Skocz do zawartości

Nowy dysk SSD Kingston v300 120gb padnięty ?


Recommended Posts

Cześć .

Dzisiaj przyszedł do mnie dysk ssd .

Niby wszystko ok ale przed chwilą zauważyłem taki status w hd tune , w crystal disk info wszystko jest ok , przedtem czegoś takiego nie było bardzo się martwię bo pisze tam warning :( niby wszystko dobrze pracuje .

Bardzo proszę o pomoc

Screen: http://imgup.pl/di/8SMM/ssd.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Takie małe pytanie techniczne - realokowane sektory zawsze uważałem za błędy powstające tylko na dyskach HDD z powodu np. złego namagnesowania danego obszaru dysku itp. Więc jakim cudem na SSD też te błędy się pokazują skoro są to dyski beztalerzowe oparte na pamięciach flash ?

 

Wysłane z mojego GT-P5110 za pomocą Tapatalk 4

 

 

Link to post
Share on other sites

Technicznie HDTune ma problemy z precyzyjną diagnostką nośników SSD, bardziej trafne będą wynki z

SSD LifePro lub użyty screen z Cristal Disk Info

co do bad bloków z pewnością termin nie jest precyzyjny, ale na nośnikach SSD także atrybuty SMART wskazują

ilość nieudanych operacji kasowania komórek pamięci flash, zapisu lub odczytu z komórek pamięci

proszę zwrócić szczególną uwagę na atrybuty od pozycji 170-182 oraz 232-233

http://dyski.cdrinfo.pl/artykuly/smart/strona3.php

Link to post
Share on other sites

 

 

Takie małe pytanie techniczne - realokowane sektory zawsze uważałem za błędy powstające tylko na dyskach HDD z powodu np. złego namagnesowania

 

generalnie tak ale dyski SSD też posiadają "zapasowe sektory" w momencie gdy uszkadzają się komórki na pamięciach dysk zaczyna używać zapasowych aż do ich wyczerpania, po czym dysk pada

Link to post
Share on other sites

Ale biorąc pod uwagę że dyski SSD są oparte o pamięci flash to raczej te komórki nie powinny padać zbyt szybko... W innym wypadku dlaczego pendrive'y (oparte również o pamięci flash) mogą tyle czasu działać i nic im nie jest ? Ja mam chyba 4 letniego pendrive'a a on dalej działa jak nowy mimo że często (no minimum 2-3 razy dziennie) jest używany a do niedawna chodził z rok jako dysk sieciowy podłączony do routera 24/7...

 

Wysłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk 4

 

 

Link to post
Share on other sites

ale porównaj teraz użycie tego pendriva z użyciem takich komórek na system, oczywiście tutaj dochodzi czas i rodzaj pracy w ciągu dnia, ewentualnie ktoś jeszcze może zacząć defragmentować SSD co zwiększy jeszcze bardziej ilość cykli odczyt/zapis ;)

mi osobiście padł kiedyś vertex2 z tego właśnie powodu, w polu retired block count było chyba coś koło miliona (strzelam bo było to 2 lata temu) dysk w sumie działał dopóki nie chciało się wejść w konkretne jego rejony

 

generalnie co do tego kingstona, niektóre dyski są sprzedawane w takim stanie (tak jak kiedyś monitory LCD te tańsze można było kupić z martwymi pikselami i o ile nie było ich więcej niż X to nie obowiązywała wymiana na nowy)

domyślam się że dysk jest nowy ze sklepu na gwarancji, jeżeli ilość sektorów nie zacznie rosnąć to wszystko powinno być ok

 

sprawdziłem właśnie tym crystalinfo swojego agility3 i również ma 3 i 3 ;)

Link to post
Share on other sites

no wiesz, pytając o taki program myślałem że chodzi ci o jego główne zastosowanie czyli naprawa bad sectorów, bo poniekąd mniej więcej o tym jest mowa w temacie (bad a relocated to nie to samo, żeby się ktoś nie przyczepił), no chyba że koniecznie musisz mieć dosowe bootcd żeby smarta sprawdzić... :->

Edytowane przez makabrax
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...