Skocz do zawartości

Komputer Dla Gracza 3500-3800 zł


Recommended Posts

Witam. Niedługo będę składał nowy sprzęt. Zależy mi na jak najlepszym doborze komponentów wydajność/cena. Sam myślałem nad takim zestawem  http://www.morele.net/inventory/info/IYLeUt/

Ale wolałbym trochę zejść z ceny o ile się da. Zastanawiam się też nad GTX 770 ,a GTX 660 SLI nigdy nie miałem do czynienia z SLI z tego co czytałem wydajność jest większa a mikrocięcia to bajka. Natomiast też gdzieś ciągnie mnie do jednej silnej karty ,również z powodu na mniejsze temperatury ponieważ chłodzenie na CPU będę dokupywał później by na razie nie kręcić za dużo procesora. Dobrze by też ktoś wziął pod uwagę wymiary wszystkich komponentów (Myślałem nad HR-02 Macho Black-White).

 

Dziękuje za pomoc. Pozdrawiam. (Wiem że niezgodnie z szablonem ale dość szczegółowo opisałem wszystko)

Link to post
Share on other sites

Pod M40 nie pakowałbym się w Macho BW - jest kompatybilne na granicy tolerancji. 

 

Zestaw wyżej jest ok. Co do multi_GPU to już Ty musisz podjąć decyzję. Jeżeli stawiasz na maks wydajność to warto się nad tym zastanowić jeszcze raz

 

 

 

Zależy mi na jak najlepszym doborze komponentów wydajność/cena

 

Tutaj SLI GTX 660 nie ma sobie równych, za 1500 zł masz większą wydajność niż GTX 770 / 680 / 7970 GHz

 

 Patrząc na Twój zestaw z morele.net za 4000 zł 

 

Intel Core i5-3570K /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

MSI Z77A-G45 /intel Z77, LGA 1155/

SilentiumPC Deus M1-650W 80+ Bronze

Gigabyte GeForce GTX 660 OC 2GB DDR5 /192bit/ DVI/HDMI/DP x2 SLI

SilentiumPC Regnum L50 Pure Black (b/z)

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Crucial 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 Ballistix

Thermalright HR-02 Macho Black-White

 

4041 zł + kody promocyjne w esc.pl do wpisania w komentarzu na montaż oraz kod do gry gratis (gra do wyboru): X98TY2AZ + SleepingDogs bądź X98TY2AZ + Sniper V2

 

Wydajniejszy układ GPU, przestronniejsza obudowa, bardziej przewiewna mieszcząca wysokie coolery. Płyta główna z lepiej chłodzoną sekcją zasilania, różnica w porównaniu do G43 to około 10 stopni. Zasilacz modularny, w zasadzie tutaj wystarczyłby nawet 550W oraz chłodzenie jakie chciałeś. Osobiście celowałbym w taki konfig. 

 

Co do HDD - Segate jest dość znacznie szybszy od WD, choć często padają trochę już bezpodstawne zarzuty a ich awaryjność

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...