Skocz do zawartości

Wysokie taktowanie w idle i52500k


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez okar19,

Recommended Posts

Witajcie, od pewnego czasu zauwazylem, iz programy diagnostyczne wskazuja taktowanie 3.5-3.7GHz w idle. Wczesniej mialem srednio 1.6GHz - procek jeszcze nei krecony. Pewnosci nie mam ale byc moze, zaczelo tak sie dziac, po aktualizacji BIOSU'u (sabertooth z77). Szukajac odpowiedzi natrafilem na info, ze nawet zasilacz moze byc za to odpowiedzialny... 

Link to post
Share on other sites

Coś Ci musi obciążać procka. Wejdź do menadżera zadań i zobacz czy jakiś program nie obciąża. Jeśli to nie to to w BIOS'ie masz wyłączoną funkcje oszczędzania energii.
Jednak jeśli wyskakuje 3,7Ghz to oznacza że jest obiciążony max 1 rdzeń co bardziej bym stawiał że może jakiś robak czy coś.

Link to post
Share on other sites
Gość QaziG

przeskanuj kompa antywirem innym niż masz zainstalowany ,o ile masz

często się zdarza ,że jeden nie wykrywa tego co inny łapie od razu

np. spróbuj malwarebytes anti-malware ,darmowy

Edytowane przez QaziG
Link to post
Share on other sites

Zobacz, czy przypadkiem nie masz ustawionej opcji "Wysoka wydajność" w opcjach zasilania. 

 

A jak masz to zmień na zrównoważony i zobacz czy w zaawansowanych opcjach minimalny stan procesora jest na 0%. ( zarządzanie energią procesora )

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

WIrus raczej odpada. Miałem tryb wydajny, zmieniłem na zrównoważony i nic nie dało. Zacząłem grzebać w AI Tweaker i tam chyba coś musi siedzieć.... Był tryb turbo na "enable" po zmianie na "disable" w biosie zmieniło się z 3,7 GHz na 3.3GHz. Funkcja obok "Enhanced Intel SpeedStep Technology" jest nadal włączona, nie wiem od czego jest. Sprawdziłem opcję OC Tuner i po dwóch szybkich resetach skoczyło na sztywne 4.2Ghz po trzecim resecie było już 4.3GHz :) mały guziczek na płycie głównej i wróciłem na ziemie.

 

W CoreTemp taktowanie jest stałe 3.3 (nie wiem czy to normalne, takie sztywne) a już w RealTemp z 2.5 do 3.2 skacze a czasem nawet spada do 1.8 ok 5% użycia (tylko net). 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Panel sterowania > opcje zasilania > > zmień ustawienia planu >zmień zaawansowane  ustawienia planu >>

zarządzanie energią procesora > rozwijasz "plusem" i minimalny stan procesora powinien być na 0%

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

aaa, a ja szukalem tylko w biosie... spoko, poszukam po pracy i zobaczymy czy to to

 

 

Edyta:

O ile się nie mylę to, chodzi o tę opcję:

Power options > Edit Plan Settings >  Change advanced power settings >  Prosessor power menagement > Minimum processor state > Setting: (i tutaj mam) 100%

Edytowane przez mynameisBON
Link to post
Share on other sites

Dzięki Okar, plusik poleciał :)  pomogło. Nie mam pojęcia, czym była spowodowana ta zmiana tam.

 

Problem rozwiązany, można zamknąć.



Teraz takie pytanie mi sie nasunelo.... czy jesli podkrece procka np  tym trybem turbo w biosie do 4.2 GHz, to tam nadal powinno byc 0%?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...