Skocz do zawartości

Recommended Posts

:help: Czy na płycie ASUS P5Q deluxe wejdzie bez przeszkód Noctua NH-D14 ??? bo nie jestem pewien i nigdzie nie moge znależć info. ani fotek jak by to wyglądało na płycie :D .

 

który z nich bedzie najlepszy: :P

-Noctua NH-D14

-Scythe Mugen 2

-Prolimatech Megahalems

-Prolimatech Mega Shadow

-Thermalright Ultra-120 eXtreme

-Cogage Arrow

-Thermalright IFX-14 Intel

-NOCTUA NH-U12P

Link to post
Share on other sites

Na stronie Noctuy jest spis płyt kompatybilnych z danym cooler'em i wg. tego co tam piszą to to chłodzenie będzie pasowało.

 

Hmm... Najlepszy?

1) Jaki masz procesor?

2) Czy planujesz OC (wiem głupie pytanie :P)

3) W jakie granice planujesz OC :P

 

Od siebie dodam że pierwsze trzy przez Ciebie wymienione to bardzo wydajne chłodzenia (o reszcie za bardzo nie czytałem/nie słyszałem [lennistwo :oops: ]) i jeszcze jeden Noctua NH-U12P :D

Link to post
Share on other sites

juz informuje: wiec tak,posiadam Q6600 dobrą sztuke która sie kreci do 4ghz,liczmy napiecie 1.5-1.6v i tyle chciałbym wykręcić ale nie przy obecnym chłodzeniu czyli thermaltake V1.Druga sprawa posiadam bude coolermasters CM690.

 

jesli chodzi o ramy to nie powinien byc problem bo mam bez radiatorów.

 

co wy na to 8-)

Link to post
Share on other sites

Więc... Na Twoim miejscu zastanawiałbym się nad Scythe Mugen II < Noctua NH-U12P SE2 (dwa wentylatory) < Prolimatech Megahalems + wiatrak i jedziesz z tym koksem :D (albo albo albo; przy czym napisałem to rosnąco w odniesieniu do wydajności, bo chyba szłoby to w ten sposób :P ).

Link to post
Share on other sites

ok spox juz zamowiłem Noctua NH-D14 :P teraz tylko czekać,zamontować i czas na wielkie OC :D chyba dobry wybór :P:P

 

dzieki chłopaki

 

 

SPOKO pochwale sie,fakt chlodzenie do tanich nie nalezy ale zalezy mi schlodzic ten kaloryfer :P

Link to post
Share on other sites

Prolimatech Megahalems w czym jest lepszy od D14??

chyba pytanie miało być zadane odwrotnie ;)

 

Prolimatech Megahalems tez jest dobry ale: podstawa u niego nie jest równa,niby zamierzenia producenta choć w to wątpie,o 3-4st. gorszy i cena wysoka bez wentylatorów,np. kupić do niego 2 lepsze wentylatory i cena równa sie z D14 który to z swoim zestawem wyprzedza konkurencje a warto wspomniec że swoje smigiełka ma rewelacyjne.

 

to moje zdanie które wpłyneło na ten właśnie wybór.

Link to post
Share on other sites

@lwses ja juz czekam na swoja. Poprzednia ktora byla na amd nh-u12p tez ladnie daje rade... Phenomek na 3.5 nie przekracza 40C pod obciazeniem (z ktorego wlasnie pisze)...

 

Dla i5 pewnie trzeba bedzie cos wiecej wiec... d14 :)

Link to post
Share on other sites

to fajnie,bedziesz zadowolony :)

 

po za tym wydaje mi sie jak i z resztą czytałem na forach zagranicznych że NH-D14 to prawie próg wydajności chłodzenia powietrzem o ile już nim nie jest :co:

Link to post
Share on other sites

Wlasnie skonczylem z nim zabawe.. ohh nerwica byla straszna szczegolnie po zamontowaniu na mobo.

 

Ładnie zmiescil sie na maximus III nie zawadza nigdzie, ramow nie blokuje ale niestety ciezko bylo przykrecic mobasa do budy.. zasłanial niektore otwory. Tak samo bylo z zlaczka 12V do plyty ( mam ja zaraz w rogu kolo radiatora, musialem wciskac ja sróbokretem.

 

Narazie nie robilem zadnego oc. I5 chodzi na def. i temp podczas katowania prime nie wzrasta powyzej 40C na zadnym z rdzenii.

 

Obawa ze polamie mobasa ... niepotrzebna. zapinka ladnie przenosi naprezenia i mobo prawie wcale sie nie wygina.

 

http://i39.tinypic.com/23vhzjc.jpg

 

http://i44.tinypic.com/9blqj7.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

bredzisz,po pierwsze czy dobrze załozyłes chłodziwo? jaką masz bude? i jak masz wentylowaną bude? mój piec Q6600 65nm.duże V-core i 3.8ghz nawet 4ghz przy 1.6v,ma dużo mniejsze temp. niż twój nowy i7 i jego oc.Musiałes coś spartaczyć na bank ^^

 

druga sprawa to że nizszy proces i5/i7 nie świadczy że sie nie grzeją mocno :D

Link to post
Share on other sites

Nie mam pojęcia ziom co jest grane.Jestem bardzo zdziwiony.wygląda to tak http://www.voila.pl/088/11zdy/?1

Temperatury o tych w testach odbiegaja i to sporo.Naprawdę ie mam już pomysłu co mogłem zrypać.

 

Zastanawiam sie jeszcze tylko nad jednym,na tym tak zwanym backplane co idzie pod spod płyty jest gabka taka cienka twarda nie wiem jak to opisać.Po zdjęciu jest zostaja tylko na rogach te gombeczki tam gdzie sróbki i taki plasticzek ochraniający.Może ja mam to wszystko zdjąc do blachy gołej?A może założyc tez tą wiekszą gombke?Ja już mam mega mętlik o co cho

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...