Skocz do zawartości

Monitor do gier za ok. 1000zł 24''


Recommended Posts

Witam, interesuje mnie monitor głównie do gier, chociaż i do przeglądania neta i podstawowych czynności (do filmów mam tv 32 cale full hd) więc będę mógł przepinać obraz w razie czego. Prawie zrobiłem duży błąd i miałem zamiar kupić monitor 2ms tylko że matryca TN, jednak dowiedziałem się, że nie ma sensu brać monitora z tą technologią i lepiej kupić z IPS lub VA, tylko one mają tak począwszy od 5ms, a ja szukam monitora który będzie miał niskiego input laga, gdyż dużo gram w gry typu fps gdzie to ma duże znaczenie, szczególnie gdy chcemy osiągnąć jakieś wysokie wyniki, a tak tymczasem zwiększamy czas reakcji. Może się mylę i te z 5ms ale za to z IPS czy VA mimo wszystko mają input laga jak te z 1-2ms tylko matrycy TN. Szczerze mówiąc to się nie znam. Zależy mi na szybkim monitorze o dobrej czerni, kolorach, przy którym nie męczą się oczy długo grając i z wejściem hdmi i oczywiście 1920x1080. Wszystko, to oczywiście jeżeli da się za tę cenę uzyskać do 1000 zł (ok.) może być ciut powyżej tak powiedzmy te 200zł.

Podkreślam, że monitor ma być głównie do gier, ale też bez jakiś rażących plamek jak to ktoś mi już proponował przy przeglądaniu neta. Chyba, że rzeczywiście będzie to kosztem szybkości w grach. Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Input-lag to nie jest te "5ms / 2ms", które podajesz, tylko czas reakcji matrycy odpowiedzialny za smużenie.

Pamiętaj, że te parametry podawane przez producenta mają się nijak do rzeczywistości i nie można się nimi kierować.

Wartość input-lag'a nigdzie nie jest podawana, ale w większości monitorów jest na tyle mały, że wystarczy do hardkorowego grania.

Link to post
Share on other sites

Skoro masz do wydania max 1200zł to postaraj się skombinować jeszcze 100zł i za 1300zł masz świetnego Eizo FS2333, który bije tańszą oraz nawet droższą konkurencję jak chce. Monitor nastawiony przede wszystkim na gry, ale też do standardowego, domowego użytku. 23", matryca PLS, minimalny bleeding (i inne wady z tanich IPS zredukowane do minimum), dobry czas reakcji, japońska elektronika, 5 lat gwarancji.

Link to post
Share on other sites

@up odkąd gram na 120Hz przy 120fps'ach to takie gry jak CS'y, TF2, Quake przy 60Hz to dla mnie pokaz slajdów.

Płynność jest dużo większa i gra się bardzo przyjemnie. Nie wyobrażam sobie grania znowu na 60Hz w gry wymienione wyżej.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

@UP... Do grania... wgl mnie lepszy jest mniejszy niż wiekszy piksle ale powinno byc oke. Przy 1920x1080 na 27" piksele mają wielkość 0,311mm więc tak jak na moim CRT 17" przy 1024x768. Nie ma tragedii ale mniejszy wyglądał by lepiej więc do grania wg mnie 1920x1080 na max 24".

 

 

 

odkąd gram na 120Hz przy 120fps'ach to takie gry jak CS'y, TF2, Quake przy 60Hz to dla mnie pokaz slajdów. Płynność jest dużo większa i gra się bardzo przyjemnie. Nie wyobrażam sobie grania znowu na 60Hz w gry wymienione wyżej.

Jak się cieszę, że nie mam takich wymagań egzystenconalnych dotczyących komputerów :)

Edytowane przez Kotecek
Link to post
Share on other sites

 

 

Jak się cieszę, że nie mam takich wymagań egzystenconalnych dotczyących komputerów

W innych grach wystarcza mi mniejsza liczba fps'ów, w przypadku GTA IV wystarczy 30-50 klatek. Powód? Te gry są mniej dynamiczne i obrazy zdążą się na siebie nałożyć i pokryć, oko nie zobaczy takiej szarpaniny :D 

Lata przy CRT 100Hz oraz LCD 120Hz robią swoje. Oko się przyzwyczaiło :P  Kiedy pograłem trochę na 60Hz to jednak oko znowu się przyzwyczaiło i jakby stwierdziło, że obraz też jest płynny przy 60-ciu klatkach. Jednak nie było to już to samo granie...

 

 

@immunitycheater

 

Mi tak duża plamka nie przeszkadza na monitorze, wolałbym chyba sprawdzone monitory od BenQ, np. XL2411T.

Link to post
Share on other sites

Dobra tak czytając jak zachwalacie te 120hz-tki postanowiłem podnieść trochę budżet, pytanie czy warto ? Rzeczywiście jest ta różnica między 60hz forisem, który jak opisują ma prawie 0wego input laga a właśnie monitorem 120hz? Bo jeżeli warto to wezmę.

Link to post
Share on other sites

@up

Masz swój mózg, wiesz w co grasz, wiesz ile fps'ów wyciągniesz i czy faktycznie będziesz czerpał korzyści z takiego monitora.

Być może wcale nie jest Ci potrzebny...

Wszystkie 120Hz jadą na matrycy TN - konsekwencje? Stosunkowo słabe kolory i kąty widzenia. FS2333 bije je pod tym względem.

Różnica w input-lagu pomiędzy FS2333, a resztą świata jest, ale są to marginalne wartości. 

Jeśli planujesz  bardziej ambitną grę w CS'a, bądź Quake'a, albo masz sprzęt, który wyciągnie Ci tyle klatek w grach, w które będziesz grał (głównie fps'y - gdzie z powodu dynamicznych scen różnice są najbardziej zauważalne) to możesz pokusić się o o monitor 120Hz.

Temat wałkowany tryliony razy na tym forum.

Sam musisz zdecydować, nikt tego nie zrobi za Ciebie...

Link to post
Share on other sites

Tylko właśnie nie mam jeszcze tego komputera, dopiero go zamawiam do końca tego tygodnia, jest on złożony za 4 tysiące jest tam Ivy oraz 2x SLI GTX660, domyślam się, że w csie wyciągnę spokojnie 120 klatek, ale na pewno w battlefield 3 na ultra przy full hd to nie będzie wykonalne więc sam nie wiem.

Link to post
Share on other sites

SLI=mikroprzycięcia (słaby pomysł IMO). W CS wyciągniesz 120FPS, w BF3 musiałbyś obniżyć detale.

Zależy jak grasz i na ile poważne to jest dla Ciebie. Jeśli tylko sobie pogrywasz to kup monitor z 60 czy tam 75Hz, za to o lepszych kolorach.

Link to post
Share on other sites

z tym sli to wiele osób mówi,  że nie ma ich w gtx660, powiem, że myślałem o esporcie, ale w grach typu league of legends, starcraft 2, wot, csgo. Chociaż nie wiem jak to się ma 120hz stosunkowo do forisa. Bo jeżeli to jest tak niewielkie opóźnienie, które nawet nie minimalnie decyduje o czasie reakcji, tylko jeszcze mniej, to biorę forisa z lepszymi kolorami, ale jeżeli rzeczywiście grając na poważnie w jakimś turnieju itd. szybciej było by mi zareagować przy 120hz to biorę 120stke.

Link to post
Share on other sites

Nie ma tak dobrze. Gdyby w 660'tkach SLI nie było mikroprzycięć to wierz mi - byłoby o tym głośno:]

Ja wychodzę z takiego założenia - jeśli nie jesteś pewny, że potrzebujesz 120 Hz, na 100% będziesz miał kompa, który uciągnie gry w 120 klatkach to nie bierz monitora 120Hz, bo zwyczajnie tego nie wykorzystasz (chociaż z drugiej strony możesz się nauczyć, ale to trochę lat zajmuje, zanim dzięki temu wyrobisz sobie przewagę).

 

Wychodzi na to, że lepiej będzie dla Ciebie, jeśli weźmiesz tego Eizo, jeśli JA miałbym to oceniać, czy zakup monitora 120Hz miałby w tym przypadku sens.

Link to post
Share on other sites

Zawsze mogę jeszcze wziąć gtx 770, ale do rzeczy. 120 klatek wyciągnę na sprzęcie który podaję nawet w battlefield 3 tylko obniżając grafikę itd. w grach które, nie są aż tak wymagające to będzie bezproblemowe. Pytanie czy rzeczywiście ta przewaga 120hz nad Eizo jest rzeczywiście zauważalna, a nie jakieś pierdoły.

Edytowane przez Colthar
Link to post
Share on other sites
powiem, że myślałem o esporcie, ale w grach typu league of legends, starcraft 2, wot, csgo

Praktycznie tylko w CSGO coś by to dało, że zaczniesz na nim z dnia na dzień strzelać jak pro.

Moim zdaniem poprawa będzie, ale są zdecydowanie ważniejsze aspekty wpływające na poziom gry. Jakbym miał strzelać i patrzeć na siebie to 10%-towy przyrost skilla może dać taki monitor, a to dla niektórych może okazać się na wagę złota.

120Hz to także estetyczny wygląd i efekt płynności umilający rozgrywkę.

 

Ja wstrzymałbym się z kupnem do czasu kiedy dostaniesz maszynkę i trochę sobie na niej pograsz.

Link to post
Share on other sites

Ja wstrzymałbym się z kupnem do czasu kiedy dostaniesz maszynkę i trochę sobie na niej pograsz.

 

Tylko właśnie z tym jest największy problem. Otóż chciałem wziąć komputer razem z monitorem na jedną ratę. Jeśli mówisz o 10% przyroście skilla to jest przekonujące, ale ciekawe jak te 10% ma się względem forisa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...