co myślicie o tej? Cooler Master Centurion Silencio

http://www.ceneo.pl/13337386#tab=click

Bardzo prosta i estetyczna, może macie jeszcze jakieś propozycje? Ja niestety pieniądze na obudowę będe miał za 2-3 tygodnie ale już po prostu chciałbym znaleźć coś co na bank kupię ;)

Edytowane przez KamellotK1
Link to post
Share on other sites

Zalman także fajny jeśli trafia w Twój gust.

Składałem na nim zestaw - bardzo solidna buda.

 

Mi jednak bardziej podoba się Corsair 300R.

Zresztą wiele worklogów powstaje na bazie tej budy. Coś w tym jest.

Tym bardziej teraz się opłaca bo za 227zł to super oferta (normalnie kosztował 250-280zł)

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

ja na twoim miejscu dołożył bym parę złoty i wziął fractal design art midi r2

http://www.saturion.pl/product/184262/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Fractal_Design_ARC_R2_Midi_Tower_Window_bez_zasilacza.html

dużo miejsca, bardzo przewiewna, ciche wentyle(3X 140mm), dobra jakość materiałów, może się podobać;)

Link to post
Share on other sites

Zalman Z11 Plus jest super, ale niestety moja podstawka w biurku ma szerokość 23 cm, a sama ta obudowa + te boczne wentylki przekraczają to, więc boje się że nóżki mogą się nie zmieścić na tej podstawce, chyba że ktoś mi poda średnice bądź szerokość nóżek w tej obudowie wtedy sobie wszystko obliczę.



Jeszcze jedno pytanie, czym różni się Cooler Maaster 690 II Lite od Advanced?

 

Pytanie:

Corsair Carbide 400R - 248 mm szerokości
Corsair Carbide 500R - 206 mm szerokości

 

A obie obudowy mają takie same gabaryty jeśli chodzi o szerokość, ktoś wie czemu różnią się one szerokością?

 

 

Edytowane przez KamellotK1
Link to post
Share on other sites

Podstawka na obudowę ma równo 22cm. Szkoda że nie wiem w jakiej odległości znajdują się te nóżki. ale jeśli piszą że 205mm ma front, a łącznie boczne nadmuchania 43mm to jedno ma 21,5 mm czyli drugie wybrzuszenie mnie nie martwi, łącznie jedno wybrzuszenie z frontem ma 22cm czyli w sam raz na nóżki ;D

Dzięki wielkie.

Edytowane przez KamellotK1
Link to post
Share on other sites

No taj liczę tak.

Masz 220mm miejsca.

Buda ma bez tych nadmuchań (około) 250mm - 25cm

Front z nogami (one nie wystają na boki) ma 20,5 cm (205mm).

Tu się zgadza

 

Teraz od 250mm (cała szerokość budy) - 205mm (front) = 45mm (czyli te nadmuchania z 2 stron)

Teraz te 45mm / 2 = 22,5mm czyli 2,25cm

Front ma 205mm + 1 nadmuchanie (22,5mm) = 227,5mm czyli 22,75cm

Czyli taka szerokość budy z 1 nadmuchaniem.

 

Sprawdź moje wyliczenia - chyba ok.

Co do tych 20,5 to jestem przekonany, że tak jest (miałem 400R) ale za te 248-250mm głowy sobie nie dam ściąć.

 

Zresztą mając takie miejsce na budę zawsze możesz zamówić kawałek płyty pod wymiar za 10zł szerszej ze 3-4cm i przykręcić do tej wąskiej (22cm), którą masz.

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...