Skocz do zawartości

Xperia T effendiego


Recommended Posts

Ja to bym spróbował wyczyścić statystyki baterii najpierw, ale do tego trzeba uprawnień roota :/ Ew. wgrać na nowo soft flashtoolem, ale najlepiej pod konkretne SI swojego telefonu... Bo rozumiem, że jak go potem włączyłeś, to normalnie była bateria, a nie 1% czy coś w tym stylu?

Link to post
Share on other sites

To albo bateria nie trzyma napięcia jakoś albo coś soft się krzaczy. Naładuj i sprawdź, czy dalej będziesz miał takie kwiatki (być może to pojedynczy przypadek i już wygenerował nowe statystyki). Jeśli tak, to masz kilka opcje:

a) gwarancja - ale chyba nie chcesz znów czekać :P A poza tym i tak pewnie tylko wgrają soft od nowa...

b) wgrać od nowa soft flashtoolem - nie tracisz gwarancji

c) sprawdzić baterię w innym fonie/inną baterię u siebie - wątpię, aby to była kwestia baterii

d) root, wyczyszczenie statystyk, unroot - z tym, że nie jestem pewny,, czy nie zostają jakieś ślady po roocie, ale raczej jak nikt się nie dopatrzy apki od Superusera to nie powinno być z tym problemu. 

U mnie tablet działał dobrze, a dziś wieczorem coś mu odbiło i postanowił trzymać 100%, więc obstawiam software. Wyczyściłem go i zaraz sprawdzę, czy podziałało.

Edytowane przez kubekpop
Link to post
Share on other sites

W zasadzie to niczym, ale nie jestem pewien, czy PC Companion formatuje wszystkie partycje (przede wszystkim system). Flashtool ma taką opcję. Ale rzeczywiście, kompletnie zapomniałem o standardowych procedurach przyzwyczajony do nieoficjalnych metod  :-> To próbuj PC Companion jeszcze raz wgrać soft, najpewniej zamieni wszystkie pliki włącznie z tym felernym.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

No właśnie skończyłem. No ja leciałem z tą instrukcją. Trochę trza było poczytać ale hula. Jakiś goły ten system. :P Ale opcji więcej niż na 4.1... :D

 

How to Update Sony Xperia T LT30p to Android 4.2.2 Jelly Bean - See more at: http://au.ibtimes.com/articles/483692/20130627/update-sony-xperia-t-lt30p-android-4.htm#.UlRFPFOGejf

Rozumiem, że gwarę mam nadal ważną u SONY, oczywiście pod warunkiem, że telefon odeślę im z softem oryginalnym ?


Takie pytanie: jak teraz zrobię factory reset, to dalej mi już zostaje to co wgrałem? 4.2.2 ?

Link to post
Share on other sites

Musisz też zablokować bootloader. Szkoda, że nie napisałeś wcześniej, to byś mógł zrobić backup kluczy DRM, a tak to nie będzie więcej Bravia Engine dla zdjęć... Więc CM10... Masz do tego masę motywów w internetach, ja polecam Afterburner Theme, jest dopracowane i przejrzyste :) 

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Nie wiem czy nie wrócę na oryginalny. Generalnie ten 4.2.2 ma dużo więcej opcji, ale są to opcje które mi nie są do niczego w sumie potrzebne. Natomiast znikły mi inne, które były w sofcie od sony, z których korzystałem. No i aparat - tu jest zdecydowanie gorzej, niż na 4.1. Lampa błyskowa jakoś dziwnie działa i na dodatek foty wychodzą w jakimś dziwnym formacie, tak że nie są na cały ekran... :/


 

 

a tak to nie będzie więcej Bravia Engine dla zdjęć...

 

Rozumiem, że po wgraniu oryginału, wszystko wraca jak było ?


Nie no foty na tym 4.2.2 to porażka. Na starym sofcie nawet w kompletnych ciemnościach ten telefon robi extra foty a tu już przy półmroku nie łapie ostrości. :/


A jest soft do tej XT taki jak oryginalny ale, żeby nie miał tych zasranych śmieci i miał tyle opcji co 4.2.2 ? :D

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

A możesz coś więcej napisać na temat tego roota ? Bo jak czytam niektóre tutoriale, to mnie krew zalewa. W andku jestem zielony,. Robiłem kiedyś jedynie jb na ip.


Jakieś linki, z przejrzystym opisem, bo mi się znowu nie chce całe popołudnie szukać. :( Jak już go odblokowałem i tak to co mi tam... eh.....


Yyyy PC Companion go nie wykrywa ??? :o

Link to post
Share on other sites

Prosze -> http://forum.android.com.pl/f769/root-sony-xperiaa-t-root-na-zablokowany-bootloader-229083/

Temat opisujący jak zrobić root'a. Przeczytaj go całego bo root'a się odblokowuje inaczej w zależności od twojej wersji oprogramowania.

 

Edytowane przez Luciferus
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ehe a na zachodnich forach pisali, że tylko gwarę operatora co najwyżej się traci a nie producenta a sony samo daje kody na odblokowanie botloadera bo tak to zrobiłem więc ?


Z innego forum:

 

Pytałem jak wygląda sprawa z gwarancja z odl. bootloaderem. I mówil, że przypadku wykrycia, że telefon został odblokowany i usterka telefonu jest związana z bootloaderem gwarancja "może" zostać anulowana. Także tutaj nie wiadomo. Na ucho koleś z serwisu powiedział, żeby blokować bootloader i na 99% nikt nie będzie szukał dziury w całym. A jeżeli nie będzie ktoś chciał uznać gwarancja to znajdzie coś innego.


Inny użytkownik:

 

Po odblokowaniu oficjalna metoda tez mozna zablokowac. Sam blokowalem i wysylalem jak mialem problem. Naprawili co znalezli i odeslali. Nie mialem zadnych problemow, az sam bylem zdziwiony bo maja zapisany moj imei.

 

Więc nie strasz ludzi Lukson. :]


LT30_relock_bootloader.ftf ;)

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dobra mam tego roota, i co niby teraz ? :]


Zajefajnie. :] Nie mogę żadnej apki pobrać z sklepu play. Nic. :]


Ludzie proszę Was o pomoc bo ja kuźwa ide do pracy a spałem dwie godziny.

 

NIE MOGĘ POBRAĆ NIC Z SKLEPU GOOGLE  PLAY ! - za każdym razem mam error. I teraz nie wiem już czy to wina roota, czy czego ?


http://artykuly.softonic.pl/blad-serwera-rpcs-5aec-0-w-google-play-%E2%80%93-jak-to-naprawi

 

Taki sam mam błąd ja. Nic nie pomaga. Zrobiłem nawet fabryczny reset - nic to nie daje. Nie mogę ani pobrać ani zaktualizować, żadnej aplikacji. :/:/:/

Link to post
Share on other sites

Tak to jest jak się kombinuje, nie znając podstaw. Wywal ten SOFT co masz teraz, wgraj stock kernel i rom i nie kombinuj.

 

Co Ci da ten Cyjan? Jak znam życie to 1/10 jego opcji i ustawień nie wykorzystasz.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie to możesz zrobić tak: wgrać stock rom, i przez fastboota (instrukcje konfiguracji są u mnie w sygnaturce chyba nawet - fastboot flash boot boot.img[lub kernel.sin lub kernel.elf w zależności od nazwy]) wgrywasz jakiś custom kernel z recovery, a następnie instalujesz ten sam lub inny kernel przez recovery. Ważne tylko, aby kernel był prerooted, tj. miał w sobie roota. Wtedy masz czysty soft, zoptymalizowany kernel i roota :)

Link to post
Share on other sites

Ok, jeśli ten root działa, to nie musisz, ale jednak polecam Ci wgrać custom kernel, naprawdę sporego kopa potrafi to dać, a co lepsze i baterię lepiej trzymają. Tutaj masz instrukcję, niby dla NeoV, ale tak samo to działa. http://www.modaco.pl/Thread-How-To-Wgrywanie-kernela-przez-Fastboot-i-QuickIMG I Ty masz fastboota w katalogu x10flasher_lib w katalogu z flashtoolem. W katalogu drivers masz sterowniki i instalujesz stery do fastboot mode. Potem wgrywasz flashtoolem odpowiedni firmware, a następnie fastbootem tak jak w instrukcji kernel (z tym, że masz katalog fastboot gdzie indziej, więc dajesz oczywiście inne komendy cd w cmd). Być może mój poradnik okaże Ci się pomocny: http://www.androidrecenzje.pl/sony-xperia-2011nxt-pelne-odblokowywanie Tam wyjaśniłem kilka rzeczy. Firmware oficjalny już masz wgrany?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...