Skocz do zawartości

Nowa karta graficzna GTX 660/660Ti


Gość SPACE GHOST

Recommended Posts

Gość SPACE GHOST

Witam! Kupuje nową kartę graficzną, na oku mam MSI model N660 - 2 GD5/OC, ale zastanawiam się, czy warto dopłacić ponad 120PLN do ASUSa GTX660 TI-DC2O-2GD5. A może w tej cenie jest coś lepszego (ostatnimi czasy zawsze miałem karty ATI/AMD i teraz chciałem wypróbować konkurencyjne konstrukcje)? Nie gram zbyt często, dlatego nie potrzebuję żadnego potwora. Karta ma współpracować z procesorem Intel Core i5-3570K na płycie ASRock P67 PRO3 (B3), zasilacz to XFX Core 550W. Przyznam szczerze, że czekałem na premierę GTX 760, ale zawiodłem się. Początkowo wszystko wskazywało na to, że będzie to odświeżony GTX 670, ale pewnie nastąpi to dopiero przy GTX 760 Ti. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi w tym wątku.

Link to post
Share on other sites

Pewnie że się opłaca. Nie dopłacasz wcale dużo a wydajnościowo różnica jest już znaczna. W tej cenie jest jeszcze AMD 7870 który jest minimalnie lepszy od 660ti. Do AMD dostajesz też 3 gry i to nie byle jakie tytuły. Zawsze można je sprzedać i trochę kasy się zwróci :)

Edytowane przez Belike Blair
Link to post
Share on other sites

@Belike Blair. "Lepszy" jest pojęciem względnym. W jednych tytułach lepiej radzą sobie czerwoni a w innych zieloni.

7870vs660Ti

http://www.anandtech.com/bench/Product/548?vs=647

 

co najlepsze sytuacja wygląda zgoła podobnie porównując 7870 z gołą wersją 660

7870vs660

http://www.anandtech.com/bench/Product/548?vs=660

 

 

Co do wyboru karty. Podałeś dwie różne wersje kart których nie ma co porównywać.

 

Po pierwsze gtx660 jest słabszy od wersji titanium.

 

Po drugie karta MSI którą pokazałeś ma ciulate chłodzenie.

 

Ja bym dopłacił do ASUSa (posiadam 660 w wersji DC2O - czyli Direct CU II wersja OC - i jestem naprawdę zadowolony. Bardziej słychać wentylator na fortisie niż te 2 na karcie :))

 

PS. Jeśli już porównujesz to karty tej samej klasy

 

ASUS GTX660 DC2O

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-cuda-gtx660-2gb-ddr5-px-192bit-2dvi-hdmi-dp-gtx660-dc2o-2gd5-518681

 

MSI GTX660 TF3

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-cuda-gtx660-twinfrozr-iii-2gb-ddr5-192bit-2dvi-hdmi-dp-box-n660-tf-2gd5-oc-n660-tf-2gd5-oc-g-517460

 

 

swoją drogą jak patrzę na to jak spadły ceny wersji Ti to w mordę sobie pluję że nie poczekałem chwilę...

Edytowane przez manfred86
Link to post
Share on other sites

Przyszła do mnie dzisiaj ta 660Ti ASUSa, jak na razie 1300MHz zrobiła, jeszcze coś się z niej wyciśnie :) Chłodzenie rewelka, tak samo chiche jak w 7870 V2.

A kupiłeś w ?

Rozumiem, ze nic nie piszczy, reasumując pełen relax ;)

Oby była cichsza niż N560GTX-Ti Twin Frozr II/OC, która mam obecnie ...

Link to post
Share on other sites

Zamawiałem w Agito za 852 zł. Czasami coś tam delikatnie pisknie, ale na tle kart które miałem przez ostatnie dwa miesiące ta wypada najlepiej. Głównie w smarkach są piski, jak we wszystkich kartach. W grach praktycznie nie występują.

Link to post
Share on other sites

@piter 

Jak możesz to sprawdź jaki wpływ ma taktowanie pamięci na wydajność, oraz jak przekłada się to OC z twojego obrazka na wydajność :) Też zamówiłem tę kartę i jestem strasznie ciekawy jak się sprawuję, ale muszę czekać do następnego piątku, a dzięki tobie mógłbym na chwilę zaspokoić swoją ciekawość  :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...